Soud a co očekávat? 178-omez.osobní svobody

Od: Datum: 01.12.15 21:09 odpovědí: 6 změna: 02.12.15 08:06

Dobrý den, mám problém a zřejmě i velkou komplikaci na krku,částečně si za to mohu sám a částečně se to zvrtlo.

Byl jsem obviněný za přečiny porušování domovní svobody-178 odst. 1,2 a nyní mám 7.12.2015 jednání u soudu.Situace je následující, rok a půl jsem žil s přítelkyní a v době hádek jsme se rozešly, našla si jiného ale udržovaly jsme spolu kontakt, stále mě milovala a chtěla se ke mě dlouhodobě vrátit, bála se ale reakce aktuálního přítele, pořídily si spolu dokonce psa a bála se aby ji toho psa dal až se bude stěhovat.Já jsem na ni čekal dva měsíce, jednoho dne navečer mě napsala že se spolu rozešly a že se ke mě přistěhuje ale až ráno, v tuto chvíly jsem udělal chybu kdy jsem vyrazil k bytu, kde byla s přítelem.nešel jsem ale sám šel se mnou můj nejlepší kamarád, vešli jsme do baráku, řekl jsem mu ať dovnitř nechodí že jdu jen pro věci ať počká na chodbě. vešel jsem do domu a zaťukal na dveře,hrála tam televize a tak jsem zaťukal znovu a po uslyšení dále jsem vstoupil,šel jsem pro její věci, její přítel na mě vyběhl a začal mě mlátit do žeber, pořádně mě je narazil, v afektu jsem chytl rapla a také jsem ho tam trochu zmlátil, chvíly jsem získal převahu tak jsem mu to vrátil a poté zas získal převahu on, začal mě škrtit a slečna byla z toho celého všoku, vyběhla ven a když situaci vyděl kamarád který byl před bytem vešel do bytu a odtrhl ho ze mě a řekl pojd bude to průšvih, tak jsem s ním odešel.

Udělal jsem tu chybu že jsem to opravdu měl nechat na ráno, bohužel vše řeším někdy moc horce tak jsem na to doplatil.Já jsem odešel, ten její přítel zavolal policii a vše nahlásil.Slečna byla v šoku a její přítel se na mě chtěl co nejvíce hojit, předem jí uvedl co má říkat na výslechu a tak to řekla.Řekla to teda docela i proti mě..

Nyní se to řeší,ten její přítel se na mě chce dost hojit, slečna druhý den ráno šla ke mě a brečela, řekla co se stalo a co i řekla na PČR, bohužel výpoveěď proti mě.

Nyní to je problém, přestože jsem zaťukal a slyšel dále, tak toto vše ten její přítel zapřel, řekl že jsem tam vtrhnul jentak a zmlátil ho, pravda je ale taková že jsem tam šel pouze pro věci a přítelkyni, ten její přítel byl na mě dlouhodobě vysazení a předem mě dělal problémy a vyhrožoval.Nyní jsem obvinění z 178- ods.1,2 z porušování domovní svobody.

Přítelkyně bydlí se mnou, jsou to asi dva měsíce, výpověď změnila a uvedla opravdu tak jak to bylo, že byla v šoku z té rvačky a že mě napadl on.PČR na to ale asi už moc nebere zřetel, protože jde o pozměněnou výpověď.

Kamarád do bytu vešel jen z toho důvodu, že měl odtrhnout jejího bývalého přítele který klečel na mě a škrtil mě.

Nyní je soud, právníka budu mít. Myslíte si že mám nějakou šanci dokázat že jsem zaklepal a poté až vešel? problém je že se tam odehrála rvačka, tak to asi berou jinak.Jejímu bývalému přítelovi nic nebylo krom odřenin a modřin, já jsem měl následně 3.týdenní prac. neschopenku kvůli naraženým a napuchlým žebrům, u lékaře jsem byl.

Jde o to že na výpověďi jsem vše řekl podle pravdy, tak jak to bylo, kamarád také.PČR je ale od samého začátku na straně jejího přítele, řekli mi že jsou vždy na straně toho kdo to nahlásí, že je to jejich postup vyšetřování, přestože všechny ostatní uvedly že mě napadl opravdu on.Přítelkyně to tedy uvedla až po změně výpověďi, ale také uvedla že ji vydíral tím že ji nevrátí psa pokud to neuvede tak jak má.

Trestní sazba je až tři roky, myslíte si že mám nějakou šanci dokázat to že mě napadl on? Já jsem udělal chybu s tím že jsem to neměl řešit ihned, nyní mě a kamarádovi přišel návrh na potrestání z přečinů 178 s tím že jsem obžalovaný ale podezřelý.

Vím že jsem udělal chybu a neměl pro věci a přítelkyni chodit,ale prostě z nerozvážnosti mě to nedalo.Nešel jsem tam ale dělat problémy, ale pouze pro věci.Nyní se bojím jestli proces bude spravedlivý a jestli vůbec soudce spravědlivě prošetří jak to opravdu bylo.Vím že dokazování toho, že jsem ho nenapadl já bude těžké a bojím se že jsem porušil jeho svobodu a právě proto že to i vše bude má vina, že budu trestán za vše.

Jaký je na to Váš názor?


doplněno 01.12.15 21:14:

Krom názoru se chci zeptat i na následující: 7.12.2015 je soud, hodil by se omluvný dopis bývalému přítelovi?

Jde o to že skoro žádné škody na majetku nevznikly, krom jeho trika,na PČR mi řekli že měl roztžené triko v hodnotě 300,-Kč.

Mám v tuto chvíly mu zaslat omluvný dopis a nahradit škodu? Vím že jsem zaťukal a poté co se ozvalo dále jsem vešel dovnitř,on to ale řekl jinak a to tak že jsem tam vešel-vtrhnul.

Napadl mě ale on, mám mu zaslat omluvný dopis a nahradit alespoň škodu? Jde o to jak na to bude koukat soudce, zda přiznávám vinu či naopak a mě jde o to jestli to je dobrý krok. Nerad bych přiznal jen svou vinu i to že jsem ho měl napadnout když to není pravda.Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.15 21:21
Pokud chcete tomu chlapikovi zaslat omluvny dopis a pokud přítelkyně odešla bydlet k Vám a změnila výpověď ve Váš prospěch,no,z toho tak lehce nevyvaznete.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: milosek
Datum: 01.12.15 21:31

Děkuji za odpověď, řeším zejména i tu otázka zdali je vůbec dobrý nápad mu zasílat omluvný dopis?

Vím že jsem zaťukal a vešel až po to co se ozvalo:dále , nikdo mi ale zřejmě neuvěří jelikož je to podané jinak.

Dále mě napadl on první, je ale uvedeno z jeho strany že jsem ho měl napadnout já, proto mám omezování os.svobody a použití násilí- tr.sazba až 3.roky.

Je ale vůbec dobré zasílat omluvný dopis? Abych tím nepřiznal větší vinu, i třeba to že jsem ho napadl já, ne on mne, jde o to jestli to je dobrý nápad a zajímá mě jak na to bude pohlížet soudce.

Od: ver®
Datum: 01.12.15 21:55
Proč se proboha nezeptáte toho právníka? Vždyť i s ním byste určitou strategii měl probírat...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 01:02
avatar

Jak píše rádce shora, běžte rychle za svým právníkem, do 7. byste ten dopis musel i doručit !, záleželo by i na tom, jak byste dopis naformuloval...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 06:13
avatar

To, že napadl on vás, tím bych se vůbec neoháněla. On byl ve svém bytě, do kterého jste vy vtrhnul a chtěl loupit. On nepochopil, že jste přišel pro věci dívky, on se jen bránil. Byla to sebeobrana. Takhle nějak to postaví jeho právník a nezlobte se na mě, bude mít pravdu. Nikdo si prostě nesmí dovolit vtrhnout někomu do domova a snažit se odnést cokoliv. Můj dům, můj hrad. *hej*Nevím, co vám poradí váš právník, ale na vašem místě bych vůbec nezačínala s tím, že si on začal. Nezačal. On bránil svůj domov, sebe a svou dívku. Já bych se jen omlouvala a sypala si popel na hlavu. A litovala, protože máte čeho litovat. Vy jste měl zvonit a čekat, dokud si dívka nevynese své věci. *hej* Vždycky raději přemýšlejte, než začnete konat!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.15 08:06

Dopis mi přijde jako absolutní hloupost, která by situaci ještě mohla zhoršit. Pokud vám mohu radit, cokoliv v této věci chcete podnikat na vlastní pěst, konzultujte nejprve se svým právníkem!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.