Vídeň - parkování

Od: Datum: 01.12.15 12:35 odpovědí: 7 změna: 01.12.15 18:27

Dobrý den,

moje mamka má ZTP a má i tu parkovací kartu ZTP ( nebo nevím, jak se to nazývá) a chtěla bych se zeptat, jak je to s parkováním, když chceme jet do Vídně? A když už se rovnou ptám, tak platí se někde mýtné a kolik na trase Pardubice-Vídeň? A můžete napsat vlastně cokoliv, co by nás mohlo překvapit.My jsme totiž ještě nikdy nevyjeli s autem mimo ČR. Předem děkuji budu ráda za všechno, co napíšete.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bonbon
Datum: 01.12.15 12:57

Pokud si vzpomínám a nic ne od loňska nezměnilo, pak parkování je v centru zdarma v So a Ne. Mýtné se platí, ale lze v ČR i v Rak. vynechat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.15 13:06

Já jen z Pardubic přes Znojmo, pak přes několik měst (itinerář mám v jiném poči), abych se vyhnul dálnici v Rakousku. I když mám kartu v autě ZTP, pokud můžu zaparkuji jinde. Do Vídně jsem přijel od západu. Záleží kam do Vídně jedete..

doplněno 01.12.15 16:01:

Já zajel do hotelu kousek od metra, pak vše projezdil metrem...

doplněno 01.12.15 18:21:

já jel poprvé a takto.

Havlíčkův Brod, Jihlava, Moravské BudějoviceZnojmo, přechod, B 303, E 59Guntersdorf, Grund, Schongrabend, SuttenbrunnKruhák, rovně, město Hollabrunn, B40,odbočit vlevo na L 27, pod dálnici, Oberthern, Untrerthern, odbočit vpravo, E 49, B4 Groswaikersdorfodbočit na B19, Petterdorf, Gaisruck, Pod dálnici, přes řeku, Tulln, L2152, kruhák, rovně,B 213, Raichersberk, vlevo na B1,PurkersdorHotel Linzer Straße 429parking P + R Hütteldorf

Ohodnoceno: 2x

Od: wampŽ
Datum: 01.12.15 15:50
Nechci Vás nijak strašit...
Ale,pokud jste ještě nikdy nevyjeli z republiky autem,tak bych volila jiné,klidnější město.
Vídeň je šílená - přecpaná až hrůza !
----
Obzvláště teď,v období Adventu *stop*
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.15 16:41

Najděte si nějaký parkovací dům u metra a trochu dál od centra. Já jel po dálnici a žádný problém. ta známka zas tak drahá není.

před cestou jsem si zadal do vyhledávače "cesta do vídně" a najde vám to spoustu článků a tras.

Datum: 01.12.15 16:54

Překvapit Vás mohou emisní zony, platí pouze pro nákladní auta, ale i škoda octavia může být nákladní a pro ni by to tím pádem platilo. Pokud máte v TP uvedeno osobní, tak se Vás to netýká. Pokud nákladní potřebujete ekologickou plaketu:(

Ty velké šopiny jsou podél dálniice, přes město je dálnice zadarmo. Parkování u šopinů není problém. Problém je to v centru, ale mají tam hodně záchytných parkoviš, tak leda to nechat tam a pokračovat MHD.

doplněno 01.12.15 16:57:

Od znojma tě to svede na dálnici, ale dá se to objet. Hned za takovým hodně výrazným "bordelem", který bude po pravé straně dávej pozor, a tě to nesvede na dálnici.

Od: kolemjdouci
Datum: 01.12.15 18:27

to slzicka: Kde najdu informaci-potvrzení, že "přes město je dálnice zadarmo."?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.