Kolik se bude přidávat důchodu?

Od: Datum: 01.12.15 10:56 odpovědí: 25 změna: 02.12.15 14:23
avatar

Stále jsem nepochopila, jak to vlastně bude s důchody - údajně se přidá těch 1200 Kč, ale stále se ještě mluví o 40 Kč, mám to chápat tak, že těch 1200 bude někdy na jaře a 40 od NRoku? A vdovských se to týkat prý nebude.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.12.15 11:01
avatar

Dobrý den, co jsem slyšel paní Marxovou-Tominovou, tak přídavek 1200,- Kč je pouze jednorázové přilepšení k důchodu a má být vyplacen v únoru 2016. Zdravím!

P.S. O těch 40,- Kč by se měl zvýšit důchod a pak to bude každý měsíc (1200,- je dárek).

doplněno 01.12.15 11:08:

Oprava - paní Marksová-Tominová.

doplněno 02.12.15 10:12:

Myslím, že tazatelka chtěla konkrétní radu, ale nechtěla slyšet stížnosti nebo diskutovat o tom, jak se mají důchodci špatně, kdo za to může a kdo to zlepší. To by zřejmě zadala dotaz do jiné rubriky - té volnodiskuzní (kam patří názory, které napatří sem).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: strakatypes
Datum: 01.12.15 11:17

Valorizace 40 korun bude u základní výměry od nového roku všem, kterým náleží jakýkoliv důchod.

Též jednorázový příspěvek 1200 korun bude přiznán všem, tedy i u vdovských důchodů, a jak píše pan cukrář někdy jaře asi v únorové splátce, ale někde píší i o březnu.

Legislativní proces nebyl zřejmě ještě ukončen.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.12.15 16:38
avatar

Jenomže mnohde na internetu se objevuje že vdovské se přidávat nebudou

Od: strakatypes
Datum: 01.12.15 16:57

Ajo a nevzpomenete si, kde píší, že se ten jednorázový příspěvek vdovských důchodů nebude týkat? pokud bere někdo starobní a vdovský, tak příspšvek je přiklepnut pouze jednou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 11:24
avatar

Ano je to tak, 1200 Kč v Únoru je opožděný jednorázový dárek k vánocům 2015 a těch 40 Kč od Ledna každý měsíc.

Snad byste nechtěla těch 1200Kč každý měsíc? To pouze poslanci si mohou takto přilepšit. Jak je vidět tak jsou na tom ještě hůře než někteří důchodci.

Zdravím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 01.12.15 11:37

Nechci vám kazit radost, ale o žádný příspěvek k vánocům se nejedná, je to prachsprostá agitka na umlčení zhruba 3 milionů dúchodců k nadcházejícím volbám, aby si staříkové řekli ano budeme je volit,myslí to s námi dobře...pokud by to mysleli dobře stanovili by pravidla pro zvyšování důchodů uplně jinak, asi tak rychle jako když jde o jejich platy a ve stejné výši o % jaké si přihodili oni...takže se nenchte obalmutit tímto milodarem na zatemnění normálního myšlení...takže je potřeba tohle lidem rozšifrovat...*vezen*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: strakatypes
Datum: 01.12.15 11:47

Ano, není to od nich vůbec hezké, protože tento příspěvek dostanou důchodci pouze letos. Měli by ale zvedat-valorizovat důchody tak, aby byl příspěvek rozložen do celého roku a aby bylo možné z něj dále počítat valorizaci zase pro další rok 2017.

Do voleb 2017 si myslím, že se promítne více, jak se strany postaví k řešení migrace a k jednání s EU.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.15 12:12
avatar

Ju, já být Vámi, tak jim ten milodar vrátím ... podívejte se do minulosti, jak to bylo s valorizací a jak se dospělo k dnešnímu stavu, že jste se neozval dříve. Nebo se dejte na politiku, nikdy není pozdě ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 01.12.15 12:55

Osobo s milodarem, co to plácáte - neberu důchod, jen si pamatuju slova těch vládnoucích až bude ekonomika růst může se přidat, dál si pamatuju slova genia chemika jak se kasal v televizi s tupohlávkem, že se nás krize nedotkne. Zajímá mě spíš přítomnost a budoucnost, nemíním polemizovat o tom že se u nás stále mohlo jezdit vlevo, kdyby v protektorátu nenařídili, že se bude jezdit vpravo. Na politiku se dejte vy a můžete vzpomínat na to co bylo a jak se dospělo k dnešnímu stavu *zed*a nebudete tady pouštět do eteru vaše dojmy.

Nevím co je za nepravdu, že 1.200 korun je úlitbou voličům a ostudou part sedících v parlamentu - tanečky že modří ptáci a topíci a další napřed byli proti, ale pak soulasili s částkou svědčí jen o tom jak jsou vyčúraní a připosr.. z voličů, protože by se mluvilo o nich že nebyli pro / no a co dělá volič - volí a je potřeba pro první fázi, potom si to už strany rozhodí dle svého../.., jinak bránili přijetí obstrukcemi a ožralý chemik spolu s modroptáky tam četli třeba čuk


doplněno 01.12.15 16:48:

mělo být čuka a geka.

Ano 40,- kč bude zvýšení každý měsíc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 13:38
avatar

Milý ju, nedřív si po sobě přečtěte, co jste tu naplácal Vy, než začnete odpovídat a plácat dále... ono je potřeba se ozvat hned, ne až s křížkem po funuse, jak to děláte Vy ;), to je můj vzkaz a proto Vám radím, dejte se na politiku, možná něco napravíte, plácáním zde to nevyřešíte a otrávíte i ty drobky, které ze stolu spadnou pro těch dolních 10 mil. Přeju pevné zdraví, tif.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 01.12.15 16:47

Milá tiffany jak by jste si představovala ozvat se hned?...to jsem nějak nepochopil, a jestli otrávím pár takových jako vy -bude jich míň a bude mi to potěchou, že po zemi chodí méně ...holubiček. I já přeji čistou hlavu. ju

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 00:18
avatar

No vidíte, ozvat se hned, resp. ty věci změnit... to je ta věc, na kterou jste právě neměl sílu, takže teď už můžete jen držet.. ehm... jinak nemějte obavy, mně Vaše nářky opravdu otrávit nemohou ), to se fakt přeceňujete... a myslím to s Vámi dobře, dobrou noc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 17:54
avatar

Tiffany nechci vám kazit radost, ale nu má pravdu. Důchodci jsou ožebračováni několik let a ten jednorázový "dar" je pouze finta, jak je odrbat v dalších letech, protože se z toho nebude počítat další případná valorizace a v tom je ten fór. Důchodci tři roky nedostali valorizaci, což dělá cca 1200Kč měsíčně, příští rok přijdou o cca další čtyři stovky, to už máme nějakých cca 1600Kč a ten vtip je v tom, že ti důchodci o tyto peníze nepřišli jen na 4 roky, ale napořád, až do smrti a to se týká i lidí, kteří do důchodu teprve půjdou, protože z těchto tyto peníze jim budou chybět každý měsíc a v dalších letech budou mít o to menší další valorizaci. Aby se důchodci dostali na své, musely by mít od ledna na účtě víc o těch cca 1600Kč - měsíčně! plus valorizace z valorizace z těch let zpětně, takže by to bylo ještě více. Když to vynásobíte těmi cca 3 mil důchodců, tak to dělá téměř 60 miliard každý rok a každý následující rok ušetřený v rozpočtu a to už je významná částka, proto se všude mezi lidmi říká - to zaplatí důchodci! a je to pravda. Politici si přidávají neustále, od ledna sedm procent plus si zvednou i náhrady a to už jsou částky vyšší než průměrný důchod. Státní zaměstnanci dostali tři procenta, přitom nedávno Sobotka při návštěvě na slovensku prohlásil, že se důchody musí dostat na poměr 42% průměrné mzdy, podobně jako toho dosáhli na slovensku. Ovšem ve skutečnosti průměrná mzda roste a důchod se nezvedá ani o inflaci, takže se dále rozevírají nůžky. Marxová nedávno v pořadu Máte slovo prohlásila v debatě o důchodcích, že by si příště měli dobře rozmyslet, koho volit, kr.va! Důchodci volili právě stranu, která jim tu valorizaci slíbila, ale nesplnila. Důchodci by k volbám neměli jít vůbec, možná potom by si jich někdo všimnul. Jednorázový příplatek slouží jen k zacpání huby, nic neřeší a ani vůbec není jistý. Původně měl být ještě letos, poté odklad na leden, nyní udajně až březen duben a možná taky se nedohodnou vůbec. Takže letos je oholili zcela, a příští rok se uvidí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.15 00:07
avatar

Štírečku, máte naprostou pravdu, proti tomu vůbec nic. Mně jen vadí jalové skuhrání a nepochopení, v jakém systému žijeme. Velmi dobře si pamatuji, jak důchodci volili stranu jistého V.K. s tím, že "je jedinej, kdo s tím tady dokáže pohnout"... svatá prostato ! Kdo si na to (a na ty šílené kotrmelce, které pak následovaly) dnes vzpomene? Co se stalo, nedá se odestát, to snad lze pochopit, takže jediné, co člověk může dělat, je snažit se co nelépe řešit situace, které jsou teď a dívat se dopředu. Skuhráním si jen chudák otravuje život...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 02.12.15 08:31

dobrá budu tedy tupá slepice - vemu brokovnici a pudu / před sněmovnu, strakovku, mpsv / asi tam dlouho nevydržím, než mě seberou ale budu mít dobrý pocit, že jsem reagoval hned?Nebo podle vás hledět jako sluníčkoví lide z kterých kape láska a milost na každé řádce kupředu, s tím že bude líp?, No do haj... přece někdo těm lidem někdo musí říct nebo připomenout že to je úlitba vládnoucích spodině, aby ji zavřeli hubu, není to skuhrání že se něco projebalo a myslelo špatně. Jasan, že si to většina nebude pamatovat do voleb a zase jich davy oblbnou...ale to už tak chodí politik slibuje a volič volí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 14:21
avatar

No jasně, tady to nevyřešíme. Tři miliony je halda lidí a taky halda potencionálních voličů, navíc snadno ukecatelných, takže se jim lehce slibuje. Kdyby se ta halda domluvila a jela stávkovat, možná by něco vymohli, ale pro důchodce je cesta do Prahy dražší než pro američana a taky hodně únavná. Úplně by stačilo, kdyby se důchodci domluvili a nešli k volbám. Na jedné straně by ušetřili případné výdaje za cestu a nemuseli by se unavovat. Kdyby se k nim přidali i lidi před důchodem, hned by byla pořádná halda nevoličů a možná by se pak někdo chytil za nos. Jak je vidět z minula, žádná strana si důchodců nehledí. Všímají si jich jen před volbama!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 16:37
avatar

Snad jste četl dobře můj dotaz, nechápu, jak jste přišel na to, že chci těch 1200 každdý měsíc, dotaz zněl, zda těch 40 Kč bude či ne

Datum: 01.12.15 12:36
avatar
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 00:52
avatar

Ajko, zvýšení důchodů o 40 Kč od ledna by se mělo týkat i vdovských, výměr Vám přijde domů poštou, jako vždycky. Těch 1.200, to se teprve uvidí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 01:36
avatar

Na důchody nejsou prachy, musíme rozdávat a rozhazovat parazitům. Raději bych nic moc nečekal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cechacekvzite
Datum: 02.12.15 09:40
Paní Ajo zachovejte klid, pan Kalousek nedávno pravil, že se máme jako prasata v žitě.jinak je na světě odhadem 1,4 miliardy chudých, ale na př. chudý Ital je 28x bohatší než chudý afrikán. Norská menší rodina pokud nemá na měsíc min. 100 tisíc českých je chudá, Podle Eurostatu je 10% Čechů chudých což není mnoho, ale pokud nemá na den dle průměru v EU alespoň 15 Euro tak je chudý v Evropě, což není na den moc nějakých 400 tvrdých českých. Po sametovém předání koryt Václav slibotechna sliboval, nebude chudých bude sociální spravedlnost, později Václav zástupce neviditelné ruky trhu pravil, nelze mít žádnou finanční rezervu na důchody, grošáky se musí točit a rezervy roztočil. Poté mimo jiné jeho moudra, každý se musí postarat sám o sebe, a měl pravdu nemůžeme se mít pořád lépe. Podívejte nýní potomek toho pána co likvidoval s pompou hraniční ploty, které již nebudem potřebovat navrhl, 10 miliard na socializaci Romů, dále trochu nasypem milionů do Turecka na zadržení běženců, poněvadž Turci jsou dobří bombardují Kurdové a Kurdové bojují proti islámu, dále musíme zajistit solidní pobyt imigrantům, tudíž důchodci a podobná menšina se musí uskrovnit a valorizace 40 tvrdých je maximum co si ružovo-svato-koblihová vláda může dovolit. Jinak vážení důchodci, byl zde vůdce co občas baštil brouky, na založení strany důchodců, ale přednost od důchodců dostala jiná strana a jejich vůdcové.
Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: strakatypes
Datum: 02.12.15 10:10

Hezky sesumírováno. Dokud budeme volit strany podle toho, kdo nám dá koblihu, tak jenom máme to, co si zasloužíme. A pokud zůstane vše při starém, tak se slavnou EU ani na tu koblihu nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 10:30

Kdyby těch 1200Kč rozdělili k těm 40 Kč na celý rok bylo by to 140 Kč měsíčně.Ale neudělali tu lepší možnost jen tu horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 02.12.15 10:43

Proč horší? Mnoho důchodců tu jednorázovou sumu využije a třeba přidá k něčemu, co by si mohl dovolit až později.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.15 14:23
avatar

Horší proto, protože se nezahrnuje pro výpočet budoucí valorizace, psal jsem to výše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.