Nejde se mi z hluboka nadechnout

Od: Datum: 30.11.15 20:36 odpovědí: 8 změna: 01.12.15 08:11

Zdravím, mám problém s tím, že se často nemůžu z hluboka nadechnout, někdy se normálně z hluboka nadechnu, ale většinou to nejde, třeba při zívnutí se nadechnu z hluboka bez problému.

Venku se mi dýchá dobře, tam takový problém nemám, horší je to doma, kde se z hluboka nadechnout opravdu nejde.

Jsem nekuřák, je mi 17 let, astma ani nic takového nemám.

Dělá mi to už dlouho, možná 3 roky? Nevím, zda to dělalo i dřív, ale všiml jsem si toho až před 3mi lety.

Opravdu nevím, čím by to mohlo být, máte nějaké tipy?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janm
Datum: 30.11.15 20:47

Může to být i nedostatkem nějakého "prvku" v těle, (příčin je pochopitelně víc) doporučuji poradit se s lékařem, mně byl doporučen hořčík a světe div se "zázrak" zlepšení na sto procent...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.11.15 20:48

A jak se to projevuje? Proč ten nádech skončí?

Od: dychani
Datum: 30.11.15 21:07

Nadechnu se a jakoby těsně před dokončením nádechu už to více nejde, jakoby se mi ucpe krk..

Datum: 30.11.15 20:54

3 roky se nemůžete zhluboka nadýchnout..A s lékařem jste to již řešil? Příčinu Vašich potíží najde spíše on, než my tady..

Od: pee®
Datum: 30.11.15 21:01

Tady asi nikdy nezjistíme co Ti přesně je, zajdi k lékaři

Datum: 01.12.15 07:46

Vysvětlení by bylo příliš dlouhé, proto si přečti velmi pečlivě: http://www.coretraining.cz/20…enink-spravne-dychani-a-core/

Od: xy
Datum: 01.12.15 07:58

je třeba objednat se na alergologii, nechat si naměřit křivky, tam se prokáže, zda máte např. astma. Mám stejný problém od 6 let. Astma mi potvrdili letos jako celou dobu neléčené. Neváhejte, ty objednací doby jsou dlouhé, když se astma vyloučí, tím lépe pro vás, když potvrdí, můžete ho léčit dříve a ne jako já až v pokročilejším věku.

jo, obvodní lékař mi posledních patnáct let tvrdil, že saturaci mám dobrou, a celý můj dušný problém je pouze subjektivní, a špatnou technikou dýchání ( zajímavé, že všichni moji známí dýchají snadno bez toho, aby trénovali nějakou techniku, takže opravdu doporučuji návštěvu odborníka a měřit.

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 01.12.15 08:11

Já si taky myslím, že máte náběh na astma.. tak nějak to začalo u mě.. po nemoci jsem se nemohla pořádně nadýchnout, pak se to zhoršilo až tak, že jsem skončila na pohotovosti.. tak šup na plicní, nebo alergologii... Nemoct dýchat je příšerný.. Podchyťe to hned na začátku..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.