Proč může pracovní agentura okrádat lidi

Od: Datum: 30.11.15 10:12 odpovědí: 35 změna: 11.12.15 14:07

Pracuji pod pracovní agenturou a máme daleko horší podmínky než kmenoví zaměstnanci.Zákoník práce dodržovat agentury nemusí a vše dělají, jen v jejich prospěch a jsou praxticky nepostižitelní.Neplatí příplatky za práci v noci,státní svátky, dovolenou, vše je oškubané a o bonusech co mají kmenoví zaměstanci v naši firmě ani nemluvím za tu samou práci, bonus za nemarodění, stravenky,13 plat,vánoční dárkový koš. To vím, že je nenárokové, ale myslím si že dělat pod pracovní agenturou je nevýhoda. Něco jsou povini z toho zaplatit,alespoň ty příplatky za svátky,noční a proplatit nevyčerpanou dovolenou, kterou stejně neumožní si vybrat. Já vím, někdo namítne, ať přejdu do kmene,ale do kmene se chodí v dnešní době jen za odměnu nebo zásluhu, když budu nejlepší pracovník a čekám, jestli mne vůbec vezmou. Dříve se dělal nábor do firmy do kmene rovnou, dnes si zaměstnavatelé najímají pracovní agentury a zaměstnanci jsou okrádáni legálním způsobem.Firma zaplatí za zaměstnace např.160Kč.za hodinu agentuře a já dostanu z toho od pracovní agentury jen 60Kč.Divím se, že v našem státě je taková zlodějvina věřejně dovolená. Máme na našem trhu 2200 pracovních agentur a jsme tím pověstní hlavně my češi. Němec by nešel dělat pod pracovní agenturu za almužnu. Nemají agentury zvláštní svůj zákoník práce, kde píšou škubej peníze ze zaměstnanců jak můžeš? Dokonce můj kamarád nedostal od agentury vůbec výplatu. Asi bysme je měli vypískat všechny agentury z naši republiky pryč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fuoj
Datum: 30.11.15 10:16

Tak proč něpřejdeš pod firmu? To tě jako nevemou, výsledek pro firmu bude stejný, ty pro ni budeš stále pracovat. A nebo jít k jiné firmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 30.11.15 11:01
sám to píšeš, Němec by nešel dělat pod agenturu, tak proč jdeš ty?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 11:05
avatar

Pracovní agentury jsou díky lidem, kteří pod nimi pracují. Kdyby se na ně všichni vykašlali, žádné pracovní agentury by nebyly. Učiňte tento krok!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 11:52

Ahoj

Tohle je velmi zajimavé co píšeš. Proč teda ve firmě kde já pracuju ... Já například vydělávám 18 000 kč čistého + -

A teď unás pracují rumuni , slováci , poláci pod agenturama . . . A proč např. Ten polák ,který je pod agenturou vydělává 26 000 kč a dělá tu samou práci jako já? A ty slováci vydělávají dokonce 30 000 kč + a dělají taky podobnou práci ale ten polák já jsem se s ním o tom bavil a vydělává 26 000 kč . jak je tohle možné? My jako kmenový zaměstnanci máme o půlku platu méně jak nějaký cizinci pod agenturama. A nejlepěí je natom , že ty slováci někteří ani nemakaj . Chlap co s ním dělám v práci je viděl jak se opírají a nedělají ... Tak co si o tom myslíte? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 01.12.15 10:59
avatar

Charger: Ono je to totiž tak, že za kmenovýho zaměstnance kterej by měl tak jako vy 18 tisíc čistýho by firma zaplatila asi 35 tisíc kdežto za vás zaplatí jenom 28 tisíc a tomu polákovi sice dá 26 tisíc ale má za něj a z něj takový výhody a úlevy a slevy na dani a odpočty že ve finále mu vlastně dá jenom 10 tisíc. Prosím berte ty čísla jenom orientačně protože už si to všechno nepamatuju přesně ale na vysvětlení jádra pudla to ani myslím není potřeba.


doplněno 01.12.15 16:17:

Zdá se že můj popis fungování toho systému v jiných odpovědích zapadl takže ho asi nikdo neviděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.15 21:45

to je hezký no :D ale je to k naštvání , kdyz dela to samý a ten co je pod nakou agenturou a dela to samy ma o 10 000 kč vic. proste nespravedlivy : (

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.11.15 13:38

Si myslíte, že agentury pracují mimo zákon, to myslíte vážně? Podejte podnět! Můžete se svobodně rozhodnout, nikdo vás nenutl takto pracovat. Kdo by je měl vypískat? Pískejte. Nebo si založte a plaťte lidi královsky. Podniká se za účelem zisku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 05.12.15 09:14

Za vznik agentur můžeme poděkovat ČSSD. která to způsobila přijetím zákona proti zaměstnávání jednotlivých soukromníků na IČO .

Porušují soustavně " zákoník práce" . Jednak nucením do nekonečných přesčasů, jednak nucením naddělávat si dovolenou. To jsou ověřené informace. Několik podnětů bylo dáno, řešeno. Vznikla nová agentura a pořád dokola. Agentury je třeba zrušit a je klid.

Nedávno bylo na TV NOVA, jak v jedné fabrice přes agenturu provádějí lékařské prohlídky : na chodbičce se každý pracovník svlékl do prádla, i ženy, nějaký kretén se na ně podíval, vybral tuším 200 Kč a prohlídka byla provedena. Jako otrokáři na plantáži. Agentura za tento nezákonný postup dostala pokutu.

Jde o to, že vůbec může nějaká bukvice s něčím takovým přijít !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.15 17:12
avatar

A kde je pravda...

Každý je strůjcem svého štěstí.


doplněno 01.12.15 09:54:

Miro, ale to by bylo na dlouhé povídání, a sejně by to nikam nevedlo, páč nejsou všichni lidé názorově stejní. Jen mi, prosím, nastinte, "jiného způsobu hospodaření společnost" jaký způsob hospodaření myslíte? Jako bez zisku hospodařit?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miro®
Datum: 01.12.15 09:13

Ano p. "milane" . Každý je strůjcem svého štěstí. Ale žel, je strůjcem svého štěstí, jen v rámci nastolených pořádků - pravidel ! Kapitalistické pořádky - pravidla , jsou založena jen a jen na zisku . Proto za branou podniku čeká mnoho dalších na své štěstí, kteří jsou připraveni nahradit i za menší odměnu toho, který se dožaduje svých náležitostí. Poté už jde jen o to, zda to za to oprávněnému stojí? Do té míry je strůjcem svého šttěstí, ani ne o kousek více . K tomu právě musí být nezaměstnaní, bez kterých by nebyly tučné zisky – nemohl by kapitalistický způsob hospodaření existovat. Ano, své štěstí máme šanci ovlivnit jen ve volbách, především však masovou podporou jiného způsobu hospodaření společnosti, (třeba rozezněním klíčů).

Hezký den přeje -miro

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 01.12.15 11:14
avatar

pane "miro", vždy se děje vše v rámci nastolených pořádků. Dobře to napsala "ivzez", "janm" i "milancukrar", jen Vy to jaksi nevidíte. Hospodařit by se mělo vždy se ziskem, jde o to, kdo se ziskem pak nakládá a jak. Jenže dnes u nás se snaží vytvářet zisky lidé, kteří nikdy v tržním hospodářství spolu s odbory nežili, byli vychování jinak, jak zde bylo několik desítek let zvykem, proto to někde vypadá, tak, že jsou lidé nespokojeni. Ale vždy je možnost, či řešení, jak radí třeba "janm", jen lidé se bojí věci řešit z nevědomosti. Takže, zde na poradně poradili někteří dobře, ale z Vašeho příspěvku nevidím nic konkrétního. Hezký první prosincový den. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 01.12.15 12:15

Musím se zastat p. "miro", zcela správně poukazuje na "systémovou chybu" , k její nápravě by ale bylo třeba "změnit myšlení " mnoha lidí a to od partikulárního pohledu na svět k celistvě reálnému, což je obtížně realizovatelné, neboť lidé totiž pochopí až tehdy kdy se sami "stanou hladovými", z pozice "sytých" není možné pochopit, nepokusí-li se každý byť malinko překročit své "úzké pojetí reality"...

Jiný systém hospodaření nutně neznamená bídu nedostatek a absenci jakéhokoliv zisku, spíše jde o to, že kapitalismus ve formě v jaké je např. v ČR a nejen v ČR je "krokem zpět", a jeho "zisky" jsou zhusta postaveny na hrubém porušování zákona, které opravdu v žádném případě nelze svalovat na "40"let budování socialismu ať již bylo jakékoliv, Vykořisťování v jakékoliv formě podobě a době je vždy doménou mnoha (neříkám všech) kapitalistických systémů, které místo aby situaci řešili systémově se uchylují k praktikám jako je přehlížení, represe, zametání pod koberec zamlčování a přesouvání systémových chyb na jednotlivce a na budování své mezinárodní "imič" formou falešné "propagandy". Mnoho zemí dává na odiv svůj "pokrok a zisk" ale jaksi zapomínají uvést "kolik vykořisťovaných žebráků" které nadělali z lidí jim tento pokrok a zisk zajistilo, což je pochopitelně špatně.

Když se podíváte na některé země kde ten "kapitalismus" relativně klape pak zjistíte, že v podstatě nejde o "čistý kapitalismus" ale spíše o jakýsi "hybridní" sociokapitalismus on totiž kapitalismus ve své čisté neregulované formě je systém natolik zatížený syst. chybou, že plodí obrovské bezpráví bídu útisk a nespokojenost, kdyby tomu tak nebylo, pak by nikdy nevznikla myšlenka socialismu a v chudinských čtvrtích např. (indie) by nevlály rudé prapory...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 13:20
avatar

Dneska píšou v MF Dnes, jak se firmám daří, klesá nezaměstnanost. firmy se předhání v uplácení zaměstnanců, různými benefity.

Určitě to nebude ale u všech firmách, páč vždy se najdou mezi lidmi různí lidé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.12.15 14:03
avatar

"janm", a co píšu? Asi jste to přehlédl: "Jenže dnes u nás se snaží vytvářet zisky lidé, kteří nikdy v tržním hospodářství spolu s odbory nežili,..." Takže spolu s odbory, jen Vy jste to pojmenoval jinak - "sociokapitalismus" a o tom to je. Aby byla instituce, která to ohlídá těm, kteří nepodnikají, ale jsou jen zaměstnanci. Indii bych do toho nemotala, tam je stále dětská práce a těch dětí je mi velice líto, ale je to jiná kultura. Když se budeme pohybovat v Evropě, tak lze uplatnit "sociokapitalismus". Jsou země, kde jsou samozřejmě také nezaměstnaní, jsou také na ÚP, ale představte si, že neberou podporu jen pár měsíců, ale po celou dobu takové evidence, nejsou plné ústavy duševně postižených, ale naopak třeba dva dny v týdnu pracují, že zametají, hrabou listí a jsou šťastni, že nejsou zavřeni mezi 4 stěnami, ale jsou mezi lidmi a ostatní lidé s nimi umí komunikovat a ne se jich stranit. Prostě vždy by se našlo řešení, kdyby byla vůle, nebyla pýcha a nadutost a mnohé jiné nepěkné vlastnosti, kdyby nebyla absence morálky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 01.12.15 13:34

pane "miro", vždy se děje vše v rámci nastolených pořádků.

Ano p. "pt ".

Potlesk !

Rozhodující je, ale kdo ty pořádky a v čí prospěch vytvořil - vytváří. Zda ve prospěch vyvolených a nebo těch kteří vytvářejí hodnoty svojí prací. Na jednoho vyvoleného musí být dva i více nevyvolených. Jiná možnost neexistuje jak a z čeho zbohatnout.Jedině z práce druhých - nevyvolených. Nyní už jde jen o to co je spravedlivější. Zda zisky směřovat ve prospěch menšiny - vyvolených a nebo spravedlivěji dělit pro většinu společnosti.

Myslím si, že toto moje vyjádřejí je velice konkrétní.

Rovněž hezký poslední měsíc r. 2015 -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.12.15 13:51
avatar

pane "miro", krásně mluvíte. Co je lepší rozdělení pro menšinu nebo většinu (ne pro všechny)? Ani jedno není spravedlivé. Ale jde o to, jaká je morálka těch, co zisky získavají. Věřte, že jsou lidé, kteří by do podnikání nešli ani náhodou, neorientují se, nemají vědomosti, nebo prostě ani tak žít nechtějí a stačí jim být zaměstnancem, druhý se klidně vrhne do podnikání, je šikovný orientuje se. Ale v tom to je, "morálka". To by musel začít každý u sebe. Ať je svoboda v rozhodnutí, zda chci podnikat a mít zisky nebo být zaměstnancem a spokojit se s pravidelným platem, ale není dobře to paušalizovat a vnutit všem jeden způsob. Chybí morálka? A proč chybí? Protože se lidé nebojí dělat kolikrát nepoctivé věci, není jich hanba, když jsou v kriminále, není jich hanba, podvádět partnery, je jim to fuk, vždyť to čteme na poradně denně. Děkuji za přáníčko, u nás je pěkně a svítí sluníčko. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miro®
Datum: 01.12.15 10:55

Jistě ne bez zisku z nově vytvořených hodnot. Ale o rozdělování zisku by měli rozhodovati zejména ti, kdo jej vytvořili svojí prací a ne hlavně ti, kteří se na něm podílí npř. jen svým mnohdy pochybně nabytým majetkem, správní rady, byznys apod. Oni v současnosti rozhodují o penězích , které sami nevyprodukovali. Ty byly vytvořeni osobní prací nad rámec potřeb těch, kteří je vytvořili. O jiný způsobu hospodaření se lidstvo pokouší více jak 160 let . Žel, podle mého názorů jsme si to zatím nezasloužili, vzhledem ke svým morálním vlastnostem. A mohli bychom dále diskutovat o tom, kde, kdo a čím jsou ony negativní morální vlastnosti vytvářeny a uměle podporovány - rozvíjeny a komu to prospívá.

Zdravím p. "milane" - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.15 13:18
avatar

Miro, jsem přesvědčen, že kdybychom spolu seděli a mohli vést debatu u nějakého stolu, určitě bychom si pěkně pokecali, ale nedošli ke stejnému výsledku.

Určitě bychom se neshodli ve slovech " Oni v současnosti rozhodují o penězích , které sami nevyprodukovali."

Nevím o jaké firmě píšete, ale vezmu, tu, kterou znám dlouhou dobu. Dělám zde a vím, že majitele založili stavebniny a sami dělali na dvoře, od utváření dvora až po prodej. Časem nestíhali a vzali si na pomoc další a další. Dnes již nevydávají materiál, nepíšou objednávky, a další. Na to mají lidi. Pokud jsem Vás pochopil správně, tak zisk z firmy by měli rozdělovat ti co ho vytvořili, což je mnoho lidí. Ale jak rozdělit, když se neshodnou? Jak můžou rozdělovat zisk, který není jejich? Proto to musí dělat majitel firmy, třeba prostřednictvím správní rady, vedení a podobně. Ale vždy musí být na konci majitel, páč ten vytvořil firmu, ten nese kůži na trh. Nemůžou to dělat zaměstnanci.

Milý pane kolego Miro, přeji Vám krásné vánoce a mnoho zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 01.12.15 13:58

P. "milane " nebylo by řešením změnit majitel? Tím by podle Vaší teorie zisk patřil jim a oni by měli právo ( prostřednictvím svých orgánů) s ním hospodařit. Pokusme se v nastalých událostech hledat příčiny. Řešení následků ( někoho propustit ze zaměstnání proto, že požaduje vyšší ohodnocení z důvodů, že by chtěl důstojně žít ) problém nevyřeší , jen jej dál prohlubuje a vytváří další příčiny pro negativní jevy, třeba až po terorizmus. .

Přeji vřele totéž, včetně razantnějšího zlepšování společenských vztahů.


-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.12.15 14:12
avatar

pane "miro", to snad nemyslíte vážně, nebo jste srandista? Změnit majitele? Proč, když mu podnik klape, má zisk, zaměstnává lidi a nese kůži na trh? Takovému hrdinovi sebrat zisk a dát jinému majiteli, který podnikat neumí? No to by to dopadlo? Podnikal jste vůbec? Podnikal jste bez pomoci kamarádů a známostí? Šel jste na trh s něčím novým, co jste vymyslel a dal do toho čas, úsilí a peníze? A pak byste takový svůj podnik, či firmu, kterou jste svojí pílí rozeběhl dal jen tak mírnixtýrnix jinému majiteli, který by si nárokoval rozhodovat, komu přerozdělí vaše zisky? Já jen žasnu a nestačím se divit. Pokuste se to vidět i jinak a ne jen s klapkama na očích. Mějte se dobře, ale to se jistě máte i tak. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miro®
Datum: 01.12.15 15:12

Touto formou asi nepřesvědčíme jeden druhého.

Všechny konflikty ve světě mají příčinu v tom, že někde někdo někomu byť domněle ublížil nebo ubližuje. Je to logické : Oko za oko, zub za zub! Já beru za ubližování i to, že někdo má hojnost na úkor druhých. Tím, že někdo oplývá hojností musí být pro něho stresující, že jej někdo připraví o nabyté, že jej oloupí. Pro svůj klid, bude stejně muset jednou něco z tzv. svého, pustit potřebným, to aby přežil.

Podle Vašeho principu chápání společnosti se tedy nelze vyhnout konfliktům, nelze očekávat mír a harmonickou společnost. To nejsou přívětivé vyhlídky do budoucna.

Tak si tedy zvolme! Zda lidstvo potřebuje svůj krátký život klidný a nebo neustálé konflikty a násilí. To si nedělán srandu a ani klapky na očích nemám. Nejsem příznivcem násilí, konfliktů , válek i terorismu. Naopak, Vaše názory podporují opačný trend.

Přeji předvánoční pohodu a k této problematice končím. Nemám se špatně, ale lépe by bylo bez konfliktů, obavy z bezpečnosti, bez bezdomovců, nezaměstnaných a naléhavě potřebných. -miro


doplněno 01.12.15 15:14:

Anno funguje to tak jak popisujete. Je to ale to nejlepší možné řešení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 01.12.15 15:46
avatar

pane "miro", chci věřit, že mi to neděláte schválně, jen z nepochopení. Co to píšete za nesmysly? Já bych právě chtěla spokojenou a harmonickou společnost a to tím, že někdo, kdo na to ovšem má, bude podnikat, zaměstnávat lidi a rozdělovat zisk. Kdo na to nemá, nebo nechce věnovat podnikání čas, tak ať to nedělá, ale třeba ať sportuje ve volném čase, nebo kouká na TV, to je podle jeho uvážení. Jen nelze druhému vnutit jeden způsob, který někdo považuje za IN. Rozumíte mi?

Asi chápu ten rozdíl mezi námi. Vy vidíte v podnikání jen podvodníky, zloděje, sobce, nespravedlivé lidi, nespokojené zaměstnance, tam by zřejmě Váš model pasoval.

Jenže já vidím v podnikání lidi, kteří si hodně musí odpustit, hlavně volný, čas, stále nabývat vědomosti, být kreativní, mít napady, být poctivý, mít morálku. Tam netřeba Váš model.

Na jedné straně jsou ve světě lidé, kteří mají vily, auta, letadla, peníze, ženské, milenky, dovolené, a nebudou spokojeni nikdy, ani kdyby vládli celému světu.

Pak jsou ale lidé, kteří si Váží jeden druhého, udržují pěkné vztahy v rodině, v zaměstnání a mají morálku, proto jsou šťastni, třeba v panelákovém bytečku, nebo v maringotce.

Nelze a nemělo by se ani jedněm ani druhým nutit něco, co je proti jejich rozhodnutí.

Proto píšu, že je potřeba morálka, vychovávat tak děti, k úctě, aby si vážili všeho a hlavně dát vlastní příklad.

Asi každý máme v srdci jiný pohled na svět, jedno přísloví říká: "Z hojnosti srdce mluví ústa". - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kamilsoukup
Datum: 03.12.15 10:02

Vzkaz pro "miro®" Moc se mi líbí Vaše příspěvky a máte v tom pravdu. Fandím Vám a přeji hezké vánoce a zdraví. PS: Někteří jsou fakt rejpalové tady.

Datum: 01.12.15 06:21
avatar

Proč můžou pracovní agentury okrádat své zaměstnance?

Protože jí to zaměstnanci dovolí. (Pro pracovní agentury samozřejmě

platí stejný zákoník práce, jako pro ostatní zaměstnavatele)

____

Agenturní zaměstnanci majít samozřejmě nárok na příplatky za práci o víkendu, ve svátek i v noci. (Proč se nebráníte?)

Můžete se obrátit na inspektorát práce, okamžitě zrušit pracovní poměr pro nevyplacení příplatků (v tomto případě byste měli navíc nárok na náhradu mzdy za chybějící výpovědní dobu), žalovat agenturu o dlužnou mzdu a příplatky, v případě, že u soudu vyhrajete, budete mít nárok i na úhradu nákladů, jež Vám v souvislosti s vymáháním vzniknou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 01.12.15 09:21

Nahlásit na inspektorát práce, úřad práce a působí-li mezi kmenovými zaměstnanci firmy odbory pak vstupte, ale nikomu (zaměstnavateli) nic neříkejte (mimochodem za členství v odborech nesmíte být perzekuován a je to i dobře napadnutelné) , odbory pak musí na váš podnět problémy řešit, navíc je možné přez odbory získat v rámci členství bezplatnou právní pomoc (pracovně právní vztahy) případně zastupování půjdete-li do sporu. A takto by měli postupovat všichni nespokojení zaměstnanci ať pracují kdekoliv, čím více zaměstnanců se najednou proti protiprávnímu jednání zaměstnavatelů či agentur sdruží tím lépe, jedině tak je možné situaci časem zvrátit. To co se dnes děje v mnoha pracovněprávních vztazích je opravdu velké a nebezpečné zlo a nebude-li se na to permanentně upozorňovat a řešit, dopadne mnoho lidí jako "čínští barmští " a ostatní "dělníci"(už tak mnozí dopadli) tzn. - práce celý rok v kuse bez volna za minimální mzdu a jeden den na nový rok volno...proč je to tak u nás a ne v Německu? Tam by si to nedovolili, odbory by je zahlušili, tam nemají jako u nás "kapitalismus 19. století"...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.15 14:42

Pracovní agentura musí dodržovat zákoník práce. Pokud ho nedodržuje, podejte podnět na Státní úřad inspekce práce. Dovolenou vás musí nechat si vybrat, pokud ne, tak se Vám převádí do dalšího roku, pokud ani tam si ji nemůžete vybrat, jste automaticky na dovolené od 1. listopadu. Proplatit lze dovolená pouze pokud končíte pracovní smlouvu. Náhrady za noční a svátky jsou samozřejmě také v zákoně, pokud vám je nedají podejte žalobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cert®
Datum: 02.12.15 01:47

Ha,ha.Několikrát jsem dával podnět oběma inspektorátům, a i když bylo později prokázáno, že inspektor neměl pravdu, tak v podstatě za to nemohl, protože šetří jen to co mu předloží zaměstnavatel.

Agentury jsou m.j. tzv. skryté pod názvem firmy. Velkou předností je to, že často práci uchazeči najdou u některých firem,které vlastní pouze vrcholový inženýrský manažment a nemá u nich kdo manuálně pracovat.

Setkal jsem se s termínem "bílé maso" a nešlo o prostituci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.12.15 06:51

Nepomohou-li úřady pak jednoznačně "medializovat" čím víc tím lépe nejlépe v Tv, ne že by se tím něco hned vyřešilo ale jakákoliv "nepravost" nesnáší denní světlo, čím více kauz tím lépe ať to vidí všichni ať to není zameteno pod koberec, pak to nakonec možná i donutí někoho něco dělat, ale hlavně bude zjevné jaký "bordel" tady v některých věcech je

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cert®
Datum: 05.12.15 01:12

Nejsem si zcela jist, zda je medializace učinným prostředkem. Domnívám se,že i média mají své majitele, kteří "nepravosti"nechtějí vidět a ovlivňují masy polopravdami.

O agenturách se ví, o nefungujících úřadech a úřednících zamítajících stížnosti také."Bílá mafie" prohraje tak každý dvacátý spor s pacientem, pokud ještě žije.Soudy jsou zatím ale, podle mých zkušeností, u nás nezávislé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 11.12.15 09:33

Stát to dělá desetiletí a proč by nemhl i někdo jiný? Spravedlnost neexistuje a jen se o ní mluví. když ji ale někdo vyžaduje, stát je první, který ji nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.12.15 10:01
avatar

Jen taky přidám zkušenost - kamarádovi na výšce agentura zprostředkovala brigádu - výkop bazénu, - byli to dva kluci, asi 50 kč na hodinu, pak jim majitel zahrady nesl nějakou limonádu a ptal se jich, co si za ty peníze chtějí koupit .. tak prý že to není nic moc, tak na běžný útraty.. A on - vždyť už by jste měli na auto, dávám 200 kč na hodinu... - agentura si z tohodle nechala pěkných 150kč/h..


doplněno 11.12.15 14:13:

Měli jsme v kampusu agenturu kam vysokoškoláci chodili a oni nám sjednávali brigády.. Já tam měla desítky různých brigád.. Tohle mi vyprávěl kamarád, tak jen píši, to co mi říkal on.. ale to že tam docela okrádali bylo veřejný tajemství..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 11.12.15 11:13
avatar

"ria", toto se mi nezdá, jako zprostředkování práce ale dohození melouchu. Neumím si představit, že by si soukromá osoba objednala na ÚP pracovníky na výkop bazénu, aniž by byla uzavřena pracovní smlouva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 11:45
avatar

ria, ze zkušenost přeneseným zprávám nevěřím, páč tolikrát jsem slyšel podobné, a často se ukáže, že to někdo při přenosu popletl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karlos
Datum: 11.12.15 13:48

V tu dobu byla minimální mzda kolem 50 Kč. Ve strojírenství to byla naprosto běžná záležitost. Těžký průmysl - povrchových strojů pro těžbu. Věřte tomu. Prasárna nejhrubšího kalibru. Pracovní agentura: R..., aj. Inspektorát bezpečnosti práce ani Úřad práce nezajímá co se stalo ale kdo to řekl. Prostě je to ověřaná skutečnost a žádná složka státu s tím nemá chť cokoliv dělat. Ještě pře dkontrolou poslali dopis, kdy a čeho se bude kontrola týkat. Okamžitě se upravoval docházka.

Asi netušíte, jak to chodí, jinak by jste nenapsal nic o přenesených zprávách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 14:07
avatar

Lepší otázkou je Proč by nemohli? ;) Ostatně toto je přesně předmět jejich podnikání - Zprostředkují vám práci a za to si vezmou provizi - co jste čekal že vám dají lásku a mír a budete se přátelit a zkákat spolu po pokvetlé louce? Probuďte se. Ostatně nikdo vám v dané pracovní agentuře nenutí pracovat, jste tam dobrovolně a stejně dobrovolně máte právo odejít - jste dospělý a jste zodpovědný k právním ukonům, měl by jste si tedy dokázat spočítat klady a zápory a rozhodnout se nad svým dalším počínáním. Někteří lidé si bohužel pořád myslí že za ně někdo vše zařídí něco jim zprostředkuje a nebude je to nic stát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.