Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Musí nebo nemusí

Od: lazec* odpovědí: 7 změna:

Musí většinový dědic vyplatit v hotovosti ostatní dědice?

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar jmlc

Pokud myslíte dědic nemovitosti, může být neomezený počet dědiců, vlastníků... můžete vlastnit třeba 1/1000 domu. Zde bych hovořil spíše o lidech s předností nákupu nemovitosti. Pokud nemají zájem o nemovitost, můžou se domluvit na prodeji, ale nejprve předloží nabídku spoluvlastníkovi nemovitosti.

Ale jak tu bývá zvykem, vše je složitější než zadaný dotaz... zkuste výrazně upřesnit váš dotaz.


doplněno 29.11.15 12:01:

Vše je lepší dohodnout mimo soud. Pokud nemá někdo vůli k dohodě, rozhodne soud. Můžete to obrátit - vyplatí vás a vy se odstěhujete :)

Předpokládám z toho, že užívání nemovitosti je jen na vás, ostatní jsou mimo hnízdo a zachtělo se peněz...rozhodně nejste první a ani poslední, kdo díky dědictví o nemovitost nakonec zřejmě přijde... zde jsou nějaké odkazy

bezplatnapravniporadna.cz/...

bezplatnapravniporadna.cz/...

lazec*
hodnocení

Mám na mysli rodinné příslušníky.Zdědil jsem polovinu nemovitosti a moje 2 děti,chtějí,abych jim vyplatil jejich podíly,na které nemám žádnou hotovost

uska*

Nemají žádný nárok na vyplacení jejich podílu v hotovosti, mohou své podíly na domě užívat a také se musí podílet i finančně na údržbě domu. Pokud budete užívat i jejich části domu, mohou po vás chtít nájemné.

hm*

Jo.

(Kdyby to nebylo ve "volném", dal bych bod a neodpovídal.)

 

hodnocení

0x

Tak Vase deti uz chteji dedit?Ale Vy si s vasim majetkem muzete delat co chcete(i darovat charite)zatim na to nemaji zadny narok!To musi pockat az tu nebudete,nebo jim to prepsat jiz ted!

vilik*

Milý, milá Benule. Tento výkřik jste si mohl, mohla ušetřit, pochopíte li otázku. Lidi většinou něco dědí po odchodu někoho blízkého, v přesně daném poměru. Takže dost necitlivě napadáte dědice v těžké situaci.

Odpověď na otázku - buď se ostatní vyplatí, nebo společně nemovitost užívají, lze i pronajmout a o zisk a náklady se dělí. Lze jim nabídnout jiný majetek s doplatkem, lze splácet. Důležitá je dohoda a osobní vztahy. Lze třeba i v případě nouze jednoho z dědiců ostatními převzít jeho závazky za poměrnou část majetku. Zkráceně, když nebudete chtít, mimo nařízení soudu vás nikdo nemůže nutit. A pokud se nějak dohodnete, ošetřete dohodu smlouvou, pro případné pozdější neshody. Osobní rada, nic jim nedávejte, platil byste 2x. Teď jejich podíl jim a později už celý váš vyplacený majetek podruhé stejně pravděpodobně zdědí. Dohodněte se jinak, výhodněji pro vás.

 

marfusa*
hodnocení

0x

Je třeba počítat s nemalými soudními výlohami v případě sporu. Na kom myslíte, že se soudy pakují. Vždy na tom, kdo něco má. Za to, že něco máte budete platit a hodně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]