Výše podpory

Od: Datum: 29.11.15 15:21 odpovědí: 6 změna: 29.11.15 17:41

Dobrý den

prosím zdejší rádce o pomocnou radu. Dne 30.10.2015 mi skončil pracovní poměr na dobu určitou, měla jsem nárok na 5 měsíců podpory.

Říkala jsem si že si přes vánoce odpočinu (po náročné pracovní sezoně) a pořeším si svoje zdravotní potíže.Pak si najdu novou práci. Během týdne se mi naskytla však nová práce a já nastoupila. Bohužel není podle mých představ, a jelikož mám tříměsíční zkušební dobu ráda bych skončila.Nejen protože mi práce nesedí,ale protože jsem začala mít problémy se zády,v důsledku zvedání těžkých břemen v tomto zaměstnání.

Informovala jsme se u své zprostředkovatelky a ta mi řekla že mám nárok na 65% podpory. Všude na na netu jsem se dočetla že pouze na 45%.

Uvažuji co dále ,záda mě bolí jak čert,bolest vystřeluje do pravé nohy,ruky,sotva lezu.. Samozřejmě se chystám zítra k lékaři,mohu jít na nemocenskou,ale pře jenom bych ráda znala radu na to jak je to s výší podpory popřípadě jak mít těch 65%. ...

Děkuji


doplněno 29.11.15 16:24:

Byla jsem na vstupní prohlídce u závodního lékaře asi po 14 dnech práce a když jsem mu říkala že mě bolí záda,okomentoval to slovy,že každého něco bolí a že evidentně nejsem zvyklá fyzicky pracovat...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.15 16:00
avatar

Dobrý den. Podpora v nezaměstnanosti se Vám krátit nebude v případě, že uvedete vážný důvod při ukončení pracovního poměru. Ve Vašem případě uveďte zdravotní důvody.

Viz. vážné důvody:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 29.11.15 16:19

Zdravotní problémy musí být doloženy lékařskou zprávou, že tato práce není pro Vás vhodná a lékař Vám ji nedoporučuje z toho a toho důvodu, pokud budete mít zprávu od odborného lékaře, jenom dobře.

Pokud lékař napíše, že Vám práci zakazuje, musíte nejdříve jednat se zaměstnavatelem o převedení na jinou pozici, odpovídající vašemu zdravotnímu stavu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 29.11.15 16:42
avatar

Jak dala odkaz "kapkanadeje - c) vážnými důvody důvody spočívající v:

6. zdravotních důvodech, které podle lékařského posudku brání vykonávat zaměstnání...

Skončíte pracovní poměr ve zkušební lhůtě a půjdete do evidence ÚP, kde vyplníte formulář a do kolonky napíšete "zdravotní důvody". Na to Vás zprostředkovatelka pošle k lékaři pro potvrzení. Pak záleží na Vašem lékaři, kam Vás pošle na odborné vyšetření a následně vystaví potvrzení o Vašem zdravotní stavu, že nedoporučuje "tu" práci vykonávat. Pak teprve máte nárok na 65% podpory v nezaměstnanosti. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 29.11.15 16:48

Se zády dnes marodí a má problémy skutečně mnoho lidí. Jak od stolu, tak z provozu.

Máte pár možností.

Dát výpověď ve zkušební dobe, jít zpět na ÚP a dočerpat zbývající podporu vypočítanou ze mzdy v novém pracovním poměru, tedy 45 procent.

Nebo jít se zdravotními problémy k obvodnímu lékaři a požádat o vyšetření u specialisty a též o rentgen. Z výsledků se bude odvíjet již další postup, jak jsem psala výše.

Jít se zády marodit, požádat o rehabilitaci, nebo po překonání prvotních bolestí, začít na záda sama cvičit, zpevnit korzet, který je u většiny z nás povolený, a na novou práci si opravdu zvyknout, naučit se správně zvedat těžší předměty a získat v nové práci fortel.

Nebo jak píše Pt, vyběhat si vše, až budete zaevidovaná na ÚP, je to na Vás, který postup zvolíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: komiko
Datum: 29.11.15 17:33

MOhu vědět jakým způsobem mi bude stanovena podpora, když mám v pracovní smlouvě základní mzdu v xxxx výší a tomu stanovenou vákonovou mzdu ve výši xx? Bude se mi počítat jen z té základní mzdy nebo i s výkonovou mzdou ,jakože mi byla přiznána v plné výši..? Jde mi o to že pokud ted rozváži pracovní poměr je asi pravděpodobné že mi žádnou výkonovou mzdu nedají...

Od: pt®
Datum: 29.11.15 17:41
avatar

zaměstnavatel Vám vyplní pravděpodobnou částku příjmů za poslední čtvrtletí, pro výpočet podpory, takže to záleží na zaměstnavateli, ale měl by to být průměr všech příjmů...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.