Zamítnutí zpětvzetí výpovědi

Od: Datum: 27.11.15 15:53 odpovědí: 5 změna: 28.11.15 00:57

Dobrý den,

před nedávnem jsem podal u zaměstnavatele výpověď z důvodu přijetí nabídky v jiné společnosti. Nyní mi běží výpovědní doba a pořád ve mě je myšlenka, co by bylo, kdyby nový zaměstnavatel z nějakého důvodu danou pozici zrušil a můj stávající zaměstnavatel by odmítl vzít výpověď zpět, protože už má někoho jiného?

Musí mi pak nový zaměstnavatel dát nějaké odškodnění (kvůli němu a jeho rozhodnutí o zrušení místa jsem vlastně přišel o práci) anebo mám smůlu a nic s tím neudělám?

Jak v takovém případě postupovat?

Zkoušel jsem hledat, zda to už někdo neřešil ale nic se mi najít nepodařilo:(

Děkuji za pomoc a za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.15 16:25

Odpovim z vlastní zkušenosti pokud vás nový zaměstnavatel odmítne a ten starej vás neveme zpět máte prostě smůlu a nic stim nenanaděláte *zed*

kdysy sem takhle odešel s firmy a stalo se to že mi v novém zaměstnání v den nástupu oznámili že z důvodu krize zastavili nábor nových zaměstnanců a já byl ve vteřině bez práce,naštěstí i když už za mě měli v bývalé práci náhradu mi vzali zpět a náhradníci dostali padáka,bylo to poprvé co náký zaměstnavatel ocenil že něco umím a znám

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 27.11.15 16:45

Jsem přesvědčen, že by nebylo žádné odškodnění. Stejně při nástupu určitě dostaneš zkušební lhůtu a v té tě může zaměstnavatel kdykoliv propustit, třeba hned po prvním dnu. Bez odškodnění.

Datum: 27.11.15 20:14

Odškodnění nedostanete.

Máte možnost uzavřít novou pracovní smlouvu v předstihu (dříve než dáte výpověď).

Datum: 27.11.15 23:48

Za dobrovolný právní krok, který uskutečníte (v tomto případě výpověď ze zaměstnání),

nesete odpovědnost jen Vy sám

Nový ani stávající zaměstnavatel za Vaše právní jednání neodpovídají.

______

Obrat "přijít o práci" lze podle mne použít pro případ výpovědi ze strany zaměstnavatele. Dá-li výpověď zaměstnanec, jde o jeho (zaměstnance) dobrovolné rozhodnutí, nikoliv o ztrátu práce.

Stejně jako Vy máte právo (ne)dat výpověď nebo (ne)nastoupit do nového zaměstnání, má stávající zaměstnavatel právo (ne)souhlasit se zpětvzetím výpovědi a nový (ne)přijmout nového zaměstnance.

Datum: 28.11.15 00:57

Já byla před lety v opačné situaci. Budoucí zaměstnavatel mi po pohovoru dal podepsat formulář, že se zavazuji po skončení pracovního poměru uzavřít pracovní smlouvu s touto organizací.

Byla jsem mladá a drzá. Tak jsem ten blábol podepsala s úsměvem a slovy: nic si na mně nevezmete, když sem nenastoupím, škoda papíru.

Závěrem: nikdo, kdo vám nabídl práci vám nedá nic, když vám pak práci nedá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.