Pracovní poměr na dobu určitou

Od: Datum: 27.11.15 10:29 odpovědí: 4 změna: 27.11.15 23:35
Dobrý den,mám pracovní poměr na dobu určitou a sice jeden rok do 30.11.15.
Slyšel jsem,že pokud nastoupím do stejného zaměstnání i po tomto datu,bez prodloužení smlouvy nebo bez nové smlouvy,jde o to samé zaměstnání u téže firmy...pracovní poměr se údajně prodlužuje automaticky na dobu neurčitou. Jak to tedy je? Je to pravda? Za odpověď děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.15 11:11
avatar

Dobrý den. Ano. Pokud Vám zaměstavatel po uplynutí sjednaného dne v pracovní smlouvě bude dále přidělovat práci, změní se pracovní poměr automaticky na dobu neurčitou.

Viz. §65 odst. 2 zákoníku práce:

(2) Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.11.15 12:15
avatar

měli jsme to doma na taliři asi před 3 léty zapoměli na manželku a po dvou měsících po uplynutí na dobu určitou ji chtěli dát zas podepsat na dobu určitou se zpětným datem před dvěma měsíci poradil jsem se tady s přispivatelkou ivzez a poradila mi správně že jak se budou cukat ,že máme zavolat na inspektorát práce nebo pohrozit právníkem pomohlo to a žena dostala hned na neurčito děkuji ivzez


doplněno 27.11.15 12:18:

hlavně se neposr.. a neucuknout zákon e na Vaší straně vžy Vás můžou vyhodit, ale s odtupným

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 27.11.15 15:00
avatar

A zbytečně na sebe neupozorňovat než bude 1.12. .

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.15 23:35
avatar

Ano, je to pravda – viz zákoník práce, § 65, odst. 2) .

Ale pozor, k automatickému prodloužení pracovní smlouvy na dobu neurčitou nestačí

po datu ukončení přijít do práce. Je nutné pracovat s vědomím zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.