Anonymní ůčet

Od: Datum: 27.11.15 10:11 odpovědí: 4 změna: 27.11.15 20:17
avatar

Jde si u nás založit anonymní ůčet bez jména,aby mi tam chodili peníze a já si je vybíral a nemoh na mě danový ůřad nebo exekutor a jak to zařídit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.15 10:16
avatar

ne

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.15 10:33
avatar

Zřízení anonymního účtu by bylo hrubým porušením zákonů České republiky

a přímo by to vyvolávalo otázky jaký je důvod zřízení takového účtu.

Samozřejmě by s pak jednalo o ideální nástroj pro krití trestné činnosti nebo praní špinavých peněz.

.Bance se tedy při zřízení a vedení účtu musíte identifikovat bezpodmínečně a vždy a banka je povinna tyto informace pro zřízení bankovní účtu požadovat.

Nepomůže ani přeposílání peněz na zahraniční účet ,

čeští exekutoři mají, co se týče provádění exekuce, působnost pouze na území České republiky a sami tak majetek v cizině postihovat nemůžou, a to ani pokud se majetek nachází na území státu, který je členem EU. Postihnout Váš majetek může vždy pouze exekutor působící v tom státě, kde se majetek nachází. Taková exekuce pak probíhá podle vnitrostátních předpisů tohoto cizího státu.

Nutno ale říci, že jsou jiné možnosti, jak by oprávněný mohl Váš majetek v cizině postihnout. A to tak, že podá návrh na zahájení exekuce v tom konkrétním státě. Pokud jde o výkon rozhodnutí v rámci EU, není to už ani tolik administrativně náročné vzhledem k mnoha nařízením upravujícím spolupráci v soudních věcech, uznávání rozsudků a institut evropského exekučního titulu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.15 13:20

Dobrá otázka! Jak udělat podvod, aby se na to nepřišlo?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.15 20:17

Anonymní účet nelze. Nejjednodušší je, když si zřídí účet máma/táta a dá vám k němu dispoziční práva. To je legální, v průšvihu to zdědíte a rodiče se s váma nemůžou rozvést. :)

Ale využívat takový účet k přečůrání exekutora či finančáku je silně nelegální a v zásadě stačí jedna větší platba, klidně zaslaná omylem, abyste se dostal do hledáčku FAU a pak vám to spočítají u soudu.

PS: Promiňte grammar nazi, ale oči mi krvácejí, když vidím ůčet. Píše se to s ú.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.