Kam dopadnou nukleární hlavice?

Od: Datum: 26.11.15 17:46 odpovědí: 25 změna: 09.12.15 10:15
Dobrý den,
v rámci své rodiny připravuji krizový plán pro případ války. Bydlíme v Pardubicích. Myslíte, že v případě jaderného konfliktu by byla zasažena i krajská města s počtem obyvatel do 200 000? Nebo by na území ČR dopadlo jen pár pum? Například Praha, Brno, Ostrava? Co myslíte?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 26.11.15 17:50

No pokud budeš v Pardubicích tak se zakopej hodně hluboko Semtín a Paramo jsou zatraceně dobrý cíl, myslím že se děsíš zbytečně, pokud to začne budou na tom nejlíp ti kteří pujdou do kytek první... ti co přežijí to budou mít zatraceně težké.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 26.11.15 17:52
avatar

Dobrý den, ano, jedna hlavice je určena i pro Pardubice . Opravdu si myslíte, že Pardubice zůstanou a všude okolo bude vše zničeno? Přepište ten scénář nebo ho rovnou roztrhejte. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.11.15 18:00
avatar

Pokud by došlo k jaderné válce, bylo by jedno, jestli bydlíte v Praze, nebo v Horní Dolní. V té Praze by to bylo asi rychlejší, ale méně bolestné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gumid
Datum: 26.11.15 18:14

Jen technická. Při případném stěhování do bezpečí vítězí při radio-zamoření auta s karburátorem. ECU se v nových autech zblázní stejně jako roboti při odklízení suti ze střechy černobylu (proto to dělali lidé).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 18:42
avatar
Tím pádem jsem připraven, akorát si po cestě asi teda nepustím rádio :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 27.11.15 15:16

Ovšem odklízení suti v Černobylo bylo debilní rozhodnutí ještě větších debilů. Nemělo to vůbec vliv na radioaktivitu a zvýšilo to množství mrtvých z ozáření o nějakou tu tisícovku. Neměli žádné protiradiační obleky a i kdyby náhodou existovaly, tak by jim nebyly nic platné.

Na obvody má vliv pouze EMP a pak už jen velká radioaktivita. V té by ale zase nikdo nedojel jak pár km, takže to není potřeba řešit.

Atomová bomba do každé vesnice... nevymýšlejte nesmysly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 15:30
avatar

Těm radioaktivita nevadila-přec byli furt nalití a alkohol přece snižuje následky ozáření!

Tazetel-hlavice nikdy nedopadnou-explodují ne na zemi ale NAD zemí .


doplněno 27.11.15 15:34:

Jinak -nedoporučuji v případě jaderného útoku se kamkoli ukrývat!Naopak-vylézt na nejbližší kopec a DÍVAT SE!Nikdy už to pak neuvidíte!No a poté se zabalit do prostěradla a organizovaně válet sudy na hřbitov!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 26.11.15 18:17

V případě jaderného konfliktu je to fuk, kde budete mít bunkr. Co bude až z něj třeba vylezete? Být to na mě, tak bombarduji politicko - vojenská centra, jaderné elektrárny a jiné strategické cíle, které občany nejvíce ochromí. Kontaminovány potraviny, voda a jste v kelu, není elektřina, stojí vlaky, doprava, nemožná komunikace, krádeže, násilnosti... Kolik je na světě atomovek?
Poptejte se mocností co jaderné zbraně vlastní, kam to hodlají sypat. Teda máte starosti. Užívejte si!


doplněno 26.11.15 18:54:

Da, imr berajt. Bože, bože. Jste naivní, už vidím ty příbuzné a j. jak spěchají po výbuchu do toho vašeho krytu! Jak dlouho v tom vašem krytu hodláte zůstat než vylezete do pustiny? Modlil byste se, aby vás to zahlušilo.


doplněno 27.11.15 15:33:

Nechme ho, ať činí jak uzná za vhodné. Už je přece rozhodnutý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.11.15 18:20
avatar

ten krizovej plán bych hrozně chtěl vidět, abych se pobavil...
vy budete jeden z těch hloupoučkejch ´separatistů´, co si absurdně myslí, že oni si pro sebe připraví svoje flintičky (kušičky, zásobičky, krytečky...), a doba se v pohodě povalí kolem, a je nechá být... (kdybyste si probral jen naše dějiny za posledních 100 let, tak byste i se značně podprůměrnou inteligencí musel dospět k závěru, že tohle absolutně nemůže a nebude fungovat...), nikoliv vážený, pokud si nedokážete vytvořit takové postavení a dopředu vybudované zázemí (včetně informačního), abyste se s dostatečným předstihem mohl pohybovat v rámci kontinentů, tak máte smůlu - doba si vás najde a vytáhne z vašeho separátního pelíšku vyfutrovaného nějakými směšnými krizovými plány...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janhom
Datum: 26.11.15 18:30

Proč ten sarkasmus a urážky? Je dobré být připravený. I když se s největší pravděpodobností nic nestane. Pár konzerv, nářadí a další věci prostě nastrkám do zavazadla a budu to mít stále připravené doma. Rodinu vyrozumím kde se v případě nějakého konfliktu sejdeme, protože nebou fungovat telefony ani jiná komunikace. Shodou okolností mám v práci atomový kryt, který je právě tím místem, kde se všichni sejdeme...

Datum: 26.11.15 18:56
avatar

tak až začnou na území ČR, resp. kolem Pardubic dopadat atomové hlavice, tak už bude nejspíš vše jinak - vy nebudete dělat v té práci (možná budete stovky kilometrů od Pardubic), rodina bude taky rozprsknutá, přemisťovat se nikdo, jak ho napadne, nebude moct a tak podobně (navíc připravovat si scénář zrovna na tuhle eventualitu je ´poněkud´ zpozdilý samo o sobě - jak je zrovna tahle situace pravděpodobná, co se bude dít před tím dopadem, co po něm...);
no ale jak je libo, kdo si hraje nezlobí, lepší něž např. nějaký Obrtelovi paramilitanti, to už celkem přestává sranda...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 18:20
avatar

Podle tvrzení mého kolegy z práce, rodilého pardubičáka to spadne na Hradec a Pardubice zůstanou zachovány a radiací nedotčeny díky věhlasnému pardubickému perníku. *smich*

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.11.15 19:26

Co by to něslo přežít o samotě? Pokud by se někde dobře schovali, měli popřípadě i proti radiační obleky, mohli by po nějaké době z krytu v noci utěct. Pán by si mohl postavit teď do budoucna kdyt někde v horách, kam by mohli utéct a byli by v relitivním bezpečí. Je spousta značek npř. v Americe, který vyrábí zásoby pro tyto sitauce. O jídlo by určitě starost neměl, dokonce i voda lze vyrobit. Dle mého názoru s vynalézavostí, s trochou stěstí a trpělivostí, by někde v horách určitě prežil.

Jinak pokud by taková válka opravdu nastala, tak byste neměl moc času, zasažená by byla pravděpodobně celá ČR. Ale zase na druhou stranu, nejdřívě půjdou rakety na západní státy, takže ČR, Pardubice obzvlast by mohli zustat nedotcene. Takže, hned co by byla zpráva, že byla nějaká západní zem napadena raketou,tak byste měl trochu toho času měl se přemístit aspon do toho v té práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 27.11.15 15:20
Zaujal mě tvůj blábol o "západních" státech. Jak daleko je ČR od nejbližší "západní" země? Co by se asi stalo kdyby vodíková hlavice dopadla na tu americkou základnu v Bavorsku, která je pár kilometrů od našich hranic. Fakt by se to nikoho v ČR netýkalo? A jen tak mimochodem, jaderný útok by byl plošný, první rakety v Evropě by dopadly do střední Evropy a do skandinávie, takže přesně naopak než si ty myslíš.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 26.11.15 19:24

Pokud k tomu dojde, tak to Vám nikdo neřekne, kde to bouchne. V každém případě, pokud připravujete krizový plán (Proč hned jaderná válka? Možná stačí jen blackout nebo nám trochu přiškrtí plyn) radím - určitě si přečtěte knihu Ondřeje Neffa TMA. Tam je docela pravděpodobně popsáno, jak by to mohlo po tom být, a na co se připravit. Můj osobní názor je, že v případě jakékoli krize budou ve výhodě ti z nás, kteří budou mít vlastní zdroj pitné vody a vlastní zdroj tepla. A budou bydlet co nejdále od současné civilizace. V rámci ČR to vidím tak na Novohradské Hory, Jeseniky, Karlovarsko, Bílé Karpaty. U nich vidím větší naději na přežití. Otázka ovšem je, jestli je o co stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 20:33

Ahoj. Kdyby to mělo nedejbože někdy přijít, tak by ten svět kolem nás byl asi solidně převoranej. Bunkry, kryty bych asi nedělal. To už by byla lepší investice do podzemních sklepních prostor jako ochrana proti uragánům. Ale, to spíš zase za velikou vodou. V USA o okolí. Kdybych měl být jako bránící voják, tak klidně i v tanku. Ten taky dokáže raketka Javelin misile, parádně rychle rozprášit za jednotlivá kolečka. Kdo to umí, tak to sem třeba vloží. Moc působivé. Osobně se asi nebojím ostrých nožů islamistů. Vzhledem k mému věku. Jen se mi v pondělí narodila druhá vnučka. Tak z jejich budoucnosti, moc nadšenej teda nejsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 21:20
avatar
Místo budování krytu a psaní krizových scénářů, doporučuji s rodinou zajít na kopec a prohlídnout si zblízka ten ohňostroj.
Mrkněte na http://www.csfd.cz/film/4700-vlakna/prehled/ a budete chápat proč. Upozorňuji, že je to maso a já to podruhé už nikdy vidět nechci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janhom
Datum: 26.11.15 22:17
Tento film jsem již viděl.
Od: ju®
Datum: 27.11.15 08:36

znám člověka který trpí podobným stihomanem a ten si zcela nedávno koupil přes vojenský ishop 2 ks masky M 10 / pro sebe i manželku/, takže pomatencům zdar...až se zablejskne tak se podívej do toho druhého sluníčka - protože víckrát jej už neuvidíš...*zed**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 08:45

Janhom pokuste se zeptat, amerického a ruského vrchního mužíka, ale daleko nebezpečnější a s vynikající kumunikační technikou je Turecko. Předseda turecké vlády prohlásil, ruské stihačky v délce 3 km a 17 sekund narušily vzdušný prostor. Rozbor. Desetkrát byly varovány, poté piloti podali zprávu řídicí věži, velitel zavolal premíérovi, ten podal pokyn k sestřelení, velitel řídicí věže nařídil sestřelit a to vše v rychlosti 17 sekund poté omán ve stíhačce zmáčkl knoflík na zničení narušitelů. Kam se hrabe americká a ruská vojenská komunikace z toho mě mrazí daleko více

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.15 10:59
avatar

Jen tak okrajově, máte podzemní bunkr s vlastní ventilací, generátory, skladem potravin na více jak rok/dva? Pokud ne, tak je provizorní úkryt úplná pytlovina.
Až to začne, spíše doufejte že to bude blízko a vy i vaše rodina budete ušetřen trápení a bolesti. Neboť jak říkal náš stařík: "živí budou závidět mrtvým". A pod toto se podepisuji. Druhá věc, každá z mocných stran si moc dobře uvědomuje že atomová válka nemá smysl. Byl by to konec lidstva. Dneska se ví, že levnější vedení války je rozhořet konflikt uvnitř země, popřípadě napadnout slabého. A co se týče míru, tak ve světe skončil mír Invazí do Afgánistánu, Iráku včetně pozdějšího takzvaného arabského jara. Defacto jsme už dávno ve válce, která se jen rozšiřuje jako oheň.

A jen tak mimochodem, znáte tóny sirén? jaká bude prodleva mezi sepnutím sirén ve vašem městě a časem odpálení rakety? Možná ani nestihnete utéci. Čas má každý vyměřený a to nezměníme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.11.15 17:10
avatar

Naprosto zbytečný dotaz, ať dopadnou kamkoliv ČR, budeme všichni v prdeli, republika je malá a radioaktivita by naplnila celou zem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.15 17:16

Tak speciálně Pardubice jsou první na řadě kvůli vyřazení výroby výbušnin. Ale dobrý je na tom to, že to budete mít rychle za sebou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.15 16:00

Dobrý den,

myslím že Pardubice, potažmo ČR nebudou primárním cílem. A pokud něco upadne, těžko predikovat, kam.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.15 10:15
avatar

mrkněte na film 2012

a pochopíte kdo by to případně přežil...

já bych to viděl spíše na psychickou přípravu - meditaci, motlitbu aby jste svoji smrt dokázal přijmout s klidem.

Samozřejmě třeba se budou užívat" Humánní jaderné zbraně" - dojde k intenzívnímu ozáření neutrony , které usmtrí vše živé v dosahu, ale nedojde k dlouhodobému zamoření radiací..pak jistě určitá šance je..někde hluoko pod zemí..

ale jde spíše o to, zda se vůbec stihnete do krytu včas dostat !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.