Jak začít bez praxe?

Od: Datum: 25.11.15 21:07 odpovědí: 8 změna: 26.11.15 10:39

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, jak začít hledat práci. Do 21 jsem studovala (učňovský obor + nástavbu), kde jsem nezvládla maturitu. Do 23 jsem byla doma, chvilku to byla nemoc a pak neschopnost si najít práci. Nakonec jsem udlělala loni v červnu maturitu a od té doby jsem doma. Nemůžu si najít práci, nejsem ani na pracáku. Chtěla bych se zeptat, jak začít a co napsat do životopisu na ty "hluchá" místa. Díky za odpovědi!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 25.11.15 21:11

Třeba i zadarmo ji získat, brigádami. A je třeba se nechat zaměstnat? Co tak dělat na sebe, nehledat v místě, jsou tací co zaučí. Jaké jsou představy o práci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 21:14
avatar

Já mám v hluchých místech napsáno, že jsem byla v zahraničí, kde jsem se zdokonalovala v cizím jazyce:-D

Co to máš za školu a jakou práci si hledáš? Životopis ti pomohou napsat i na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 25.11.15 21:31

Určitě zajdi se přihlásit na UP. Ve tvém oboru ti něco najdou. Pročti si nabídky volných pracovních míst, které tam mají.

Jestli chceš pracovat v oboru, tak si najdi podobnou firmu ve tvém okolí a napiš jim, nebo tam zajdi osobně. Klidně můžeš rok pracovat i za menší peníz, zjískáš ale kontakty a onu praxi.

Jinak ještě pomůžou určitě rodiče a známí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 21:34
avatar

Proč nejste zatím evidovaná na pracáku? Peníze sice žádné, ale alespoň za vás hradí zdravotní pojištění stát. Doba, po kterou jste v evidenci úřadu práce, se také započítává jako účast na důchodovém pojištění, ale sociální pojištění vám nehradí. Nebo si zdravotní platíte sama? Jinak vám u nich vzniká dluh, který budete muset stejně splatit a nevím, jestli u toho nejsou nějaké sankce. To prvak a druhak v životopise se o hluchých místech zmiňovat nemusíte.. Na netu si snadno vyhledáte rady a vzory, jak životopis formulovat.Tak ať se zadaří a práci si brzy najdete.*slunce*


doplněno 26.11.15 22:59:

Platit zdravotní pojištění je povinné a pokud se neplatí čeká vás toto: Při neplacení zdravotního pojištění je však zapotřebí počítat s tím, že dotyčné osobě k dlužnému pojistnému přibývá i penále a to ve výši 0,05% z dlužného pojistného denně. Roční sazba penále je tedy 18,25% (356 dní x 0,05) z dlužné částky. Případný dlužník, dříve nebo později obdrží od pojišťovny do vlastních rukou tzv. exekuční titul, tj. platební výměr nebo výkaz nedoplatků.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 25.11.15 22:27

Místo psaní životopisů je lepší přímo dojít k různým firmám v místě bydliště, abyste nemusela dojíždět a nabídnout své pracovitě ruce i hlavu tam. Samozřejmě si předem zjistit, jaké firmy u vás v okolí jsou, jaké je jejich zaměření, jestli výroba, služby nebo obchod. S maturitou zřejmě můžete začít dělat i jednoduchou administrativu, s výučním listem jistě ve vašem oboru nějaká práce je. Samozřejmě můžete zkusti i příbuzný obor, pokud by byla příležitost se v něm uplatnit. Výuční list i maturitní vysvědčení jsou pouze počáteční vzdělání, víc získáte praxí. Když dosud žádnou nemáte, nevadí, i centimetrový krejčovský metr začíná někde od nuly.


doplněno 26.11.15 09:28:

Žádná brigáda, žádné nanečisto. Rovnou normální regulérní pracovní poměr se vším všudy, s pracovní smlouvou a možností si stanovit zkušební dobu. Každý odpracovaný den se vám počítá do důchodu i když se zdá že je to neskutečně daleko a pesimisté tvrdí, že nebude. Také vás zaměstnavatel přihlásí k pojištění, daním, atd. Když to nevyjde u jednoho zaměstnavatele, otrkáte se a půjdete k dalšímu, ale žádné jenom na zkoušku, jděte to toho už konečně naplno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.11.15 23:17

Nechápu jak může bát někdo několik let bez práce a tvrdit, že práce není. Jsem z kraje s vysokou nezaměstnaností a teď v době předvánoční jsou na obchodech i hospodách cedule - přijmeme brigádníky ! V Kaufu před vchodem je cedule nepřetržitě.

Proč nejdete brigádničit, poznáte nové lidi a ti lidé znají další lidi atd a nová práce se hledá snadněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 25.11.15 23:32

Zacni klidne i nejakou brigadou, a pak ji hned napis do zivotopisu.

Hlucha mista v zivotopisu nezminuj. Kdyz se budou ptat, tak rekni ze jsi delala kratkodobe brigady nebo jsi delala mimo obor.

Jestli treba umis na PC nebo jazyk (nebo cokoliv), tak muzes tvrdit, ze jsi v tu hluchou dobu byla na kurzu.

Kdykoliv muzes rict, ze ta doba, na kterou se ptaji, v nicem neprinasi uzitek k praci, o kterou se uchazis a proto bys o tom nechtela mluvit ("Ne, dekuji, opravdu to s touto praci vubec nesouvisi, takze nema smysl se tim zdrzovat. Opravdu ne. Ale dekuji za vas zajem").

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 26.11.15 10:39

Když s současnosti nikde nepracujete a zároveň nejste na ÚP, co čekáte, že bude s vaším dluhem za zdravotní pojištění? Chcete návštěvu exekutora, aby rodičům pobral majetek?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.