Jsem neshopna

Od: Datum: 25.11.15 15:35 odpovědí: 26 změna: 01.12.15 02:32
Dobry den, pripada mi ze vubec nic neumim ani me nechcou nikde zamestnat. Uz mi dokonce na brigade v supermarketu za pokladnou rekli ze jsem uplne blba, neco podobnyho mi rekli i v mc donaldu. Ted to budu mit s praci jeste tezsi, protoze jsem v tom supermarketu delala pres agenturu a v te agenture me znaji a vi co jsem za debila, takze me uz vubec nic nesezenou. Ted bydlim u pritele a pomaham mu s podnikanim, ale nemuze me zamestnat, takze jsem na pracaku a ani nemuzu jit na socialku. Vzdycky jsem chtela dodelat skolu a najit si dobre placenou praci a pak se podivat vsude po svete a neco si uzit, ale to uz se asi nestane :( ani s rodicama jsem se nikam nedostala, ostatni maji ve 20 letech procestovany celej svet a ja jsem byla akorat v chorvatsku. Fakt to hrozny ze nic neumim ani nic neznam. Ve skole jsem akorat poslouchala jak se ostatni bavi kde vsude byli ale ja ne, ja jsem nikde nebyla ani to nikde neznam a nic neumim, ani anglicky se nedomluvim. Ted sem uplne bez penez ani nevim co mam delat abych nejaky mela kdyz nic neumim, a stve me ze jsem si nic neuzila v detstvi ani zadny kamarady sem nemela jen jsem musela uklizet po sourozencich a delat u nasich na stavbe kdyz staveli barak ze kteryho me vyhnali, protoze jestli me vezmou nekam do prace tak se podivam max z okna a to rika vic lidi ze jak zacali chodit do prace tak se nikam nedostali a nemeli na nic cas. Je pro me uplne hrozny ze nikdy nic nebudu umet a nic nebudu mit, max zdedim dluhy po nasich.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.15 15:44

Tak s tím něco udělejte, studovat můžete vždy a pokud to nebude zrovna soukromá škola a budete mít podporu přítele tak to zvládnete a následné hledání práce vám to může usnadnit, ikdyž v dnešní době to už taky kolikrát neplatí. Zkuste dělat něco co vám baví a zajímá, lépe vám to pude a nebudete dělat chyby. Nebo proč vám říkají, že nic neumíte?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.11.15 15:45
S těmi dluhy po rodičích ovšem jednou zdedite i ten nový barák...
Pokud nemáte dodelanou školu,uplatnění na trhu práce je velkým problémem.
Zkuste jinou agenturu.

Datum: 25.11.15 15:58

No jo, to je těžké. Z vašeho příspěvku mám pocit, že nejenže nic neumíte a nemáte vzdělání, ale také vám jdou ručičky tak trochu od práce. A navíc mi přijde, že s tím nemíníte ani nic dělat. Fňukáním se toho moc nezmění. To je pak těžké něco radit...

Ohodnoceno: 3x

Od: ivik®
Datum: 26.11.15 17:50

Trochu souhlasím s Kovis.V létě k nám do práce chodí na brigádu mladí studenti a je sakra znát, kdo se jak umí k práci postavit.Vytáčí mě ty slečinky s nalakovanýma nehtama, co by chtěly 20 000,-Kč a neumí a nechtějí umět nic,čekají,až to za ně my starý krávy uděláme.Tazatelce bych poradila, aby si hledala práci podle svých schopností,jinak to nevidím...

Od: jurao
Datum: 25.11.15 16:19

A co vlastně umíte? Zatím jen víme, že jste dle vaší citace blbá. Přihlašte se na školu nebo začněte makat. Lidi v supermarketech mají IQ houpacího koně a pokud říkají, že jste blbá, tak asi nejste. Spíš bych řekl líná. Napovídájí i ty dluhy rodičů. Dluhy si udělá jen ten, kdo nerozumně utrácí a nebo si nedokáže uděkat rozpočet a nebo nepracuje.

Máte dvě možnosti. Něco začít dělat a vytáhnout si zadek z prdele a nebo skočit pod ...

Proberte se.

Datum: 25.11.15 16:28

"Dluhy si udělá jen ten, kdo nerozumně utrácí a nebo si nedokáže uděkat rozpočet a nebo nepracuje."

To se hluboce mýlíte. Ona stačí nehoda (dražší auto na odpis), vážnější nemoc(nehrazené léky, speciální péče, lékařská zařízení), větší neplánovaná oprava (propadlá střecha po pádu stromu), havárie (vytopení sousedem) v domácnosti a pokud nemáte naspořeno půl mega, jste v loji. Na to většina lidí s průměrným příjmem a dvěma dětmi prostě nemá a je nucená si vzít půjčku. Zpravidla se tedy rovná dluh.

doplněno 25.11.15 16:58:

Ne vše jde pojistit a ne každý má pojištěno (nevěří tomu, pojistí na jinou událost atd.), nebo na to pojištění jednoduše nemá, porotže žije "z ruky do huby".

doplněno 25.11.15 17:00:

Jo, zapomněla jsem na příklad nejbližší. Moji rodiče ručili svým nebližším kamarádům. Jak to dopadlo, je asi zbytečné rozebírat. Dluh spláceli několik let. Pracovali, udržovali si rozpočet a ani nerozumně neutráceli. Bohužel byli "jen" důvěřiví.

Ohodnoceno: 3x

Od: jurao
Datum: 25.11.15 16:42

Pojištění?

Od: anonym0
Datum: 25.11.15 16:53

Nejaka solidni pojistovna?

Od: 124
Datum: 26.11.15 23:07
Lidi v supermarketu rikaji ze jsem blba, tzn. Jsem hodne blba protoze jsem blbejsi nez oni, a SnaZIM SE SE SEBOU NECO DELAT, ZKOUSELA JSEM JIT NA VS ALE NEVYSLO ME TO TED ME NAPADLO SI UDELAT REKVALIFIKACI NEBO KURZ NA NEJAKOU LABORANTKU, v laboratori me to docela slo ve skole (vzdycky jsem z toho mela za 1 nebo A na vš) ale na pracaku me nic z tohoto oboru nesezenou a ani me nedali kontakty na zadny firmy kde by se delalo v chem. Laboratori.
Datum: 25.11.15 16:29
Dodělejte si školu dálkove. V dnešní době je tato možnost v každém větším městě. Dálkove/večeřne si lze dodělat maturitu nebo výuční list. Na pracáku máte možnost rekvalifikace...pro lidi se ZŠ např. Rekvalifikace na ošetřovatelku a další. Během rekvalikace pobirate podporu. Jakou školu nemáte dodělanou?

Datum: 25.11.15 17:31

Jestli někdy budete něco umět, záleží jen na Vás. Pokud chce někdo procestovat skoro celý svět, musí na to mít finance, tudíž by si je měl vydělat. Když jste bydlela u rodičů, starali se o Vás finančně oni. Nyní bydlíte u přítele, jste nezaměstnaná a tudíž se finančně o Vás stará zase on. Co kdybyste přestala fňukat, stěžovat si, litovat se a začala se o sebe starat, abyste byla soběstačná? Spousta lidí si vzdělání dodělává při rodině a již ve zralém věku. Já z Vás mám pocit, že se Vám nechce dělat pro sebe vůbec nic. Nejste náhodou tak trochu líná a pohodlná? Nehodíte-li se do super marketů, najděte si úklid. Ale to Vás bavit asi také nebude, protože i tam budete muset sebou mrskat a být pečlivá. Nebo roznášejte letáky, to byste zvládnout mohla. Ale hodně se nadřete a naběháte..Neberte to ve zlém, ale pokud o sobě budete Vy sama tvrdit, že jste "debil" pak se nedivte, že Vás za něj bude považovat Vaše okolí. Smiřte se s tím, že budete mít jen to, oč se sama přičiníte. Přemýšlíte o tom, co zdědíte nebo nezdědíte po rodičích? Sama nad sebou byste měla popřemýšlet...Stačí jen chtít a snažit se!

Ohodnoceno: 1x

Od: moula*
Datum: 25.11.15 17:32

A co s tím míníte dělat?!

Od: dzdz
Datum: 25.11.15 18:45

A co přesně vám v supermarketu a mcdonaldu nešlo? Co úklid, nějaká práce u pásu, hlídač, doplňování zboží, telefonní operátorka?

Od: mcgregor
Datum: 25.11.15 19:04

Píšete, jak jste všemožně nemožná a k ničemu ale na druhé straně jste byla schopná, najít si podnikatele, který nad vámi drží ochranná křídla. Najít si movitého chlapa, to kdysi byla jediná starost ženy, takže máte vlastně splněno. Tím neříkám, že na sobě nemáte všestranně pracovat (třeba na mateřské), jen bych to neviděl možná tak černě.

Datum: 26.11.15 22:57
Podnikatel rika ze jsem hodna a ze je rad ze je se mnou, ale nerikal nic o moji inteligenci asi nechce abych se nejak urazila, ale ja uz to o sobe vim a chci s tim neco delat a nevim co.
Od: mcgregor
Datum: 27.11.15 00:06

Váš pan podnikatel, nejspíše moc dobře ví, proč je právě s Vámi a ne se sousedovic Líbou, tak se tolik nepodceňujte. Pokud bych mohl mluvit za sebe, inteligence je to poslední, co u ženy hledám a co očekávám. Muži jsou dost ješitní tvorové a představa, že je žena válcuje a převyšuje svojí inteligencí, je často začátek konce vztahu. Inteligenci je možné ovlivnit, ovšem pouze do určité míry, takže pokud Vám to není dáno z hůry, potom z Vás takový B. Pascal nikdy nebude. Pokud Vás ale zajímá, například zahradničení, pedagogika...cokoli, potom si stačí podat přihlášku na příslušní kurz, školu, rekvalifikaci...a začít tak na sobě pracovat. Lamentování bez aktivního přístupu Vás neposune vpřed ani o jediný krok, musíte vážně začít.

Datum: 27.11.15 07:42
On neni se sousedovic Libou kvuli tomu, ze zedna Liba neni, prijde mi ze je trosicku asocialni jako ja, a nema zadny znamy nebo se o ne nezajima jak je se mnou, ale planuju neco zkusit se naucit, napadlo me se naucit na laborantku kdyz jsem na to mela ve skole predmety tak bych se jen zdokonalila, nebo bych zkusila delat cukrarku, nebo bych chtela prekladat nejaky odbornejsi texty z anglictiny do cestiny. Ale to co jsem vyjmenovala me stejne prijde na me moc slozity a bojim se ze bych zas neco zkazila, a je taky dost velkej problem v tom, ze nemam rada lidi tak kvuli tomu nemuzu delat hodne veci, napr. Bych nezvladla delat v call centru.
Od: dfg
Datum: 26.11.15 17:43

Ono dělat pokladní není žádný kauf a každý na to taky nemá.Není to o inteligenci ale o rychlostii,pohotovosti a jiných věcech..Spousta inteligentů by u pokladny pohořela.Z agentury bych vypadnul a šel bych raději k jiné nebo něco najít sama.

Datum: 26.11.15 22:54
Vubec to neni tak ze bych byla liná, to myslim ze zas tak nejsem, kdyz pominu to ze jsem linejsi kdyz jsem nemocna. Videla jsem hodne linejsich lidi nez jsem ja, treba ve skole v telocviku, nebo pri praci v mcD kdy jsem mela uklizeno mnohem rychleji nez ostatni brigadnici. Nebo jsem videla na brigade ve skladu holku a ta nebyla schopna zvednout 15ti kilovou krabici, tak jsem sla te lenosce pomoct. Problem je v tom, ze si skoro nic nezapamatuju, nebyla jsem schopna se naucit vsechny ty mnamky co maji v mc donaldu, nezapamatovala jsem si vsechny ty postupy v supermarketu a tak. Proto mi vsude rikali ze jsem blba a ne ze jsem lina, to je hodne velkej rozdil, s lenosti se da neco delat ale s blbosti asi ne.
Datum: 26.11.15 23:07

Tak to, že neuzvedla 15kilovou krabici taky neni zrovna o lenosti, ale o síle. Pokud je problém v paměti tak i ta se dá trénovat viz třeba tou školou, kde si musíte některé věci pamatovat. Spojila byste užitečné s užitečným. A za kasou nejdříve taky ty čísla např. pečiva nezná nikdo z paměti, ale tím, jak je furt hledá a hledá tak si je časem zapamatuje.

Datum: 27.11.15 08:14

Určitě nejste tak neschopná ani blbá, jak píšete. Spíš bezradná. Píšete ve zmatku a nejspíš v nějakém špatném rozpoložení. Když projdu městem tak vždycky potkám několik docela solidních pracovních nabídek. Neřešte to přes agenturu, hledejte sama. A v laboratoři vás bez příslušného vzdělání nezaměstná niko, je to přece jen odborná práce. Kde bydlíte? Tak pěkný den, pěkný víkend, a nezoufejte*zed* Všechno má řešení ! :)

Datum: 27.11.15 10:45
Mam stredni s maturitou, lidi s takovym vzdelanim pracuji v hygienickych stanicich a tak, me akorat chybi praxe v tomhle a uz jsem mela slibeny misto na takovou praci, ale nevzali me nakonec kvuli nemoci mi nedali potvrzeni o tom ze jsem uplne zdrava.

Datum: 27.11.15 11:11

Jakou střední máte? Co jste konkrétně vystudovala?

Pokud nechcete jít na VŠ, zkuste VOŠ dálkově/večerně a zvýšit si kvalifikaci

Datum: 27.11.15 11:10

Být Váma, jela bych jako au-pair do Anglie, či US. Naučte se aspon základy a hurá do světa. Nestojí to skoro nic, naučíte se jazyk (že tam budete chodit do večerní jazykovky) a třeba Vás tam do nosu cvrnkne něco, co byste dělala v životě dál. :)

Datum: 27.11.15 13:17

Vy si spíš jen stěžujete, než chcete najít řešení. Pomoci? Je rozdíl, zdy bydlíte někde ve Lhotě nebo třeba ve větším městě, ale to jste neprozradila. Když budete jen nečinně sedět a čekat že se to NĚJAK vyřeší, tak bude platit jenom ta poslední věta z vašeho dotazu v poradně!

Datum: 01.12.15 02:32

Nejste líná ani hloupá, ale uvízla jste na mrtvém bodě, musíte se rozhýbat. Dejte si na každý den nějaký, aspoň drobný úkol a splňte ho, pracujte na sobě. Vyhledejte si tipy na práci, nebo novou agenturu, a prostě pište nebo jděte a ptejte se. Pak si ty věci rozeberte, získáte zkušenosti a budete líp vědět, jak dál. Jinak dnes nadávání do blbců a debilů je naprosto běžné, zvláště u těch, kteří by si toto pojmenování zvláště zasloužili. Nikdo není bez chyby a nikdo neví všechno, přestaňte skuhrat, nebuďte pohodlná se poučit, máte život před sebou, tak sebou pohněte a uvidíte, jak se věci změní.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.