Bradavice na noze

Od: Datum: 24.11.15 20:59 odpovědí: 14 změna: 25.11.15 15:34

Dobrý den, vím že už jsem tady s tím psal, ale to téma nemohu najít tak se nezlobte že zakládám nové. Už delší dobu mám na noze bradavice (pokud to teda vůbec jsou) a snažím se je zlikvidovat přípravkem Kolodium forte. Minule mi upadl kus kůže na noze a pak když jsem přípravek znovu aplikoval tak jsem myslel že si nohu ukopnu jak to štípalo.. Tak jsem to už nepoužíval. Teď to používám znovu už tak 4 dny a nejdříve mi upadl tlustý kus kůže a teď už menší. A je to tu zase, když jsem si to tam teď dal tak jsem to rychle setřel protože to neuvěřitelně štípe, to se prostě nedá. A na místě kde už snad ani kůže není tak tam jsou pořád bíle flíčky. Tak nevím. Můžete mi nějak poradit prosím? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 24.11.15 21:07

Kde na noze je máte? moje spolubydla v nemocnici říkala, že pokud jsou na chodidle, tak po několikaletém úsilí o odstranění se rozhodli pro oparaci - vyříznout je..

doplněno 24.11.15 21:16:

A na odstraňování dusíkem jste byl? Na to jsme chodívaly jako děcka a vždy bezproblémů zmyzly.. Ale chce to navštívit kožního..

Ohodnoceno: 0x

Od: pee®
Datum: 24.11.15 21:10

Tak 2,5cm pod palcem

doplněno 24.11.15 21:14:

Není to nic obrovského. Mám dvě menší tečky..

doplněno 24.11.15 21:19:

Na kožním jsem s tím nebyl. Já myslel že to po pár týdnech aplikování zmizne...Myslíte že bych s tím mohl zajít na kožní i když už tam nemám tu kůži?

Od: ben®
Datum: 24.11.15 21:26

Dobrý den, chyba v užívání toho přípravku je na Vaší straně - Vy hodně pospícháte.

Radil jsem Vám už jednou, ale je to marné. Takže, když pospícháte, tak vyhledejte ten lékařský zákrok. Pokud nespěcháte, tak nechte "bolístko" zaschnout a znovu aplikujte přípravek. Strup nestrhávejte, ale počkejte. Když ho odstřiháváte a je to tam "živé", tak to potom pálí. Aplikujte přípravek třeba až druhý den. Zdravím!

doplněno 24.11.15 21:40:

Strupem jsem myslel ten kus odpadlé kůže (byl zřejmě bílý). Ano, je jasné, že nemůžete aplikovat do živého místa, tak nechte zahojit.

doplněno 24.11.15 21:55:

No, to budete stříhat třeba 10x a vždy počkáte - tak je to léčba dlouhodobá. Nebo si to necháte vyříznout a bude to hned. Ovšem, zákrok to asi nebude moc příjemný.

Ohodnoceno: 1x

Od: pee®
Datum: 24.11.15 21:35

Žádný strup na noze nemám. Takže do zítřka mám počkat a pak zase použít?

doplněno 24.11.15 21:46:

Aha, no tak ten jsem už ustřihl.. Asi toho mám dost.. počkám než se to zahojí a jdu na kožní!

Datum: 24.11.15 22:00

Na nic nečekejte a běžte hned. Likvidace dusíkem je otázkou pár vteřin a za týden máte zahojené. Bradavice se většinou neřežou.

doplněno 24.11.15 23:36:

Eivlis, v létě mi vypalovali dvě bradavice, doktorka vzala sprey s dusíkem a cca za dvě minuty jsem byl z ordinace venku. Po pár dnech se udělal strup, ten se vyloupnul a bradavice tam nebyla. Absolutně bezbolestné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.11.15 23:58

Rano reknu manzelovi, ze to kupovat nebudeme a zajdeme s malym na kozni. Clovek dospelej uz neco vydrzi, ale on je to malej 5 letak, kterej se vseho boji a porad se me pta jestli to a ono bude bolet.. Dekuju..

Datum: 24.11.15 21:55

Kamarádka má na bradavice na noze osvědčenou slupku od banánu. Ustřihne kousek slupky, vnitřní stranou přiloží na bradavici a přelepí leukoplastí. Dávala to synovi na noc, ale on na to zapomněl, a měl to i přes den... Bradavice zmizela...

Datum: 24.11.15 23:28

Pro :pckop, nebo jestli nekdo jiny vite..

- Prosím, pisete ke koznimu, ze to odstrani dusikem.. Je to bolestive? U nas jebradavice ted velmi aktualni tema u naseho 5 leteho syna. Uz nejakou dobu ma bradavici na spodku chodidla a bojujeme s tim vsemoznyma vodickama z lekarny atp., ale nechce to zmizet, krapet se mu to rozsirilo a ke vsemu si na to malej nechce nechat sahnout a breci hruzou, ze bude neco bolet.. Uz premyslim, ze s nim zajdu ke koznimu, ale malej je vydesenej a hledam i jinou metodu a tam zajdu pokud nebude jina moznost. Prej ani ten dusik casto nepomuze, nevim.. Nevim, hedam, tapu stejne jako tazatel.. Dr. naseho maleho nam jednoznacne doporucila kupovany dusik, cena drazsi, ale pry je to ucinnesi nez jakesi vodicky atd.. Zitra chceme s manzelem obvolat lekarny a sehnat toto http://www.apotek.cz/wartner-bradavicnik-2-generace-50ml Je to to posledni co doma s malym zkusime a pak pujdeme ke koznimu. Uz jsme se na to ptali v lekarne vcera, ale lekarnice nam rekla, ze to z te jejih lekarny stahli, protoze lidi vzdy vydesila cena 400-500,-

Od: pb®
Datum: 25.11.15 07:23
Vypalování dusíkem bolí jako čert. Dodnes si to pamatuju a už je to čtvrt století. Kupte Duomox, směs kyselin, šetrně to odleptají. Nebolí to, jen to holt trvá pár týdnů a chce to potírat každý den.
doplněno 25.11.15 11:58:

Jo, díky za opravu.

Od: liduli
Datum: 25.11.15 08:35

pb...ne duomox, ale duofilm, právě ten momentálně aplikuje dcera svému 5tiletému synovi, ale teprve týden to aplikují, tak uvidíme

Od: paw®
Datum: 25.11.15 09:43

Diofilm je na delsi lecbu. nezere tolik a jde to s nim pomaleji. mam posledni zkusenost s Acetocaustinem a muzu doporucit. Ziravina jako blazen.

JInak bradavice jsou zpusobeny slabsi imunitou. Mel jsem na nohou a nakonec jsem dostal ruzi. No a od te doby bastim 500mg vit C denne a je po bradavicich i nachlazeni. ve zkratce ;).

Od: jamal
Datum: 25.11.15 09:03

já jsem pro změnu rozpouštěl bradavici hydroxidem sodným. Musí být v šupinách a pokud možno nový, nezvlhčený vodní vlhkostí. Do pinzety jsem vzal šupinu, tu dotykovou část jsem malinko navlhčil a přiložil na bradavici. Ten pokožku rozpouští a tak se jen hlídá, aby se nevypálilo moc hluboko. Místo trochu zčernalo, uschlo a bradavice byla pryč.

Datum: 25.11.15 15:34

poleptej to jodovou tinkturou a příkládej na noc plátek česneku přilep náplastí,dělejto asi 10 dnů a pak už se nestarej.Vypadne sama bez bolesti.Starej osvědčenej recept našich babiček.Také s každým bibi nelítaly po doktorech!

Od: lole
Datum: 25.11.15 13:22

Mě se osvědčilo na bradavice kolodium forte a kožní s dusíkem. ALE pokud je to uz větší než 4mm a máte to tam už déle, tak vám nic kromě chirurga nepomůže. Já jsem si toho všiml pozdě. Tak jsem musel jít k chirurgovi. Jediné co štíplo byl vpich umrtvovací injekce, potom už nic necítíte. Možná jste na to náchylný, tak jako já, v tom případě se pořád prohledávejte a když to najdete, nečekat a hned kolodium forte a dusík u kožního. Tak už přežívám já 5 let :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.