Příspěvek na bydlení - kdy trvalý pobyt

Od: Datum: 23.11.15 11:19 odpovědí: 2 změna: 23.11.15 21:31

Dobrý den,

pobírám příspěvek na bydlení ve stávajícím nájemním bytě. Pokud se 1.12. přestěhuji do jiného nájemního bytu, do kdy musím změnit trvalé bydliště na novou adresu, abych mohl pobírat příspěvek na bydlení v tomto novém bytě? Musím takto učinit ihned, nebo stačí trv. pobyt změnit těsně před cestou na Úřad práce s čtvrtletnímy náklady na byt?

Jak probíhá žádání o příspěvek na bydlení když změním byt v průběhu čtvrtletí? Tedy na stávajícím úřadu práce budu žádat o příspěvek pouze za dva měsíce (říjen a listopad) a posléze na novém úřadu práce budu zvlášt žádat jen za prosinec?

Děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.15 15:54
Podle mne, až půjdete na ÚP se žádostí na další čtvrtletí, vezmete s sebou novou nájemní smlouvu a občanský průkaz s přehlášenou adresou. Děvčata na ˇUP si s tím už poradí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 21:31
avatar

Chcete-li žádat o něco od státu, měl byste

podle mne mít vše v pořádku.

Tzn. mj. znamená i včas nahlásit změnu trvalého pobytu a vyměnit OP.

Příspěvek na bydlení lze získat pouze k bytu, v němž máte hlášen trvalý pobyt. Budete-li chtít žádat o příspěvek na bydlení od data přestěhování (o příspěvek na bydlení lze žádat až tři měsíce zpětně), musel byste podle mne mít v bytě po celou dobu hlášen trvalý pobyt.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.