Ochrana zubů

Od: Datum: 22.11.15 22:50 odpovědí: 14 změna: 06.12.15 11:38

Co dělat když se ulomí kus zubu (zbytek stoličky vzadu) a zbude jen plomba - opravit to nejde. Kdyby se mi v tom zubařka vrtala tak příjdu o blombu a zpátky ji tam už nedá. Vadí mi to, že kus plochy 6x3mm je nezakrytý, plomba tam dát nejde. Neexistuje např. nějaké lepidlo, které by ta doktorka na to mohla aplikovat aby se vytvořila nepropustná vrstva a zub zůstal chráněný? Nebo vytvořit z lepidla nějakou hmotu, která by tam držela. Setkali jste se s tím někdo u zubaře? Je zvláštní že by v 21. století pro toto neexsitovalo řešení. Přece když by se tam nanesla vrstva neprostupného lepidla tak se to nemůže rozložit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 23:03
avatar

Tohle je zbytečné, abyste řešil ! Není možné zalepit zub a nechat v něm dál hlodat kaz. Vaší jedinou možností je navštívit zubaře a nechat jej rozhodnout, co s tím zubem provede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 01:03

Není tam kaz, říkám že se ulomil. Stále je to můj zub takže sám rozhodnu co bude.

Od: jr
Datum: 23.11.15 03:36

Určitě by to šlo dostavět bílou plombou, amalgámem ne. ´Lepidlo´ se používá na provizorní uzavření zubu, trvale ne, protože vrstva lepidla se rychle opotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 08:10
avatar

Zubař rozhodne, jestli zub musí ven nebo na jeho zbytek vyrobí korunku. Ta nebude k rozeznání od toho původního. Jen něco stojí. Nechejte si nabídnou všechny možnosti a hlavně, všechny ceny. Běžte co nejdříve, protože kaz bude uhlodávat zbytek zubu poměrně rychle a pak už zbude jen jen jedno řešení. Vypáčit kořeny. *hej*Všem řešením může předcházet umrtvující injekce. Takže klid!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.11.15 12:04
avatar
Nejde? Mně ho opravila a to byl ulomený hluboko do dásně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 13:02

Je tam jen ta plomba, nebylo by o co tu plombu opřít kdyby měla udělat novou. Nejspíš by to nedrželo. Jsem rád že ta plomba stále drží, ale jak by se dala pryč tak už můžu fakt jen tu korunku.

Datum: 23.11.15 15:31
avatar

Nedělejte si velké naděje. Není otázka, zda plpmba vypadne, ale kdy vypadne. A pod ní a kolem ní kaz potichu pracuje. *hej*Běžte k zubaři, pokud on něco může udělat. Bez zubu se špatně kouše a zažívání se trápí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 15:16

Snad těch 5 týdnů ještě vydrží. Už jsem se objednal, ale nevím kolik taková korunka úplně obyčejná železná stojí? Včetně práce kterou je třeba udělat (jsem pod VZP). Mám málo peněz. Doufám že nebudu muset zrušit Vánoce

Datum: 24.11.15 15:49
avatar

Železné se už vůbec nedělají. Je mnoho materiálů, které od zubu nerozeznáš. A když se budete bránit, použije takový, který z velké části zaplatí pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 23:13
avatar
Pět týdnů? Ja tam stepoval hned druhý den ráno a taky jsem počítal s korunkou, ale je šikovná a zub opravila i bez korunky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 10:53

Má čas až po novém roce.

Od: kutululu
Datum: 26.11.15 12:10

Já si myslím, že by ještě opravit šel. To samé se mi stalo s poslední stoličkou, ulomila se mi stěna zubu a poté vypadla celá plomba, takže mi zůstala pouze 3/4 zubu, respektive jedna stěna. Můj zubař mi hned nutil korunku s čepem, což by dohromady stálo něco okolo 3-4 tisíc a to ještě ta nejobyčejnější, která by nebyla bílá. Řekla jsem ale, že tolik peněz na korunku nemám, jestli není nějaká levnější varianta a samozřejmě že byla. Dostavil mi čímsi (vypadá to jako plobma, jen je to šedivo žluté) zbytek zubu a stálo to "jen" 1600kč. Samozřejmě je to provizorní řešení na několik let, záleží jak moc velký pozor si dám, abych na to nekousala nic tvrdého, aby to nevypadlo. Ceny, které jsem uvedla, jsou pouze orientační, každý zubař má svůj ceník a může se výrazně lišit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 15:31

3-4 tisíc se mi zdá moc. Já se na to už ptal a myslím že to nebylo drahé ale zapomněl jsem tak nevím kolik to bylo.

Já tam ale už žádnou stěnu nemám takže jsem v prd... bomba vypadla a tak osmého dvanáctý tam jdu teda ale k jiné než jsem chtěl. Tři tisíce po mě doufám nebude chtít.

Datum: 06.12.15 11:38

Taky jsem to tak měla.Byla jsem si jistá že mě to zubař vytrhne ale nevytrhl.Zrentgenoval kořen zubu,vše bylo v pořádku,udělal jako by sokl dal mě tři možnosti výběru a za týden jsem měla přijít a říct jestli chci korunku bílou drahou nebo druhou už ani nevím jakou a potom tu jako by stříbrnou asi kolem 500kč.Samozřejmě jsem si vybrala tu poslední a platila jsem něco přez 500kč.Můj zubař je šikulka,zub drží.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.