Neopomenutelný dědic

Od: Datum: 22.11.15 21:35 odpovědí: 3 změna: 23.11.15 16:03

Chtěla bych se zeptat, zda budu vedena jako neopomenutelný dědic (za mého otce) po mém dědečkovi (babička již nežije)?
Prarodiče měli celkem 2 syny: mého otce (již nežije a já jsem jeho jedinná dcera) a strejdu (on má 2 potomky).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ruze®
Datum: 22.11.15 21:46
avatar

Synové dědí rovným dílem,pokuď jeden ze synů už nežije,přechází automaticky dědictví na jeho děti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.11.15 21:52
avatar

Nepominutelnými dědici jsou dle NOZ (§ 1643 odst. 1) děti zůstavitele a nedědí-li, pak jsou jimi jejich potomci. Takže pokud Váš otec nežije, jste nepominutelným dědicem tedy Vy a Váš strýc.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.11.15 16:03
Měla by jste mít nárok po předemřelém otci. Mohou nastat vyjímečné okolnosti, kdy by jste mohla být nepatrně krácena. Pokud nejste ještě plnoletá tak by to měl být celý váš podíl. Zkuste si to vyguglovat pod heslem dědictví, nebo vyhledat v občanském zákoníku.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.