DPP a HPP

Od: Datum: 22.11.15 20:34 odpovědí: 6 změna: 23.11.15 20:52

V tomto roce jsem měla při HPP 3x DPP (od různých zaměstnavatelů). Smlouvy jsou nastaveny s výplatou 1x ročně, tj. budou vyplaceny na konci tohoto roku, v částce 3x 9000Kč.
Chci se zeptat, zda bude v pořádku, když dám všechny 3 DPP své účetní v práci, kde mám trvalé zaměstnání, aby se mi to přičetlo k výdělku HPP a dál se nemusela starat o sociální/zdravotní/daně z těchto 3 DPP NEBO musím podávat daňové přiznání?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 21:07

Sociálnímu ani zdravotnímu pojištění dohody o provedení práce (každá u jiného zaměstnavatele) do 10.000 hrubého nepodléhají. Daňové přiznání podávat nemusíte, roční zúčtování Vám (na žádost - vyplnění 2. a 3. strany daňového prohlášení - růžového dvojlistu) udělá mzdovka. Musíte jí ovšem v termínu do 15.2.2016 dodat Potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách od těch zaměstnavatelů, u nichž jste pracovala na DPP.

Ohodnoceno: 1x

Od: mmt
Datum: 22.11.15 21:33

Děkuji za odpověď.

A čistě teoreticky, pokud bych lhůtu do 15.2.2016 nestihla, musím daňové přiznání podat sama nebo i tak nemusím?

doplněno 22.11.15 22:13:

Resp. co by se stalo, kdybych dala účetní DPP, ale poté jí nedodala Potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách od těch zaměstnavatelů?

Datum: 22.11.15 23:19

Potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedené dani je nutné

doručit do 15. února, nestačí 15. února odeslat.

Nestihnete-li uvedený termín, zaměstnavatel roční zúčtování daně z příjmu neprovede.

_____

Jestli máte prohlášení k dani z příjmu (tzv. "růžový papír") podepsáno u hlavního zaměstnavatele (může být podepsáno pouze u jednoho zaměstnavatele), odvedou ostatní zaměstnavatelé z DPP s odměnou do 10.000 Kč srážkovou (konečnou) daň.

Pokud byste měla v roce 2015 nízké příjmy, mohla byste o vrácení srážkové daně požádat v daňovém přiznání.

__

Nejsem si jista, jestli Vám zaměstnavatel bude moci provést roční zúčtování,

pokud jste souběžně pracovala pro více zaměstnavatelů...

Ohodnoceno: 0x

Od: mmt
Datum: 23.11.15 14:04

Děkuji mockrát za odpověď.

O vrácení srážkové daně vzhledem k vyššímu příjmu zájem nemám.
Ale jestli to chápu dobře, pokud bych své účetní v zaměstnání (kde mám HPP), tyto DPP vůbec nedala, daňové přiznání bych podávat i tak nemusela, protože srážkovou daň odvedou automaticky zaměstnavatelé, kde jsem měla DPP?

Datum: 23.11.15 17:40

Srážková daň je odvedená jednou provždy, resp. příjmy zdaněné srážkovou daní do ročního zúčtování nevstupují (jen loni byla výjimka). Jestli nemáte jiné příjmy než ze zaměstnání (např. z pronájmu, kapitálového majetku, podnikání...), nemusíte podávat daňové přiznání ani si nechat dělat roční zúčtování daně.

doplněno 23.11.15 21:22:

Nechat si udělat roční zúčtování zaměstnavatelem je výhodné v tom, že přeplacenou daň nad 50 Kč Vám finanční úřad vrátí a nedoplatek nevymáhá.

Datum: 23.11.15 20:52

Přesně tak. Srážková daň je konečná, odvedou ji zaměstnavatelé,

pro které jste pracovala na DPP (příjmy z DPP nemusíte dokládat).

Daňové přiznání podávat nemusíte.

Nechala bych si od zaměstnavatele (HPP) provést roční zúčtování daně z příjmu (jen z HPP).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.