Křeče nohou

Od: Datum: 22.11.15 18:43 odpovědí: 28 změna: 28.07.16 08:00

Dobrý večer. Trápily mne křeče do nohou hlavně v noci nebo k ránu v posteli. Musel jsem jít z postele a projít se aby křeč přestala. Začal jsem brát tablety hořčík vápník zinek premium v dávce 1 tabletu deně. Určitou dobu jsem neměl žádné problémy ale křeče se opět ozvaly co stím dále dělat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 18:44
avatar

Jak jste starý? Máte nadváhu nebo cukrovku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boris
Datum: 22.11.15 19:11

Je mi 60let. Cukrovku nemám. Kávu piji 2krát deně. Měřím 185cm váha 105kg. Stále ještě pracuji jako svářeč celý den na nohou.

Datum: 24.11.15 19:18

Křečové žíly? nějaký problém na páteři nebo sakroilikálním skloubení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 22.11.15 19:00
avatar

prášky, gumové punčochy, pak už jen Pelhřimov a krematorium *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 19:03
avatar

Dobrý večer. K těm tabletám je potřeba dodržovat pitný režim, omezit pití kávy, méně solit, omezit kouření a jestli si občas rád nakapete do strojku, tak omezit alkohol. Pokud žádný z těchto nešvarů neprovozujete, nebo potíže nezmizí, zajděte k lékaři ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cechacekvzite
Datum: 22.11.15 19:05
Možná oslabená žilní stěna, dostatek pohybu a občas jako amík nohy na stůl, neb ještě výš
Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 22.11.15 19:31

Pijte hlavně magnezii i jiné minerální vody, střídejte. Nohy si večer mažte kvalitním krémem třeba Šungitový krém na nohy s kaštanem koňským ...za 241 Kč. Těch krémů o unavené nohy je velmi mnoho, jen si vybrat a vyzkoušet, v lékárně je koupíte přímo, nemusíte objednávat a platit poštovné.

Jezte česnek, čerstvý na chlebě s máslem, sádlem, nebo česnečku. 60 let je hranice, kdy už to většinou lepší nebude a člověk se musí smířit s nějakým úbytkem sil a naopak, že se občas nějaké neduhy objeví. V tomto období je dobře vařit polévky, zeleninové, luštěninové. Omezte kávu a cukr.

Kávu jednou denně a druhý šálek nahraďte velkým hrnkem dobrého čaje, třeba šípkovým, černým s citronem a medem, zeleným, nebo rooibosem //červený čaj//.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 19:40
avatar

Strakatypes, tohle všechno je dobré pro zdraví obecně, ale na křeče to nemá vliv. Já se přesně tak stravuji a křečemi trpím. V Magnezii není nic. Mám taktéž vyzkoušeno, také jsem si myslela, že se pitím této vody uleví a kupovala jsem si ji dlouho. Výsledek se nedostavil žádný, je to jenom jedna z mnoha dalších obyčejných minerálek.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 22.11.15 20:12

Suzymon děkuji, asi máte pravdu a lepší informace. Zřejmě to je všechno reklamní marketing, ohledně té magnezie. Troufám si říci, že velmi rozšířený a pevně zakořeněný.

Já ještě doplním, že jsem si na to konto přečetla nějaké odborné články a doplním, že křeče vzniknou nedostatkem nejen magnezia, ale ruku v ruce i vápníku. Takže člověk se neustále učí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 20:27
avatar

:)Strakatypes, informace mám proto, že tím opravdu trpím už řadu let. A když jsem byla mladá a měla ty strašné křeče jakoby v holeni nohy, myslela jsem, že se bolestí zblázním a pak mi doktor poradil ten obyčejný hořčík a řekl jak ho mám vzít v momentě, kdy křeč začne, že když si ho vezmu před spaním, k ničemu to nebude, protože to vyčůrám. A je pravda, že křeče začínají kolem té třetí hodiny ranní. Málokdy dříve. Opravdu velice zřídka. Ty asi křeče nemáš, viď. To Ti teda závidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 22.11.15 20:45

Mívavala jsem asi 8-10 za celý život, naposledy to je rok a půl. Ze spánku mě probudila příšerná bolest a křišela jsem au au to to bolí.

Ještě v pracovním poměru mě kolegyně poradila okamžitě zatížit patu. O stěnu, nebo pelesť, matraci /tu mám ale měkčí, tak to moc nefunguje/ přinejhorším si na patu stoupnout. Takže také mám zážitky, ale ne moc.

Křeč mě občas začíná chytat po probuzení a to při protahování, to ale okamžitě reaguji jako blesk a opírám se o tu patu. Takže zatím to mám pod kontrolou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 24.11.15 17:02

mě poradili hned si sednout a pořádně dupnout o zem, třeba několikrát. Nikdo pode mnou nebydlí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 20:39
avatar

To znám:( já tu křeč dostávám nejen do noh, ale i do hlavy:( A musím říct, že mravenci v hlavě jsou šílený:(

Určitě zabírá nejvíc ten obyčejný nejlevnější hořčík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 20:53
avatar

suzy -

a co draslík? - moje maminka trpěla na křeče "jako pes" a kromě hořčíku brala Kalium chloratum - v poslední době pak brala nějaké prášky, které jí míchali na předpis v lékárně (bohužel složení neznám). Mně berou křeče jen občas, ale vždy mi zabere to kalium (taky jako protiváha sodíku, když třeba beru jedlou sodu) - a studený obklad. Ne teplý, jak se někdy doporučuje. Ono taky asi záleží na "typu" křečí např. zde : http://www.krece.u13.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 19:36
avatar

Je mi víc než Vám, Křeče mám od svých třiceti let. Dokonce jsem byla jednou operovaná - křečová žíla. Ale to s tím vůbec nemusí souviset. Mám kamarádku která je také po operaci křečové žíly a křečemi netrpí. Už přes třicet let své problémy úspěšně řeším obyčejným hořčíkem. Obyčejným, čistým, bez dalších příměsí jako jsou nějaké vitaminy a jiné vymoženosti. Zeslabují účinek hořčíku. Můj flebolog mi řekl, že u těchto potíží, tedy jkřeče které se objevují zejména v noci, hořčík nemá smysl brát v průběhu dne. Hořčík v těle neudržíte dlouho, vyčůráte ho. Mám u postele lahev s vodou a krabičku s tabletkama hořčíku. Někdy nemusím vzít ani jeden, křeč nemám a někdy musím spolknourt třeba tři během dvou hodin, protože křeč se vrací a znova mne probudí. Když spolknete tabletu při křeči, do tří minut odezní a můžete spát dál. Chození nepomáhá, žádné cviky nepomůžou ani zvedání nohy, nebo stoupání na chladnou dlaždici. To jsou jenom tlachy a babské pověry. Mám vyzkoušeno a zažito dlouhými zkušenostmi. Po zdravotní stránce je hořčík naprosto neškodný, ani když sníte během noci čtyři tablety i víc. Kdybych netrpěla těmato problémy, mohu prohlásit, že jsem jinak naprosto zdravá a nemívám ani chřipky, ani jiné neduhy. A to ten hořčík polykám přes třicet let. Ve dne mne křeče nikdy nechytají, pouze v noci, tak kolem třetí hodiny ráno a jsou strašné...


doplněno 22.11.15 19:58:

A to, že jste svářeč a sojíte celý den na nohou k tomu samozřejmě přispívá. Při tom sváření se asi moc nepohybujete, nejenom že stojíte, ale asi stojíte spíše na jednom místě, nepřecházíte sem a tam a to je právě to špatné. zkuste si během dne dělat jednoduché cviky, rovnými chodily dupat na místě několik vteřin a znova. Ucítíte ihned, jak se Vám rozproudí krev v lýtkách, budete cítit teplo a také úlevu v nohách. To dělejte kdykoli si vzpomenete. Já kdybych to dělala pravidelně a nebyla lempl, tak by mne ty křeče tolik nechytaly. Hlavně že to vím...:)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.11.15 07:43
avatar

Suzy, souhlasím s vámi do poslední tečky. *palec*Přidám můj příběh. Asi 15 let si stěžuji na bolest nohou při chůzi, která se zhoršuje a také na křeče v nohách. Nejen křeče, ale i takové dloubání, cukání, pocit jako když po mně leze hmyz atd. Jen v noci. Jím hořčík a v poslední době jsem si koupila i B12 v tabletách. Bolest se kvapem horší. Neurolog, cévař, ortoped, revmatolog, po celou tu dlouhou dobu všichni tvrdí: Nějaký nález tam je, ale není takový, aby se to muselo řešit. A já přestávala chodit. Teď se kousek od nás nastěhovala neurologická ambulance. Tak jsem tam šla. Když jsem svůj problém paní doktorce říkala, poslouchala. Ale když jsem řekla, že mám šlapky jako za papírem a po námaze že je necím, tak se narovnala a to ji zaujalo velmi. Poslala mě na vyšetření EMG. Mám říct, že beru warfarin, že to vyšetření lze i bez jehel. Tak jsem šla. Výsledek? Neuropatie po chemoterapii. Chemoterapie zahájila odůmírání nervů. Rychle mi zkontrolovali ještě cukr a z krve štítnou žlázu. Tohle také může být důvodem. Neuropatie je odporné, hnusné, slovo, jako nejsprostější nadávka. *zed* Fix, fix, fix aleluja! *plac*

Vy i Boris požádejte o tohle vyšetření, jestiže vám ho ještě neudělali. Když bude zbytečné, bude jen dobře.


doplněno 23.11.15 10:12:

Uško, děkuji za vaše povídání. Ikdyž z něho mrazí. U mě je to nová záležitost, snad 2 měsíce a ještě jsem se s tím nesrovnala. Nepřijala jsem to, odmítám, cukám se. Baštím nějaké drahé prášky a vitamíny, je to drahé jak sviňa a mám pocit, že to postupuje mnohem rychleji než bez nich. Jestli to půjde takhle dál, nebudu brát raději nic. *bum*Já nohy obládám. Při pohybu, ale v bolestech jako křeč. Ikdyž sval viditelně v křeči není. Na noc mi napsala dr. nějaké prášky proti bolesti. Budu muset vychytat, co pomáhá. *zed* No, co už?! Z okna skákat nebudu. Uško, držte se! *pusa*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 23.11.15 09:49

Babčo, vím o čem píšete a souhlasím. S neuropatií bojuji víc jak 10 let. Prý jí může člověk získat léky, alkoholem, mívají jí hodně cukrovkáři a poslední možnost co postihla mne, je dědičnost. Je to neléčitelné, pozvolna postupující a konec nechci domyslet. Vyzkoušeli na mne množství léku na zpomalení rozvoje nemoci, ale dnes již neberu vůbec nic. Vždy vedlejší účinky byly horší než výsledky léčby. Jsem na homeopatikách, 2 x týdne chodím plavat a letos po lázních opět začínám plavat - prsa -, neboť mě nožky padaly dolů. Dobře zvládám plavat na znak. Jednou týdně chodím cvičit, i když spoustu cviku neudělám oproti zdravým lidem. Nevzdávám to. A doma na baloně cvičím denně. Člověk je od přírody líný tvor a když cvičení na několik dní vynechám, vím, že další noci budou au au au. Člověk se s tím musí naučít žít a sám na sobě vypozorovat co mu dělá dobře. Takže bojujte, někteří lidé jsou na tom hůře než my s neuropatií.

Zapomněla jsem napsat další možnost vzniku neuropatie a to je od ledvin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 20:20
avatar

Ahoj babko. Naštěstí tohle nemám. Myslím neuropatii. Ani cukrovku. Já vyšetření podstoupila, já mám nedostatečnou cévní činnost. Prostě špatné prokrvení končetin. Proto mi pomáhá to dupání. A hulím, no. Já se přiznám a to není dobře, protože kouření zužuje cévy, jenomže se toho nedokážu zbavit. Také mi lékař doporučil červené víno. Ne se opíjet, samozřejmě. :-D Já mám jinak naštěstí to, čemu se říká "zdravý kořínek" a hlavně jím hodně zeleniny a nepřejídám se. Kávu prý také moc nemám pít. Tu já piji slabou, ale piji. Teď už jsem tři dny neměla v noci žádnou křeč. Ale když to na mne přijde, tak je to strašné. Třeba od tří hodin až do rána mne to budí. Vždycky mi zabere hočík, já usnu a za hodinu mne to vzbudí znova...

Ale tebe lituji, člověk si pořád na něco stěžuje a přitom si neuvědomuje, že druzí mohou prožívat daleko horší věci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 20:19
avatar

Nedostatek hořčíku při křečích je nejrozšířenější pověra. Pojídání různých solí a minerálů vás nevyléčí, ale je to dobrý zdroj příjmů pro výrobce a distributory. A jak je vidět, pojídání tablet nezabírá, jelikož stejný dotaz od pana svářeče jsme tady měli již nejméně třikrát. Hlavní příčiny křečí může být několik, především únava, to je ta hlavní, poté nepřirozené postavení svalu, další je požadovaná síla v nepoměru s rychlostí stahu a teprve potom nerovnováha solí v buněčných tekutinách. Dlouhé stání v práci zatěžuje svalové jednotky v nedoatatečném rozsahu pohybu, proto by se měly svaly protahovat - strečinkem, jelikož mají tendenci se zkracovat. Každé svalové vlákno je zakončené nervosvalovým zakončením, které dostává neustále impulsy a projevuje se neustálým poškubáváním. Mozek ale neaktivuje všechna vlákna najednou, ale střídavě, takže třes se vyruší. Pokud ale je čas mezi nervovými impulzy kratší než doba potřebná pro stah a relaxaci vlákna, dojde sice ke smrštění,k jeho povolení už nikoliv. Nedostatek zejména vápníku s tím může souviset, ale ne sám o sobě. V případě nedostatku vápníku a hořčíku by se nenacházel v křeči pouze jeden nebo jen několik svalů, ale byl by v křeči celý organismus. Dále s tím může souviset nedostatečné okysličení svalu, místní zakyselení, zejména nad anaerobním prahem. Oblíbená magnesie je taky reklamní trik, ale jak vidno, stále na to lidi věří. Koncentrace hořčíku je 234mg/l, necelých 10mmol/l. Pro 70kg člověka dojde k naředění zhruba 50x, koncentrace by vzrostla o 0,2mmol/l. To by sice mohlo být významné, ale za předpokladu, že člověk vypije celý litr naráz, to by bylo možné, ale musí se veškerý hořčík vstřebat a to je nemožné. Dále už jsem tu psal několikrát, že hořčík ke svému vstřebání potřebuje vitamin B6 a vápník Déčko. Bez Déčka se nevstřebá žádný vápník, i kdybyste ho snědli vagon. pro Déčko platí alespoň dvě hodiny na sluníčku, což je v tomto počasí nemožné a bolesti kloubů a svalů se nejvíc ozývají v tomto období. Samozřejmě záleží i na dostatečném (všeho moc škodí) zavodnění organismu, ale to ovlivňují diuretické nápoje (káva, některé čaje, sycené nápoje...) a léky (kortikoidy, léky na vysoký tlak atd). S nedostatečným zavodněním opět souvisí kyselost organismu. Myslím, že jsem pánovi doporučoval strečink, jedná se o pár minut denně, a trochu svaly po práci protáhnout do krajních poloh, třeba před spaním. Jak už tady někdo psal, musí stoupnout na patu, vytvořit nekontrolovatelnému stahu protiklad a tím vyrušit svalový třes. Tomu se dá předejít protahováním. Ještě mě napadá, že by se mohlo jednat o tetanii, nedostečnosti příštítných tělísek - nízká hladina vápníku v krvi - viz tetanie wikipedia.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.11.15 20:26
avatar

Stirečku, tak mi vysvětlete, jak je možné, že mně při křeči ten obyčejný hořčík v piluli okamžitě pomůže, křeč pomine a to už po víc jak třicet let. Že bych byla výjimkou? Nemám důvod Vám lhát. Co bych z toho měla. Já netvrdím, že původ mých křečích je stejný jako u tazatele, ale když ho to chytne v noci, tak mu v tom momentě určitě ta pilule pomůže z nejhoršího...K lékaři by jít měl, já u něho také byla.


doplněno 26.11.15 07:12:

Stirečku, u mne to asi bude lehčí případ. Cukrovku nemám, cholesterol nemám, štítnou žlázu také ne a tlak mám spíše nízký a vážím méně, než bych měla na svou výšku, ale na to jsem už zvyklá, prostě netloustnu. Jinými neduhy netrpím. Jediné co mne opravdu trápí je to nedostatečné prokrvování končetin. V zimě se mi stane, že mi úplně zbělejí prsty na rukou (ne všechny) a vypadá to jako bych byla už mrtvola. Musím dlouze zahřívat v teplé vodě a cvičit prsty, abych rozproudila krev. A mám v nich samozřejmě to brnění, jak píšeš o své manželce, která to má v nohou. Ptala jsem se doktorky a ona mi řekla, že na to sice nějaké léky jsou, ale že to moc nepomáhá. Jiný lékař mi řekl, že mám cévní nedostatečnost a že bych měla přestat kouřit a pít kávu. To kouření neumím zastavit a kávu už piji tak slabou, že je to jen černá voda. Jo a také mi doporučil to červené víno. Ukázal mi jak mám prokrvovat nohy, to je to dupání rovnými chodidly. To mi fakt pomáhá a když si vzpomenu a udělám to několikrát za den, tak ty křeče ani nemám. Jenomže jsem lempl a když mne nic nebolí, nevzpomenu si na to. Já jsem přemýšlela nad tím dupáním a uvědomila jsem si, že máme vlastně na chodidlech ty body které se využívají při léčbě akupunkturou a že jak člověk dupe plochými chodily, asi aktivuje některé z nich. To nevím jistě, je to má doměnka. Ale jak říkám, asi patřím k těm lehčím případům, protože jinak ničím netrpím. Naštěstí. A naprosto s tebou souhlasím v tom, že hodně záleží na stravě. Jak se k tělu chováš a čím ho krmíš, tak ti tělo také odpovídá. Když bude někdo ládovat do auta špatný benzín, tak bude také mít věčně auto rozbité a nebude mu dobře sloužit. To je zákon, který platí na všechno. Když se bude zaprasovat půda všelijakými chemikáliemi, tak vyroste nezdravá úroda a tak dál. Píšu to hodně zjednodušeně, ale to nic nemění na podstatě. Co píšeš o hořčíku je pravda, proto se jím neláduju dopředu, ale v tom momentě, kdy mne ta křeč chytne a to mi stoprocentně zabere. Vím, že jsou i jiné léky, ale každý lék má vedlejší účinky a já si nechci zbytečně zaneřádit organismus, když to není bezpodmínečně nutné. Mám kolem sebe mnohem mladší lidi, kteří berou třeba i dvanáct všelijakých pilulek denně. Mají takovou krabičku a tam si to každý den naskládají, aby nezapomněli co už snědli. Je to hrůza.


doplněno 26.11.15 07:22:

A ještě něco. nemoci se opravdu nedědí, ale člověk, který má v rodině nějaký zdravotní problém, je k tomu onemocnění náchylnější. Má určité genetické predispozice a to je prokázáno věděcky. Moje mamka měla také křečové žíly, ale v mnohem horším stavu. Několik operací a nohy rozřezané. Tady to tenkrát, před padesáti a více lety ještě tak dobře neuměli, takže měla nohy strašidelně zřízené už od mládí. Já jsem podstoupila jednu operaci v cizině, když mi bylo přes čtyřicet let, a dodnes se mi žíla nevrátila. Ale je pravda, že jsem měla absolutně jiné stravovací návyky. A také jiné možnosti k tomu, abych mohla jíst zdravě. Tady s tím hodně bojuji, protože tady u nás se prostě jí jinak a nemohu si koupit to, na co jsem byla zvyklá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 20:09
avatar

Suzy já přece netvrdím, že hořčík nemůže pomoci. Jen píšu, že příčina křečí je někde jinde, nedostatek hořčíku je až na čtvrtém místě u zdravého člověka. U tebe to může souviset s těmi cévami, ucpání tepen dolních končetin, dále třeba vysokým tlakem, cukrovkou nebo špatnou činností štítné žlázy. Hořčík pojídáš třicet let, ale tvůj problém nevyřešil.

Jinak ten magnosolv je pouze na předpis, nejde to brát neuváženě a musí se chodit na "krev". Vstřebatelnost hořčíku z tablet je sotva třicet procent, takže na ovlivnění vnitřního prostředí to nemá zásadní význam. Magnosolv má v jednom sáčku 15mmol, což je doporučená denní dávka, při těžkém nedostatku hořčíku je možno dát dva sáčky denně, ale opět pod dohledem lékaře a pravidelné krevní testy. On ten magnosolv obsahuje i draslík, takže je zároveň nutné omezit stravu s vysokým obsahem draslíku. Manželka má doma asi 15krabic a nebere to, nepomáhá. Křeče sice nemá, jen takové brnění v nohách, byla i na vyšetření s těma jehlama, nic stejně nezjistili. Dále má Calcichew D3 - vápník jelikož má řídnutí kostí, po mamince. Dalo by se říct, že to zdědila, nicméně nemoci se nedědí, dědí se jen stravovací návyky. Takže když vidím, jaký jídelníček manželka zdědila, vůbec se nedivím a ani bych se nedivil, kdyby tím trpěla i dcera. To jsou samé jogurty, mléko, sýry...a tyto výrobky obsahují vápník anorganický se kterým si tělo neumí poradit.


doplněno 26.11.15 19:13:

Suzy já myslím, že u tebe to souvisí s tím nedokrvením, s tím souvisí nedostatek kyslíku a místní překyselení, jak jsem už psal. S únavou jsou to ty hlavní příčiny. V těch tepnách na dolních končetinách jsou takové chlopně, které vlastně určují, že krev může proudit jen jedním směrem. Pokud člověk chodí, naráží nohou na zem, krev se přes ty chlopně dostává nahoru, ale dolů už se nedostane, chlopně se zas uzavře. Proto ti pomáhá podupávání patou nebo procházka po místnosti. To pomůže rozproudit krev, okysličit sval a tím snížit místní zakyselení. proto to dělá jen v klidu, když člověk moc nechodí nebo se jinak nehýbe. Celodenní stání taky není na nohy vhodné. No a kafe a alkohol organismus dehydruje, proto je třeba dostatečně pít, aby se zvedl tlak a krev byla řidší, aby mohla proudit i v kapilárách do všech svalových vláken. Já hodinu před spaním vypiju půl litru vody a těsně před spaním jdu na wc a pak další půllitr. Kouření komentovat nebudu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 20:35
avatar

Nůže to být latentní tetánie. Dá se to zjistit jednoduchým vyšetřením, které nebolí. Jmenuje se EMG. Bere se na něj hořčík, a z vlastní zkušenosti můžu napsat, že nejlépe zabírá čistý hořčík, ty mulťáky (premium) jsou na nic:(


doplněno 23.11.15 21:02:

Já když to dostanu do nohy, tak mi rychle pomůže vzít prsty od nody do dlaně a rychle s nimi hýbat, tím ohýbáním se to asi prokrví, protože křeč tak rychleji zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.15 20:52

taky na to trpím , zajímavé je že pouze v pravé noze. Je to velmi nepříjemné někdy to nepříjde měsíce a někdy je to třikrát za týden. Ale to je hukot jde mi to do celého chodidla a někdy se přidá i palec. Musím vyskočit s postele a rychle se postavit na patu a chvilku takto pochoduji po ložnici.až to odezní tak si pomalu lehám. Stačí udělat rychlý pohyb a propnout nohu tak je tozpátky. Stalo se mi to před lety při porodu , to byl karneval. Nic s tím nedělám , jak to přijde tak to odejde. v neděli v noci byl pořad na 2čt, pani chytala křeč do celého těla , chudák ta řvala a nic s ní nemohli dělat, není na to lék pouze injekce na bolesti.je to ve výzkumu. tak vám držím palec ten druhý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 07:36
avatar

Korino, taková křeč mě chytla ve vodě, uprostřed přehrady. Vzpomněla jsem si na radu: Skrčit nohu a oběma rukama fest přitáhnout k holeni prsty a špičku chodidla. Funguje to. Díky tomu jsem se tenkrát neutopila a pak nemusela vstávat z postele. Vyzkoušejte, funguje to.


doplněno 24.11.15 16:47:

Mečíku, máte pravdu, ten magnosolv je fakt špicovní. Je tam několikanásobek toho, co je v tabletách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 24.11.15 16:04

Mám dost nepříjemnou nemoc. S tím souvisí i časté křeče v nohách. Kdo to nezažil nemůže posoudit. Po operaci kyčle jsem měl často obavy, když to zučlo nohama kroutit, že se něco stane i s dobře zasazeným kloubem. Neurolog mi předepsal MAGNOSOLV .Jsou to sáčky s práškem, který se nasype do vody. Docela slušné pití a hlavně , pro mne účinné. Beru podle potřeby, zvlášt, když cítím, že nejsou nohy v klidu a křečí je minimum. Doporučuji se na to zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 16:06

Mám dost nepříjemnou nemoc. S tím souvisí i časté křeče v nohách. Kdo to nezažil nemůže posoudit. Po operaci kyčle jsem měl často obavy, když to začlo nohama kroutit, že se něco stane i s dobře zasazeným kloubem. Neurolog mi předepsal MAGNOSOLV .Jsou to sáčky s práškem, který se nasype do vody. Docela slušné pití a hlavně , pro mne účinné. Beru podle potřeby, zvlášt, když cítím, že nejsou nohy v klidu. A křečí je minimum. Doporučuji se na to zeptat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefhlavsa
Datum: 28.07.16 07:44

Křeče nohou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 08:00
avatar

Josefe, odeslal jste svůj příspěvek dříve, než jste ho dopsal. Dopište!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.