Odstoupení od smlouvy

Od: Datum: 22.11.15 08:40 odpovědí: 2 změna: 22.11.15 17:17

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Na začátku řijna jsme si ze spolužačkou našli kurz angličtiny. Domluvily jsme se s majitelkou po telefonu a musely vyplnit online přihlášku na internetu, ve které je nutné souhlasit s obchodními podmínkami. Ani jedna znás je nečetla (už nikdy takovou chybu neudělám) a ani jedné z nás nebylo 18 let. Majitelka nikde nemá náš podpis, zaplatily jsme ji pouze za první měsíc, navíc jsme se službami nebyly spokojeny, byly jsme společně zařazeny do špatné skupiny i lektorka nám to porvdila. Ale majitelka stále trvá na tom abychom ji zaplatily celý kurz, vyhrožuje soudy, nedá se s ní ,,normálně" domluvit. Myslím, že je smlouva neplatná, protože nám nebylo ani jedné 18 let a tak bychom chtěli na tomto základě odstoupit,je to možné?

děkuji za odspověď :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 10:45
avatar

Záleží na obchodních podmínkách této společnosti např. Jazyková škola ConPass má ve svých obch.podmínkách toto : V případě, že klient odstoupí od Smlouvy více než 5 pracovních dnů před zahájením kurzu, bude mu vráceno 50% z ceny kurzu. V případě, že klient odstoupí od Smlouvy méně než 5 a více než 1 pracovní den před zahájením kurzu, bude mu vráceno 25 % z ceny kurzu. Dojde-li k odstoupení od smlouvy po zahájení příslušného kurzu, nebude klientovi ze strany Jazykové školy ComPass cena kurzu vrácena.

S tím,že vám není 18let asi neuspějete, nebo se jednalo o kurs pouze pro dospělé?Co vám mohu jedině doporučit, přečtěte si pořádně zpětně obchodní podmínky této společnosti, určitě tam najdete za jakých podmínek je odstoupení od smlouvy možné. Velká chyba byla,že jste souhlasila s obch.podmínkami,aniž jste si je přečetla, ale to víte sama..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.11.15 17:17

Já jen doplním - věk není rozhodující ,nejedná se o právní úkon. To by jste si nemohla sama koupit ani rohlík. Druhá věc - smlouva je platná když dostanete od poskytovatele potvrzení. V případě elektronické komunikace tedy nějakou zprávu typu : Potvrzujeme přijení Vaší přihlášky do kurzu, rekapitalace ceny a platebních podmínek, termíny a další. Pokud jste takovou zprávu nedostaly, není smlouva platná. Druhá věc ale je, že podle §1820 Občanského zákoníku musí být před uzavřením smlouvy, tedy před vyplněním a odesláním přihlášky poskytnuty některé zásadní informace. Konkrétně pod písmenem f je ustanovení , že zákazník musí být předem informován o možnosti odstoupení od smlouvy, o postupech,podmínkách a lhůtách. Podle výkladu Ústavního soudu by ale v těchto věcech nemělo být odkazováno na Obchodní podmínky, ale tyto podmínky odstoupení od smlouvy by měly být přímo ve smlouvě. Byla by tu i možnost využít jiné ustanovení a to, že pokud není spotřebitel předem informován o možnosti odstoupit od smlouvy, pak se tato lhůta na odstoupení prodlužuje o jeden rok. Vše by tedy chtělo posoudit a rozhodnout se jmakon@seznam.cz

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.