Přestěhoval jsem se. Nikoho tady neznám

Od: Datum: 21.11.15 23:33 odpovědí: 7 změna: 22.11.15 12:07

Dobrý den,

přestěhoval jsem se z rodného městečka. Nové město je vážně o mnoho lepší. Je větší. Všude je živo, plno obchodů, restaurací, barů, hafo firem a různých služeb. Problém je v tom, že jsem živnostník a pracuji doma na PC, takže se nikam moc nedostanu. Se seznamováním a poznáváním nových lidí mám problém od jakživa, ale nyní nemám ani možnost se setkat s nějakými lidmi. Práce je hodně, takže zabíjí všechen můj čas, peněz na rozhazování nemám. Můj jediný kontakt s lidmi je cesta na nákup. Znám člověka, který se také přestěhoval a narozdíl ode mne do úplného neznáma. Nikdy to nové místo nenavštěvoval, ale díky tomu, že stavěl dům, tak během té stavby potkal plno lidí a dnes se část z nich stala jeho přáteli. Já tady znám také nějaké lidi, ale spíše jen díky práci. Mám tady pouze jednoho jedniného člověka, kterého znám dobře a mohu ho nazvat kamarádem. Zrovna nedávno se mi stala nepříjemná situace při které jsem potřeboval od někoho pomoci a já z hrůzou zjistil, že nemám komu zavolat. Je mi z toho trochu smutno. Nevíte jak potkat nové a dobré lidi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.15 00:13

Taky jsem na tom podobně, oťukávám sousedy. Občas nezištně pomůžu, třeba i drobností. Své dlouholeté přátele a kontakty ovšem neopouším. Na nákupech přátele asi nenajdete, chce to občas nějakou společenskou akci. Neříkejte, že vás práce nikam nepustí :(. A potkat zajímavé a vstřícné lidi lze nakonec pomocí netu získat i v rámci města.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 02:24
avatar

Vyberte su třeba nějaké vrstevníky v hospodě a dovolte si, jestli můžete přisešdnout. Třeba se zapojíte do rozhovoru a pak , ve vhodný okamžik se zmíníte, jak na tom jste a uvidíte reakci. Třeba Vás překvapí. Nebo se někam přihlašte na sport. A co takhle oslovit nějakou slečnzu a pozvat ji do kina, nebo na kafe? Zajít někam, kde se scházejí mladí? Dát si inzerát, že hledáte přátele v cizím městě /do místního plátku/?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 06:38

Někomu jde seznamování pomalu někomu rychleji.Věřím ,že i u vás se časem vytvoří v tomto městě zázemí.Někdy stačí jeden kamarád ,který vás seznámí s druhým a za chvilku ,aniž si to uvědomíte, jste v dobré partě .Jen se nesmíte úplně uzavřít a malinko tomu pomoci třeba tím ,že vyjdete ven za sportem,zaplavat si,do kina,atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.15 07:10
avatar

Jak jste starý? To je také důvod k různým přístupům. Mladý člověk nachází kamarády na jiných místech, než třeba starý člověk. ;) Já bych se bez lidí zbláznila. Mám malého psa a díky němu, vlastně jí, mám spoustu známých a kamarádek. Nejen na popovídání na cestě do obchodu nebo při venčení, případně i jindy. Nemít psinu, tak promluvím jen s pokladní v sámošce. Ve svém okolí mám 3 mužské s pejskem a ti jsou hodně oslovování a je vidět, že je to těší. V létě sedneme s kamarádkami do zahrádky na jedno točené, přidají se sousedé. V zimě hubujeme na počasí, vyměníme recepty, zasmějeme se, postěžujeme si. Máme čísla v mobilech, mailujeme spolu. Je to moc fajn. A když se stane, že jdu bez psa, oslovuje mě hodně lidí, kdeže mám psa, jak se má pes. Už jsem se i jakože zadurdila, že se nikdo nezeptá, jak se mám já, každý se ptá na Dorku. :-D Je však pravdou, že to jsme lidé v letech. Ale díky psovi se se mnou dají do řeči naprosto cizí lidé. A už pak nejsou cizí.


doplněno 22.11.15 11:58:

Hledejte nkde, kde se můžete trošku pohnout. Prospěje to vaší fyzičce. Je mnoho všelijakých part v tělocvičně, na hřišti, na horách, na cestě za túrou v přírodě, na bazénu. *hej*Neseďte doma! Bude z vás otylý, nerudný jezevec. :-D Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: onetwo
Datum: 22.11.15 10:40

Je mi 24 let. Psa bych si rád pořídil, ale až budu mít někoho ke komu ho budu moci dát v případě, že budu muset někam odjet. Třeba do zahraničí kvůli práci občas jezdím cca na 1 až 2 dny. Děsí mě představa kdo by se o psa postaral. V jednom období svého života jsem při práci hodně jezdil. Často jsme se s různými přáteli stavovali třeba na pumpách na kávu. Nebyl problém si udělat občas zajížďku. To mi hrozně chybí (jak kontakt s přáteli, tak to ježdění) Nejvíce přátel mám ze školy. Jsme stále v kontaktu, ale všichni jsme se rozutekli po celém světě, takže rok co rok se mluví o tom, že se sejdem, ale málo kdy se to povede. Chtěli jsme v létě, ale stále se to někomu nehodilo. Vánoce určitě ale výjdou - to se sejdem vždy. No ale o tento způsob přátelství mi nyní nejde. Nejsem typ člověka, který by se slušně zeptal zda si nemůže přisednout k partě cizích lidí. Šel bych třeba na rozsvícení vánočního stromu, ale samotnému se mi vůbec nechce.

Od: erika1
Datum: 22.11.15 08:32

a ve kterém městě jsi? :) taky se budu za nedlouho stěhovat a to 300km od domova, znát tam budu jen jednoho člověka. Je to těžké no, pokud vyloženě někam nechodíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 22.11.15 12:07

Moje rada bude, že byste se měl podívat na stránky tělovýchovné jednoty, sokola, klubu šachistů, tenisového klubu, házenkářů a podobných týmových sportů u Vás ve městě. Seznámíte se více lidmi najednou, a třeba natrefíte i na jednoho - dva spoluhráče, kteří Vám budou sedět a budete si mít co s nimi povyprávět, poklábosit. Někdy se půjde posedět, někam vyrazit, zkuste i turistický klub.

pokud byste mohl nabídnout něco pro mládež, zkuste dům volnočasových aktivit, dětský dům a podobné názvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.