Střídavá péče - dohoda poměru dní

Od: Datum: 21.11.15 20:05 odpovědí: 6 změna: 22.11.15 21:03

Dobrý den, prosím zde znalé, či ze zkušenosti. Lze v dohodě o střídavou péči určit, poměr dní na střídání, ne např. 50:50, ale jiný poměr počtu dní? např. 1:2. Vyměří soud dle tohoto i alimenty? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 22.11.15 17:03
avatar

V okolí jsem měl dva rovzedené páry se střídavou péčí, jeden to ukončil za pár měsíců, druhý vydržel snad rok a půl. Co jako pozorovatel můžu říct, tak že dítě je na tom tradičně nejhůř. Nemá řádný domov, rodiče se buď předhání v tom "být lepší" nebo jeden je "super" a druhý mu "vše zakazuje". Dvě různé domácnosti a různá pravidla z toho dítěte udělají rozpolcenou osobnost.

Pokud máte dítě rád, nechte ho vybrat, a pak třeba jen navštěvujte nebo buďte k dispozici, když potřebuje pomoc. Střídání přesně 50/50 nebo s konkrétním časovým úsekem bude vždy důvodem k hádkám - stačí opoždění kvůli zácpě na silnici a hádka je tu. A že musíte být zrovna v pátek odpoledne v práci a nemůžete převzít dítě? Koho to zajímá? ... Je to velké zlo!


doplněno 22.11.15 19:45:

OK, v tom případě se omlouvám - a držím palce, abyste v tom vydrželi..., i když díky vašemu dotazu bych chápal, že tam něco až tak ideální nebude... požadavek na hlídání v poměru 1:2, alimenty na třetiny...

Tak k dotazu - soud může nařídit vše možné - stačí mít dobrého právníka. Ale pokud se jedná o vzájemnou dohodu obou stran, soud toto jen zapíše do papíru.


doplněno 22.11.15 21:11:

@ruze - ale tazatel nepotřebuje upozornění na negativa této "péče" - jak nás právě upozornil, oni mají vše v pořádku a jsou domluvení na všem podstatném. Chce jen vědět, pokud by si podal žádost na jiný poměr této formy péče o dítě, zda by platil méně/více.

I ten odkaz na práci nějakého studenta, který uvádí škodlivost této formy péče o dítě, byl přidán jen z důvodu upozornění, že on to ví dobře sám. Dotaz bych asi přesunul do právní sekce...

Svůj názor na péči i na dotaz tazatele a aktuální stav jeho rodinných vztahů jsem uvedl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kld
Datum: 22.11.15 19:22

Bohužel vaše odpověď neodpovídá na otázku. Ale když už jste to nakousl...

Již nám to takto funguje rok a půl, a záleží na rodičích, jestli to funguje dobře, nebo špatně. Jestli se Vaše pozorované páry, jak píšete, předhání být lepší, a hádají se kvůli opoždění, nedivím se, že to vzdali. Vím, že naše dítě by delší odloučení od druhého neslo špatně. Řádné domovy má dva, pravidla výchovy jsou nastavena ze společné domácnosti. Ve školce učitelky po prázdninách nepoznaly, žádnou změnu v rodině. A že viděly hodně rozvodů a změn chování dětí. Toť hodně zjednodušeně.

Doporučuji http://theses.cz/id/0ss6la/bc.pdf

zde i v příloze

Prosím ostatní, kteří znají odpověď na původní otázku, o odpověď, děkuji

Od: mojeprezivka
Datum: 22.11.15 20:35
Z vlastni zkusenosti:
Stridava pece ma jasne parametry a pravidla. Mimo jine predpoklada pomer pecovani o dite obema partnery stejnou merou - t.j. 50:50. Jakykoli jiny pomer neni stridavou peci.
Tedy: je mozne dite sverit do pece (napriklad) otci a navstevy ditete u matky resit dohodou rodicu (ano, toto muze stat v rozsudku) a nebo stanovit, ze dite bude u matky (napriklad) kazdy prvni cely tyden v kalendarnim mesici. Na vysi alimentu pro matku toto vsak bude mit maly a nebo uplne zadny vliv, jelikoz metodika vypoctu alimentu toto nezohlednuje (muze k tomuto prihlednout soudce, ktery ma podle metodiky nejaky "manipulacni" prostor pri stanoveni alimentu).
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 22.11.15 20:42
avatar

Pokud se dohodnete,tak nebo tak,zaleží to na jen vás.Pokuď je dítě předškolák tak budiž,ale co jak začne chodit do školy? Jak by se vám líbilo být 14 dní někde v práci a za 14 dní zase někde úplně jinde,v jiném kolektivu,jiní šéfové a tak pořád dokola? Kamarádka to tak měla,bývalý myslel,že ušetří na alimentech,ale starost o syna,stravování,učení prostě nezvládl. Jak začal chodit kluk chodit do školy ,,na střídačku,,tak po 2 měsících začal z toho věčného přecházení ze školy do školy (rodiče bydlí cca v 70 km vzdálených městech) koktat a odmítal do školy chodit a měl neustálé bolesti břicha,zvracel,začal se v noci občas i pomočovat.Měl z toho prostě psychické problémy.Dětská lékařka s psycholožkou řekly A dost! a kluk je u mámy. K otci jezdí co 14 dní na víkend a problémy ustaly.Neříkám,že to takto musí být všude stejné,ale berte ohled hlavně na děti a né na to,kolik budete platit alimentů!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kld
Datum: 22.11.15 20:54

Opět chybná odpověď, s manželkou jsme na všem dohodnuti. Jen to chceme mít vše na papíře. O peníze nikomu nejde, a možná byste se divila, že výše alimentů je někdy nižší, než výdaje na střídavce.

Od: ruze®
Datum: 22.11.15 21:03
avatar

To nebyla odpověď,to byl tak trochu pohled ze strany dítěte. Nepíšete zda bydlíte např. ve stejném městě,to by bylo jistě lepší,dítě by mohlo chodit do stejné školy,kolik je dítěti let? Jen jsem chtěla ukázat na reálném případu,že střídavá péče nemusí být pro dítě vždy vhodná a rodiče by měli myslet především na blaho dítěte a né svoje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.