Nárok na podporu v nezaměstnanosti

Od: Datum: 21.11.15 10:56 odpovědí: 4 změna: 21.11.15 23:35

Dobrý den,

byl jsem již na ÚP, pobíral jsem 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti. Našel jsem si práci, však chtěl bych zkusit lepší zaměstnání Kdybych však přešel do jiné práce a třeba náhodou by mi to nevyšlo a vyhodili mě, dostanu podporu v nezaměstnanosti než si něco najdu? Mám strach, nemůžu být bez příjmu.

Kolik musím odpracovat když jsem již podporu vybral? Je to 1 rok nebo stačí jen 6 měsíců, když za poslední 2 roky bych měl odpracovaný 1 rok?

Pochopí mou otázku někdo?

Děkuji, jinak se ptejte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.15 12:34

Myslím,že 1 rok,ale pořad se to nějak mění.Jinak uřad prace nebude zkoumat kdo ve zkušební době dal vypověd(to jenom tak na okraj)Hlavně tam mezi zaměstnání a bez nemůže být žadne vakuum max.8 dní pro narok na davky či podporu.Aby to mohlo dále pokračovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.15 12:43
avatar

Odpověď na Váš dotaz najdete zde v § 39. Až pokud nepochopíte, co tím chtěl básník zákonodárce říci, ptejte se už konkrétně, bude jednodušší Vám odpovědět, než nyní vypisovat různé možnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rolny
Datum: 21.11.15 21:46

Dobrý den,

jelikož jsem v odkaze nepochopil, ptám se tedy konkrétně.

Pracoval jsem několik let, poté jsem šel na ÚP a pobíral 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti. Pak půl roku pracuji a jdu na ÚP. Mám nárok na podporu?

Děkuji

Od: pt®
Datum: 21.11.15 23:35
avatar

Pokud jste při poslední evidenci vyčerpal podporu v nezaměstnanosti celou a nyní jste opět odpracoval šest měsíců a máte v posledních dvou letech od zaměstnavatele placeno rok soc. pojištění, tak máte znovu nárok na vyplácení podpory v nezaměstnanosti, po celou podpůrčí dobu, na kterou máte ze zákona nárok, podle Vašeho věku.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.