Jak nepošlapat nohy při tanci, ploužáku

Od: Datum: 20.11.15 21:25 odpovědí: 5 změna: 21.11.15 18:57

Dobrý den,

prosím všicni, moc vás žádám o pomoc. Brzy budu mit maturak a ja vubec neumim tancit. Bojim se tedy tance s otcem, případně vyučujícího nebo spolužáka. Na taneční jsem bohužel nechodila a pamatuji si, jak jsem jednou tančila na tanečních mé kamarádky sjejím klukem, a furt jsem šlapala na nohy. Bylo mi strašně trapně. A teď, když jsem starší,to bude ještě hloupější. Není, prosím vás, nějaká rada, jak ty nohy nepošlapat apod. jak to aspon trochu ovladat. Co se týče sprävného rytmu,tak jsem na tom též bledě, ale ty nohy budou dotyčnému urçitě vadit a mně též. Snažila jsem se, ale bez úspěchu. S rodiči by se snad měl tančit ,,ploužák", což také neumím, také tam hrozí pošlapání nohou. Na internetu jsem v podstatě nic nenašla.

Předem moc děkuji za rady.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.15 21:31
avatar

Je to jednoduché, při ploužáku se prostě plouži a nezvíhej nohy, tím eliminuješ šanci hamtat po partnerce. Je to velmi dobrý okamžik k přimknutí se k partnerce...


doplněno 20.11.15 21:44:

V opačném případě k partnerovi...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strakatypes
Datum: 20.11.15 21:43

Ono to je děvče v partnerovi, v protějšku. Chlap vede. Záleží, jak si pěkně děvče přivine pevným objetím, tělo na tělo. Toto právě jaksi s otcem nefunguje.

Tanečnice se poddá tanečníku. U ploužáku stačí na začátek jenom pomalinku přešlapovat na místě /šlapat zelí, tahat nohy/ a až se trochu zesynchronizujete, tak partner může provést nějaký větší krok /do strany, dopředu, dozadu/. Vaše noha je přitisklá k jeho stehnu, tanečník jde dopředu, ale vy nohou lehce dozadu, on strká vás, ne že Vy se nedáte, Vy se musíte podřídit. Tím, že je ploužák pomalý, tak je čas zareagovat a po chvíli bude vše automatické.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 21.11.15 07:23
avatar

Já si myslím, že ty se tak bojíš, že nevnímáš partnera, ale stále jen sebe. Příliš se snažíš. Bude stačit, když začneš vnímat pohyb partnera a tím se ty přizpůsobíš jemu. Necháš se vést a bude po problému. Tanec není stres, tanec je příjemnost. Tak se nestresuj, užívej si, poddej se vedení a rytmu. Uvolni se! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 21.11.15 08:36

Ahoj

Těch problémů je víc - když jste příliš daleko od sebe, tak přicházíte o vnímání pohybu těla partnera a pak pozdě reagujete, protože myšlenky číst neumíte, ale kam jde jeho tělo poznáte. Nestůjte přímo proti sobě, ale o šířku boty vedle, takto se vyhnete partnerově botům. Nemusíte příliš zvedat nohy, když si nejste jista, (ale zase nebruslit), tak našlapujte naplocho a né přes patu /na podpadcích to stejně moc nejde/. Lví podíl na tanci má pevnost partnerova držení, když bude mít ruce z "hadru" , tak se nemáte o co opřít a pak lítáte jak nudle v bandasce. V tanci musí vést jen jeden! Pokud je partner ťuňťa, tak jeho úkol převezme vyjímečně partnerka. Ostatní je na cviku a sladění se. Příjemnou zábavu přeji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: miro®
Datum: 21.11.15 18:57

Vůbec bych to neřešil ! Umění tančit , totiž znamená, ucuknout nohou dříve, než Tě partner (spolutanečník) na ni šlápne. Proto je zpravidla na vině ten, který včas nohou neucuknul. Měl by se omluvit.

-miro

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.