Jak se zbavit testosteronu?

Od: Datum: 20.11.15 17:08 odpovědí: 7 změna: 23.11.15 20:27
Pěkné odpoledne. Otázka je celkem jasná: Jak se zbavit testosteronu v ženském těle? Poslední rok mě trápí těžké akné a velmi nepravidelná a bolestivá menstruace, což jsem nikdy předtím neměla. A možná bych měla ještě jeden dotaz. Kde se tímto zabývají? Asi těžko nakráčím ke své doktorce se slovy \"chci test na testosteron\", určitě je na to nějaký odborník. Jinak nedávno mi bylo 20 let.
Děkuji za odpovědi, zoufalá Zet

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.15 17:26

no na gynekologii si prece o tom promluvte s lekarkou co mate za problemy :) a ta vam navrhne kdyztak nejake reseni a pripadne upravi vas laicky zaver o pricinach problemu

doplněno 20.11.15 17:48:

No antikoncepce je podle me taky v podstate asi jedine reseni pri hormonalni nerovnovaze ve vasem veku, nezalezi ze ji momentalne nevyuzijete z jinych duvodu :)

Ohodnoceno: 0x

Od: zet
Datum: 20.11.15 17:39
Ta mi nabídla akorát antikoncepci, kterou nepotřebuji a ani nechci. Jinak mi prý nemůže pomoct.
Datum: 23.11.15 20:27

Berete to za špatný konec. Nejprve bych šla na kožní. Z vlastní zkušenosti Vám pro jistotu mohu doporučit vyzkoušet, zda nemáte alergii na kovy. S tím jsem se 30 let potýkala já a nakonec jsem si na to i musela sama i přijít. Až když jsem shodou náhod zjistila, že po snědení otevřené konzervy jsem se doslova osypala vředy a nic jiného jsem celý den nejedla, udělala mi doktorka testy a mám alergii na 3 kovy. Tak abyste také třeba zbytečně neztratila 30 let. Nčevadí Vám třeba obyč. bižuterie v uších?

Od: ver®
Datum: 20.11.15 23:00
Výši hormonů mohou určit rozbory např. na sexuologii, ale tam zase jako důvod nemusí uznat akné a bolestivou menses. Tak jako tak ti napíší eventuelně hormony, tak proč nezkusit jednodušší cestu - tu antikoncepci?

Datum: 20.11.15 23:20
Akne souvisí se špatnou stravou. Žádnou vědu v tom nehledej. S tím taky souvisí hormonální regulace.

Od: pepa*
Datum: 20.11.15 23:32

A jak jste přišla na zvýšené množství testosteronu?

Samo od sebe se to neděje...

U žen se testosteron vyšetřuje při nepravidelném menstruačním cyklu nebo pokud žena nemenstruuje vůbec, dále má-li problém otěhotnět nebo pokud se u ní objeví nápadné maskulinní znaky, jako je ochlupení na obličeji či na těle, plešatění a hluboký hlas. Hladina testosteronu může stoupat u tumorů vaječníků nebo nadledvin nebo za jiných okolností, jako je např. syndrom polycystických ovarií (PCOS).

Od: mcgregor
Datum: 20.11.15 23:56

Doktorce samozřejmě nebudete říkat, že chcete test na tst, to není váš úkol. Vy popíšete svůj problém a patrně budete očekávat diagnózu - následně léčbu... Když už jste zmínila ten tst a akné. jenom poznamanám, že hladina tst v krvi není přímo uúměrná stavu pleti obecně, resp. akné. Jinak řečeno, řekněme, že Vaše kamarádka Mája Pájka má hodnotu tst, pro příklad 2x větší než-li vy, přesto může mít pleť bez akné. Do hry vstupuje mnoho vlivů, často geneticky disponovaná reaktivita pokožky na tst ale nejen. Návštěva gynekologa bude nutná. Následně dermatolog. Tam vyfasujete nějaký topikální, lokální krémek a bude po bolístkách. Neodkládejte to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.