Chci poradit alimenty na rozvedenou manželku

Od: Datum: 20.11.15 13:15 odpovědí: 8 změna: 21.11.15 11:20

Chcem sa spýtať?moj manžel Čech sa v roku 2006 rozviedol a v roku 2012 sa znovu oženil so mnou.Jeho exmanželka nemá stále prácu, od rozvodu bere len sociálne dávky, nikde nepracuje dlhé roky, keby zažiadala o alimenty na seba ,myslím že manžel už nemá na exmanželku vyživovaciu povinnost?ale na novú manželku?chcem sa len ujistiť.Ešte jedna otázka kvoli jeho exmanželke, dlží nám 50 tisíc, ktoré sme za ňu splácali, a mali sme exekúciu kvoli nej ,teraz to po nej požadujeme zpátky cez právnika, ale sa vyhovára ,že žije len zo sociálnych dávok, ktoré má na deti a bydlení, može jej exekútor siahnuť na sociálne dávky?Máte niekto skúsenosť?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.15 13:44
avatar

Pokud jde o výživné pro rozvedeného manžela, zákon stanoví, že manžel, který není po rozvodu schopen sám se živit, může žádat od bývalého manžela, aby mu přispíval na výživu. A to nejdéle po dobu tří let od rozvodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 20.11.15 14:59
avatar

exmanželka, již nemůže uplatňovat nárok o alimenty, jak Vám napsala Liduš.

Zřejmě má exmanželka v péči děti, které porodila Vašemu nynějšímu manželovi. Pokud budete vymáhat dluh, tak tím samozřejmě přijdou zkrátka děti Vašeho nynějšího manžela a otce dětí. Jak se na to dívá on, opravdu chce aby se jeho vlastní děti měly špatně? Není lépe udělat gesto a peníze nechat plavat, právě už k vůli dětem, které za nic nemohou?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.15 15:25
avatar

Pt. Zrovna včera jsem se nepohodla s manželem, ex zeť nám dluží o dost víc a on řekl, že přece nenechá vnučkám zavřít tatu, že by ho za to mohly jednou odsoudit. To já rozhodně tak velkorysá nejsem a věřím, že ty děti jednou samy pochopí co měly za otce a kdo je v podstatě živil a šatil. Dluhy neodpouštím i kdyby šlo "jen" o těch zmíněných 50 tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 20.11.15 20:30
avatar

Liduš, ale exzeťák nemá v péči děti, ale u tazatelky exmanželka děti v péči má, asi se tedy stárá v mezích možností. To jsou dva rozdílné případy. Spíš jde o to, jaký pohled na to má nynější manžel (tazatelky), zda to není jen chtivost peněz, (možná něco jiného) tazatelky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.15 20:34
avatar
Dluhy se mají platit. I kdyby po stovkách.
Taky to může být vyčůranost ex a záleží na tom, jestli se se svou situací snaží něco dělat.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: zuzi*
Datum: 20.11.15 23:09

Musím reagovat, děkuji za radu za všechny odpovede, bohužel dluh nenecháme plavat manželovej exmanželke, nevysvetlila jsem celú naši rodinnú siatuaci, manžel má z prvého manželstva 2 velké deti a so mnou z druhého manželstva má 2 maličké detičky, som na rodičovskej dovolenke s 1ročným miminkom a nemáme z čoho žiť, poberám od roku 2012 len rodičovský príspevok na deti,žiadny jiný príjem nemám , a budem na rodičáku ešte 2 roky , do roku 2017, som na rodičáku s 2 dieťatkom.Exekúciu za manželovu exmanželku sme platili v čase, keď nášmu prvému synovi bolo 1 rok a boli sme mesiac v manželství , o exekúcii sme netušili, manželova exmanželka na nás ušila búdu, nesplácala 10 rokov úver , ktorý jej prisúdil rozvodový súd a ručitel bol samozrejme moj manžel,takže to padlo na jeho hlavu, exekúciu na plat s 1 ročným deckom a novou manželkou , žili sme z príjmu , z mojho rodičovského príspevku 5tisíc na mesiac 2 dospelé osoby a 1ročné mimi.Dluh ji neodpustíme, aj keď manžel s ňou má 2 velké deti, bohužel

Od: pt®
Datum: 21.11.15 11:20
avatar

Mezilidské vztahy jsou někdy opravdu složité. Pokud je to tak, jak jste doplnila a děti u exmanželky jsou již dospělé, pak vás chápu a dávám za pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 20.11.15 15:02
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.