Svěření dítěte do péče

Od: Datum: 19.11.15 21:38 odpovědí: 6 změna: 23.11.15 14:50

Jsem otec a rád bych aby můj syn žil se mnou ve společné domácnosti. On chce taky. Zatím žije s mámou, ale nerozumějí si. Jde ale o to, že mám nepravidelně noční směnu, nebo pozdě v noci přijdu domů. V průměru jednou za 10 dní musím být v práci celou noc a 2-3x chodím domů před půlnocí. Jak toto řeší soud? Nebo lépe řečeno, od kdy smí být děti v noci samy doma? Nemám kdo by ho hlídal. Vše ostatní bych zvládal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.15 21:48
avatar

Kolik mu je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 22:05

Myslím, že na to žádný zákon není - je to na úvaze rodičů jak dítě znají a jak je rozumné a vyspělé. Já bych si tak troufla od 12 let dřív asi ne... člověk neví co je napadne ... i když blbé nápady může mít i starší dítě...

jen můj názor

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.15 22:28

A co raději požádat o střídavou péči? Záleží kolik chlapci je let, ale pochybuju že soud a především matka dítěte povolí, aby byl sám v noci doma. Myslím že tak do 15 let by dítě samo doma přes noc být nemělo. Jako rodič jste za něj odpovědný, on může být v pohodě, ale co když v domě vypukne požár, nebo se něco stane?

No a pochopitelně také bude záležet na matce dítěte, zda i ona bude mít zájem, aby syn byl svěřen do vaší péče.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: morgenstein
Datum: 20.11.15 08:36

Myslím že na matce tolik nezáleží. Záleží jak rozhodne soud. Právě že mu je 12. Je sice chytrý a odpovědný, ale jasně že pořád dítě. Uvědomuji si rizika. Mohu před soudem říct že v době mé nepřítomnosti na něj bude dohlížet má dospělá dcera, která bydlí nedaleko. Střídavá péče je na nic, když mám ty noční nepravidelně.

Od: strakatypes
Datum: 20.11.15 08:55

Určitě by Vás nezruinovala slečna - paní - babička na hlídání. Já bych volila tu starší paní, jenom prostě aby dítě nebylo samo přes noc doma. Pokud máte v bytě volné místo a syn by si s paní rozuměl, tak by to bylo pro někoho to nejlepší řešení. Nemáte v okolí osamocenou sousedku? Nebo i zvážit přes agenturu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pppp
Datum: 23.11.15 14:50
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.