Nejhlubší poznávání historie

Od: Datum: 19.11.15 17:47 odpovědí: 3 změna: 19.11.15 23:45

Asi to nebude nic hezkého.Jsem,jaký jsem.Jsem doslova šílenec do historie.Zajímá mě absolutně každý detail od ranného středověku,přes 30 letou válku a končí někde v 7 leté válce.Ale především středověk a to hlavně země České.Cizina jen u něčeho.Rád bych poznal člověka,školu,knihu,video,..nebo cokoliv,kde bych se mohl přiučit i naučit něco z historie.To znamená.Pracovní postupy řemesel,šiťí hist. kostýmů,střihy,recepty prostého lidu,i panských kuchyní, atd. Nevíte o někom,kdo by se podělil o informace nějakém tom tajemném řemesle z dob dávno minulých?Nebo nějaké,knihy,..nejlépe praktické ukázky na videích ( youtube apod.).Podrobné informace o šlechtických rodech Čech a Moravy,Nebo hodně podrobné historie hradů? (Většinou jsou v knihách obsaženy,jen základy)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.15 17:59
avatar

Zdravím,

asi bych se zaměřila na podobné odkazy v Google

http://hobby.idnes.cz/autenti…140227_140734_hobby-dilna_mce

:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 18:33
avatar

Běžte do nejbližšího muzea. Najdete tam obrovské množství knih o historii nejbližšího okolí. Tedy o jednom nebo dvou šlechtických rodech, o hlavním řemesle tohoto kraje, najdete tam mnoho svazků staré řady Moravské vlastivědy... Až to všechno pročtete, můžete pokračovat v sousedním okrese.

Pokud zrovna tam nebudou mít knihy o železářství, určitě vás někam nasměrují. Zcela jistě tam budou mít i knihy typu encyklopedie. O řemeslech, o lidových zvycích atd. Jistě budou mít i fotografie, filmy a videa.

A hlavně si možná v prvním muzeu trochu ujasníte, jestli chcete znát všechno jen tak trochu povšechně, nebo se zahloubat třeba jen do sklářství, nebo do studia šlechtckých rodů atd. Když se totiž jde do studia nesoustavně, tak se to všechno poplete výsledek za moc nestojí .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 19.11.15 23:45

Archeo​skanzeny, experimentální archeologie, tam se soustředí lidé, co postupy zkouší. Asi dle vašeho bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.