Finanční ohodnocení stupňů invalidity

Od: Datum: 19.11.15 11:22 odpovědí: 1 změna: 19.11.15 12:32

Dobrý den,jsem invalidní éd roku 2002 kdy mi nalezel II.inv.stupeň.Vroce 2010 mě automaticky přesunuli do I.stupně .Od té doby se můj zdrav. stav natolik zhoršil,že po návštévé posudkové komise mi byl opět přidělen II. inv. stupeň trvale,ovšem s tím, ze je to bez vlivu na výši vypláceného důchodu.Jak je možné ,že po tolika vyřizování a běhání mi pošlou pro mě tímto pádem bezcenný kus papíru, Děkuji za odpovéď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: strakatypes
Datum: 19.11.15 12:32

Dříve se dělily důchody pouze na dva stupně. Byl plný a částečný. Od 1.1. 2010 se začaly dělit na tři stupně - 1., 2. a 3. stupeň.

Vám vznikl nárok na ID již v roce 2002 a to na částečný, a po r. 2010, jak píšete, byl převeden na důchod 1. stupně. Pokud si vyhledáte stará oznámení o výši přiznaného důchodu, měla byste tam mít ale stejnou částku. Nesnižovali, tedy nepřepočítávali Vám tenkrát již přiznaný důchod. Tudíž jste pobírala důchod neponížený a dnes, po přiznání 2. stupně se nemá co zvyšovat.

Ještě jinak: Dřívější částečné invalidní důchody se počítaly tak, jako se dnes počítají invalidní důchody pro invalitidu druhého stupně. Při nynější změně z 1. na 2. stupeň Vám tedy ČSSZ nemůže zvýšit důchod, protože ho již tak máte napočítaný na ten druhý stupeň.

Buďte ráda, protože až doteď jste pobírala vlastně na první stupeň částku, která odpovídá druhému. Tudíž jste byla od roku 2010 trochu zvýhodněna a pět let pobírala vyšší důchod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.