Trvalé bydliště

Od: Datum: 19.11.15 10:48 odpovědí: 14 změna: 19.11.15 22:47

Dobrý den,

jsem majitelkou rod. domu, kde se mnou již 10 let bydlí dcera s rodinou. Vzhledem k tomu, že jejich soužití není dobré , chtěla bych ukončit zeťovi trvalý pobyt. Jak musím posrtupovat, nebo za jakých podmínek je to možné? Nemám s nimi žádnou smlouvu o bydlení. Prosím poraďte... Děkuji a omlouvám se, že se nepodepíši, bojím se-

Děkuji a hezký den !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 19.11.15 10:49

Ideální je zeptat se na přesný postup v matrice obce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duch
Datum: 19.11.15 11:01

Zrušení trvalého pobytu není řešení asi ničeho. Neznamená to, že se musí někdo vystěhovat. Údaj o trvalém pobytu je pouze administrativní. Nezakládá žádné právo někde bydlet. Naopak, pokud u vás zeť bydlí společně s rodinou a bude se bránit, úřad mu zrušení zřejmě neprovede. Jinak o zrušení TP žádá vlastník nemovitosti, musí mimo jiné doložit zánik užívacího práva pro osobu, jejíž pobyt se ruší a to bez lhaní ve vašem případě nepůjde. Zeť případně doloží, že mu užívací právo nezaniklo, bydlí ve společné domácnosti s vlastní rodinou. Obce to navíc nerady dělají, protože když nejde o změu TP ale o zrušení, musí si ho přihlásit na adresu úřadu a to se jim nechce, takže další důvod proč se budou chytat čehokoiv, aby TP nemuseli zrušit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bacul1234
Datum: 19.11.15 11:05

Děkuji...

Datum: 19.11.15 11:14

Souhlas s duchem, údaj o trvalém pobytu ať už v občanském průkazu nebo jakémkoliv jiném dokladu totožnosti či čehokoliv jiného nezakládá na právo pobytu v bytě či domě. Jde o to, jestli se chcete zbavit jen zeťe nebo i zbytku jeho rodiny? pokud jen zetě, co na to řekne Vaše dcera se zbytkem její rodiny? Aby jste si ještě více nepřitížila. Každopádně se obávám, že pokud by zeť s "dobrovolným vystěhováním" nesouhlasil, jediná možnost jak ho z domu dostat je obrátit se na soud, jelikož se domnívám, že i bez nájemní smlouvy mu v případě déletrvajícího bydlení s Vaším souhlasem vzniká jistý právní "nárok" na to tam bydlet dál, pokud platí to co má a udržuje pořádek apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.11.15 11:06
avatar

Dobrý den, zajdete si na radnici (myslím, že spíše na Evidenci obyvatel) a tam vyvoláte správní řízení o zrušení trv. pobytu. Ale, to by ten člověk už neměl v tom domě skutečně bydlet (potřebujete svědky) a také se lze proti zrušení odvolat. Vy na radnici prokážete, že jste majitelka domu (listem vlastníka z KN). Takže, snadné to asi nebude (pokud tam zeť bydlí a pokud se bude odvolávat). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.15 11:36

Jestli zeť bude a nebo nebude mít u tebe trvalý pobyt je úplně jedno. Stejně ho těžko můžeš vyhodit, když u tebe bydlí tvá dcera a jeho manželka. Ta ho musí chtít vyhodit a ukončit manželství. Jedině ona, tvá dcera. Bez ní neuděláš vůbec nic.


doplněno 19.11.15 20:40:

To že není uzavřena žádná písemná smlouva automaticky neznamená, že žádná neexistuje. Bohužel je málo informací a není tedy jasné, o jakou smlouvu se jedná. V případě, že by se jednalo o nájemní(třeba i za pár korun), tak zeť má právo zde bydlet. V případě, že by se zde jednalo o výpůjčku(100% bezplatné užívání), tak zde již nárok nemá. Ale těžko mu nějaký soud zakáže, aby se stýkal se svou manželkou a celou rodinou a třeba u ní přespal, protože její tchýně si to nepřeje. Zde jsou totiž v kolizi další práva dětí atd.. Snad jedině, že by soud nařídil i dceři, aby se odstěhovala.

Takže platí to co jsem napsal předtím. Tohle musí řešit dcera. Ty je můžeš prakticky vyhodit jako rodinu všechny a nebo nebo se s tímto stavem smířit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lm®
Datum: 19.11.15 13:22
avatar

Mno já tedy nevím, vážení rádci,ale je-li důmVáš,tak snad můžete Vy rozhodovat kdo kromě Vás v něm bude bydlet ne?Zeť ,jak jsem pochopila nemá ždánou nájemní ani jinou smlouvu (opomiňme teď nedobré vztahy s rodinou) . - bydlí tedy na základě dobré vůle majitelky domu.To,že je manželem její dcery je sice hezké,ale z toho mu žádná práva k domu neplynou.Stejně tak dcera nemůže určovat kdo s ní bude bydlet v domě,který patří někomu jinému (byť je to její vlastní matka).

To by Vám mohl do Vašeho domu každy nastěhovat kohokoli a Vy se ho pak již nezbavíte? *sok*

K otázce :Odhlásit z TP ho sice můžete,ale záleží proč to chcete udělat a co to řešilo.Co dcera na to?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 17:58

Samozřejmě,pokud se vlastník rozhodne,že tam ten či onen nebude mít trvalý pobyt,tak ho tam prostě mít nebude.Zrovna tak si tam může kohokoliv nahlásit a nic k tomu taky nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 20:03

Tak to není. Vlastník musí prokázat, že dotyčný už nemá právo k užívání byt - zrušení smlouvy, výpověď. Následně ho úřad na původní adrese kontaktuje. Pokud se dopis vrátí nebo se dotyčný neohradí, tak zrušení provede. Nahlásit si tam taky nemůžeš koho chceš, to on se musí nahlásit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 19:39

Nemůžete žádat o zrušení trvalého pobytu, když u vás bydlí.

Pokud chcete, aby se odstěhoval, odvoláte svůj ústní souhlas s jeho bydlením ve vašem domě a vyzvete jej (písemně), aby se odstěhoval. Pokud to neučiní dobrovolně, dáte žalobu k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 19:58

Chtěl jsem napsat, co si myslím, ale rozmyslel jsem si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 20:05

Co vlastně chcete? Aby se odstěhoval? Toho zrušením TP nedosáhnete, to si musíte vyřídit s dcerou a s ním. V krajním případě se odstěhují oba. A samotné zrušení TP je vpodstatě nemožné, dokud u Vás bydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 21:34
avatar

Nejsem si jistý,ale myslím,že v daném případě byste u soudu musela dosáhnout soudního příkazu vystěhování zetě a pak teprve zažádat ,po jeho vystěhování,změnu-odhlášení trvalého pobytu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 22:47
avatar

Jen doplním co tu ještě nezaznělo. Právo užívat byt je v v pripade vašeho zetě odvozeno od práva vaší dcery. Takže by jste je musela vyhodit oba.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.