Zájezd do Anglie

Od: Datum: 18.11.15 18:45 odpovědí: 4 změna: 19.11.15 20:28

Ahoj,

brzy jedu do Anglie, tak bych se chtěla zeptat na nějaké užitečné informace. :) Vím, že se Anglie od ostatních zemí hodně liší Je tam jiná měna, jezdí se vlevo, mají jiné zásuvky a velikosti oblečení a bot se od našich velikostí také liší. Je tam ještě něco jiného, co bych měla vědět? Nebo na co si dávat pozor? ..Abych nebyla překvapená. :)

Ještě bych se chtěla zeptat, jak se zdraví v obchodě. Ve všech zemích, kde jsem byla stačilo jen říct Hello. Přišlo jim to normální. Nikdy jsem v Anglii nebyla, ale řekla bych, že si tam asi potrpí na formální pozdrav Good morning. Jak tam mám tedy zdravit? Děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.11.15 19:25
avatar

V obchodě stačí normální helou... pozor bych si dal na bágl, doklady a peníze. Zloději jsou všude. Jedete na jak dlouho? Kam přesněji? Zájezd přes cestovku nebo školu?


doplněno 18.11.15 20:21:

Zásuvku jste zmínila, jídlo tam bude, oblečení podle našeho počasí... raději teplejší. Ostatní bych neřešil.


doplněno 19.11.15 16:26:

ještě k tomu oblečení - http://www.foreca.com/United_Kingdom/London

Ohodnoceno: 1x
 
Od: chica7
Datum: 18.11.15 19:27

Na týden se školou, většinou budeme v Londýně.

Od: helcagg
Datum: 18.11.15 19:58
V Londýně jsem byla nedávno taky ze školou:). Dala bych si pozor na zloděje za tu dobu co jsem tam byla se mě pokusili 10krát okrást. V obchodě jsem zdravila hello a v rodině taky až na ráno a když jsem šla spát. Do rodiny by jsi měla přivíst malý dárek a vem si sebou víc peněz než doporučuje agentura. Je to málo. Kamarád měl přesně podle papíru, který jsme dostali a měl jen na jídlo a dva malé suvenýry domů. V Anglii určitě půjdete do Praimarku atd... Vem si určitě pepřový sprej:). Já měla půlku peněz u sebe v peněžence a půlku v tašce. Myslím, že je lepší mít kabelku, protože si spíš všimnež kdyby se ti tam chtěl někdo dostat než u baťohu. Když mi někdo šahal na baťoh skoro jsem si toho ani nevšimla. Když jsem někde díl čekala obrátila jsem si baťoh na břicho. Taky dávej pozor při dopravování suvenýrů naspátek domu. Křehké věci se mohou v kufru rozbít. A pas si projistotu nedávej do peněženky. Byl by to průser kdyby ti někdo pas ukradl nebo kdyby si ho stratila. Vem si deku a polštář do autobusu. To je asi vše:).
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.15 20:28

Jezdí se vlevo, tak pozor na přechodech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.