Manžel utrácí peníze před rozvodem

Od: Datum: 18.11.15 10:39 odpovědí: 10 změna: 18.11.15 18:44

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně mého rozvodu. Podala jsem žádost o rozvod a zjistila jsem, že manžel začal útrácet peníze a mám obavy, že manžel stihne peníze z účtu (před pravomocným rozsudkem rozvodu) někam odklonit. Existuje nějaký způsob, jak tyto peníze soudu doložit nebo podat předběžné opatření, aby nemohl peníze ze SJM odklonit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.15 11:14
Jj predbezne opatreni,podlozit vypisem z uctu nebo uctenkami apod. aby jste prokazala,ze utraci
Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 18.11.15 11:52

Zajděte do peněžního ústavu u kterého máte veden svůj účet a zrušte mu dispozici k účtu, nevím, proč by měl utrácet z Vašeho účtu Vaše peníze. Pokud tedy nemáte pouze jeden společný účet. Samozřejmě si okamžitě založte svůj nový a na mzdové účtárně nahlašte nové číslo účtu, ať Vám na něj posílají mzdu.


doplněno 18.11.15 11:55:

Nevím, kolik tam máte peněz, ale co Vám brání vybrat z účtu větší část peněz, abyste měla doma nějakou hotovost na živobytí, až manžel všechno vybere. Musíte myslet i na svoje zadní kolečka. Třeba jste bez práce, na mateřské, já nevím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michala*
Datum: 18.11.15 13:12

Každý máme svůj bankovní účet, ale na mém účtu je několikanásobně méně peněz než na účtu manžela a tyto všechny peníze patří do SJM. A to nemluvím o tom, že další peníze má investované v dluhopisech atd., prostě investované a může je bez mé kontroly vybrat.

Od: jamal
Datum: 18.11.15 13:38

A jak asi by jste si představovala, že by předběžné opatření mělo fungovat? Že by mu soud určil kapesné? Co je před rozvodem nikdo neřeší.

Vesměs peníze vysávají manželky a to nikdo neřeší. Když je to opačně, tak je to problém.

Zvláštní pohled na věc. Navíc jestli většinu vložil on...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rachel
Datum: 18.11.15 15:17

uz to chapu, pani si mysli, ze penize co manzel vydela jsou i jeji...coz neni pravda. ja vydelam, ty vydelas...mate spolecnou domacnost, takze kdyz poplatite spolecne veci, kazdy ma "sve" penize...

a nebo je to o dohode. nekdo dava manzelce vsechno a vyzivuje ji a ona mu za to porodi tri deti a uz nikdy nepracuje (zena v domacnosti) a nebo mate take svoji karieru a jste sobestacna...nekdy se to nepovede, ovsem neni konec sveta...

me by zajimalo zda by tento dotaz byl take vznesen v pripade, ze by manzel nemel nic a pani milion na ucte...

nam se rozvod tahl rok, manzelovi jsem dala vse, dum, auto, at si tahne a tahnul a nikdo ho uz neuvidim a je mi 1000x lepe a nikdy zadny penize od neho nechci videt. NIKDY. pokud muzete vemte k soudu zastupce a vubec tam nechodte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rachel
Datum: 18.11.15 14:39

jestli je ho jeho ucet tak jsou to jeho penize a pani na ne nema narok...prece je nejaka dohoda, kdo plati najem a nejake spolecne penize, to ano...pokud je na jeho ucte jeho vyplata, nemuzete mu jeho penize ukrast...

jako proc by me mel manzel (naprikla) zakazat utratit moji vyplatu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.15 17:41
avatar

rachel: Jste vedle jak ta jedle ! Měla byste si napřed nastudovat něco o "společném jmění manželů" (SJM) a pak teprve radit.


doplněno 18.11.15 18:26:

pepa: To se právě pletete ! Mzda obou manželů za trvání manželstí, stejně jako majetek za trvání manželství pořízený patří do společného jmění manželů. Samozřejmě jsou i výjimky, stačí si počíst v novém Obchodním zákoníku, hlava II, par. 143 - 151.


doplněno 18.11.15 18:29:

Překlep, v Občanském zákoníku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepa*
Datum: 18.11.15 18:12

proč by rachel měla být vedle? Mzda není automaticky majetek druhého. Podílet se na provozu domácnosti je věc jedna, mzda druhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.15 18:05
avatar

Já bych polovinu všech našetřených peněz vybrala a převedla si někam jinam, někam na co on nemůže, stačí i na obyčejnou vkladní knížku, tam neplatíte měsíčně za vedení a peníze ze spořky nezmizí.

Ne polovinu toho co zbylo, ale polovinu toho co tam bylo, než začal utrácet. Schovejte si pro soud výpisy z účtu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.15 18:44
avatar

Dobrý den. Michalo, doposud jste manželé. Pokud všechny finance skutečně spadají do SJM, máte stejné právo nakládat s nimi oba dva stejně. Pokud manžel utrácí, utrácejte také. Pak se podělíte holt jen o to, co zbyde. Těžko zabráníte manželovi, aby nakládal s penězi (které mu patří stejně jako Vám) dle svého uvážení. Zvlášť, když jste podala žádost o rozvod. ..Nikdo zde neví jaké jsou mezi vámi vztahy, kolik který z vás vydělává a jakou částkou přispívá na chod domácnosti atd. Žádný zákon neurčuje kolik peněz přesně může kdo a kdy utratit ze společných prostředků a zač. Zvýšenou pozornost věnujte spíše tomu, aby manžel nenadělal dluhy. Protože o ty byste se oba dva dělili též. Když už to u vás zašlo tak daleko, že situaci musíte řešit rozvodem, nebylo by od věci promluvit si spolu i o tom, jak si mezi sebou vypořádáte SJM. Dělat si naschvály, atd. nemá smysl, proděláte na tom oba dva. Zkuste si s manželem sednout a domluvit se spolu, pokud je to jen trošku možné. Jste přece dva dospělí lidé..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.