Hledám názvy seriálů před r. 1989

Od: Datum: 17.11.15 22:31 odpovědí: 3 změna: 18.11.15 09:06

Zdravím, právě pročítám tyto stránky a jsou super. Už delší dobu hledám název dvou seriálů a jednoho filmu, které byly vysílány v letech 1985 – 1989. První seriál (britský) byl hraný a vystupovali v něm dětští herci. V jeho příběhu byli čtyři sourozenci, kteří žili v rodinném domku bez rodičů. Vzájemně si pomáhali a před lidmi tajili, že jsou sami. Ale v posledních dílech už to lidé z okolí začali stále více tušit. V závěru seriálu se pravděpodobně vrátila jejich matka a příběh tím skončil (tím koncem si nejsem 100% jistý). Ještě si vzpomínám, že v úvodní znělce jeden ze sourozenců běžel a v ruce měl něco jako větší jojo nebo jiný předmět, který se točil. Z dalšího seriálu si vzpomínám, že v něm hrála dětská postava (nevím, jestli kluk nebo holka) a žil(a) v dětském domově. Vybavuji si závěr posledního dílu, jak v noci z domova utekl(a) za pomoci svých kamarádů. Jen ten název nevím... A ještě marně přemýšlím nad jedním dětským filmem. Jeho délka byla asi hodinu a půl. Nějaký kluk skočil (nebo spadl) do řeky a lidé si mysleli, že se utopil. Ale to nebyla pravda a od té chvíle se začal odvíjet animovaný kreslený děj, jehož součástí byl i ten kluk. Domnívám, se že ten animovaný příběh se odehrával pod vodou. A konec byl opět filmový. Třeba někdo bude vědět jejich názvy, díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.15 22:38
avatar

Nejlepší zdroj informací v CZ:

http://www.csfd.cz

http://www.fdb.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.11.15 06:47

Nepletes si ten druhy serial s Preletem pres kukacci hnizdo? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 18.11.15 09:06

Na Youtube.cz stačí zadat komunistické seriály a už to padá. Dlouhá míle, Okres na severu, Muž na radnici a další.

Někdy je to síla sledovat, jaké odvahy bylo třeba k " zakládání družstev". Při dnešním přístupu k informacím se dá zjistit, jaká otřesná a zničující chamtivost byla u komunistů. Represe STB prváděná na soukromnících, kteří nechtěli darovat dobytek a hlavně stroje. Nikde už se ale nepsalo, že takový soukromník nakonec musel po nesplnění předepsaných dodávek potravin státu ( aby 1 kráva nadojila např 100 L mléka denně, 10 slepic sneslo 500 vajec a jiné záměrné absurdity), vše odevzdat, ty vzpurné i s dětmi vyhnali osídlovat pohraničí do zničených domů v mrazech a navíc museli ještě splatit ty pořízené stroje, které měli na úvěr od banky.

Jako připomenutí nebezpečnosti komunistického režimu to jde, jinak bída.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.