Pracovni pomer a evidence na UP

Od: Datum: 17.11.15 15:40 odpovědí: 1 změna: 17.11.15 15:53
Dobry den,prosim o odpovedi na dva dotazy a predem dekuji. Dotaz 1. Kdy vznika pracovni pomer,zda sepsanim smlouvy nebo prvnim dnem nastupu do zamestnani? A lze-li od pracovni smlouvy beztrestne (bez nejakeho postihu) odstoupit pred nastupem do zamestnani,napriklad prac.smlouva sepsana dne 20.11.2015 s nastupem do zamestnani od 1.12.2015,tak lze-li smlouvu jeste bez nasledku napriklad 25.11.2015 vypovedet (odstoupit) ze strany zamestnance. 2.DOTAZ- lze-li v tomto pripade (popsanem v dotazu c.1.) v nejakem datu (pripadne jeste kterem) jako uchazec o zamestnani v evidenci uradu prace, se sam a dobrovolne z teto evidence UP odhlasit a predejit pripadnemu postihu vyrazenim z evidence uchazecu o zamestnani UP dle zakona (odmitnuti nastupu do zamestnani).
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.15 15:53
avatar

1. § 36 Zákoníku práce:

Pracovní poměr vzniká dnem, který byl sjednán v pracovní smlouvě jako den nástupu do práce nebo dnem, který byl uveden jako den jmenování na pracovní místo vedoucího zaměstnance.

Jaký postih by Vám kdo dal? Když nenastoupíte, nenastoupíte. Slušnost by byla aspoň zavolat a říci, že jste si to rozmyslela.

2.Z evidence ÚP se můžete odhlásit kdy chcete - být veden na ÚP je právo, ne povinnost. Když už byste se odhlašovala v souvislosti s tím, že nenastoupíte, tak logicky k 30.11.2015. Nezapomeňte nahlásit ukončení evidence na své zdravotní pojišťovně a začít si platit zdravotní pojištění jako OBZP.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.