Zonky.cz - zkušenosti s půjčky

Od: Datum: 17.11.15 06:37 odpovědí: 34 změna: 03.07.16 13:20

Dobrý den, nemáte někdo nějakou zkušenost s půjčky na Zonky.cz (Lidé půjčují lidem)?

Předem Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.15 15:40
avatar

Když si pustíte video nebo přečtete jak to funguje a pochopíte tom bude v tom mít jasno...

Takovéto věci běží zejména v USA a díky takovým to službám vznikl třeba uber který dnes má hodnotu miliardy dolarů a je to v oblasti drožkařů asi největší revoluce, kterou když jsem cíleně zkoušel tak jsem byl nadšen...

Je to něco na princip amerického kickstrartru, kde taktéž dáte návrh a kdokolize světa může přispět.

Já už tam taktéž nechal pár tis. czk. A je milé když vidíte jak po úspěšném projepktu který se zrodil z vašich peněz jak banda študáků rozjela další dva ještě větší a povedenější projekty...

Takže ano může být systém kde na tom vydělají všichni...

Na kickstratru se rozjela i firmba peble, donedávna největší výrobce e-hodinek.

Ale taky tam vybral peníze borec co poslal pizzu na orbit s goPro kamerou pomocí heliového balónu...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.11.15 16:33

JJ, dík zá názor. Chystám se nějakou korunu do toho investovat,ták zatím monitoruju a sbírám informace. Psalo se o tom i na jiných finančních serverech. Tento projekt je ještě v začátcích a registrace jde provést pouze přes pozvánku již registrovaného a ještě v omezeném množství.Předpokládám, že je to z důvodu regulace, aby vůbec stačili shánět lidi co si půjčí. Byl bych právě vděčný, kdybych sehnal pozvánku...

Datum: 06.03.16 23:19

souhlas s hangarem. Funguje to, zrovna tak jako funguje třeba Bankerat. Každý, kdo chce investovat si musí uvědomit o co mu jde především. Zda o jistotu, či úrok. Nebo jakýsi kopromis. Většina z Vás tady o mě ví, že se pohybuji kolem exekucí, dražeb atd. Často potřebujeme rychle nějakou nemovitost zachránit před dražbou. Před několika lety se drobní investoři scháněli dost těžko. Nyní již hodně lidí pochopilo, že to opravdu funguje. A opravdu na tom vydělají všichni. Dlužník i věřitel mají velice rozumný úrok. Takže za mě jsou Zonky také *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 14:53
avatar

me to prijde jako velmi dobry napad, v podstate hlavne pro provozovatele :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 15:27
avatar

Také mě reklama zaujala a půl dne jsem studovala jejich stránky, rozhodně mě přesvědčily, že neinvestuji. Výhodné je to pro společnost, pro investora už méně a pro dlužníka ještě méně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.16 18:37

Lidus. Tyto půjčky nejsou určneny k tomu, aby si ze získaných peněz dlužník zaplatil pračku nebo nějaký zájezd. Tyhle půjčky lidem zachraňují zadel. Příklad? Dlužník má celkový dluh ve výši 100.00,- Kč. Má to složeno z několika malých půjček - třeba z deseti. Nezvládá řádně hradit splátky, takže hrozí sankce, soud, exekuce. Do z dluhu 100.000,- Kč může být 400.000,- Kč (ale klidně i 800.000,-Kč). Nepište tady, že si měl vše rozmyslet, než si půjčky vzal. Víte, kolikrát : Clověk míní a Pánbůh mění... Ale abych se vrátila k našemu dlužníkovi. Původní dluh ve výši 100.000,- Kč, ho může připravit o nemovitost. Banka konsolidaci neudělá. Proč ne? Přeci by si mohli vzít zástavu, nemají o co přijít... Rodina není. takže není od koho půjčit. Takže co teď? NĚKDE si půjčit 100.000,- , vše zaplatit a splácet jednu jedinou splátku, kterou zvládnu. I za cenu, že tam je úrok třeba 30ˇ%. Za cca 3 roky je dlužník vyčištěn v registrech a může půjčku od investorů přeúvěrovat bankovní půjčkou. Stále je na tom lépe, než když nechá dluhy dojít k exekucím. Lidus, pak jsou zase naopak lidé, kteří mají velice dobrý investiční nápad, ale banka jim nepůjčí. Přitom oni vědí, že třeba 200.000,- Kč "otočí" za půl roku a mají z toho...mají z toho hodně. Takže proč by si těch prvních 200.000,- Kč takto nepůjčili? Příjdou sice o část zisku, ale rozjedou nějaký svůj byznys. Pochopitelně. I tady jsou rizika. Ale kde nejsou, že? Třeba já jdu za chvilku do sklepa, seknu sebou na schodech a *andel*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 19:17
avatar

Sebod, já koukala, půjčky jsou na vybavení bytu, na auto, na kolo...prostě na věci bez kterých se minu, když na ně nemám u některých je psané"rizikové" dlužník je již někde zadlužený nebo je na ÚP. Pokud je to tak, že už při žádosti o půjčku žadatel lže nač ji chce, já investuji v dobré víře a on mě podvedl a penězi splatí jinou půjčku, to už se mi vůbec nelíbí. Sebod, každý by měl přemýšlet zda má na splátky, dobře víte co udělal můj exzeť, ten splácí měsíčně víc než vydělá a tak jednou zaplatí to a příště zase to druhé, obyčejně nezaplatí výživné.

Doufám, že ze sklepa jste se v pořádku vrátila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 18:46
avatar
Znám to z druhé strany. Znám člověka, který v tom má peníze. Pochvaluje si výdělek pár %, kterých by v bance nikdy nedosahnul a malého rizika, protože zonka si klienty prý lustruje a ne každého přijme.
Nevidím důvod proč by to nemělo fungovat.
Je zatím Kelner.
doplněno 07.03.16 18:51: http://404m.com/2016/02/25/novinky-na-zonky/
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 01:10

Kellner zaplatil programátory, platí reklamní kampaň. Firem na půjčování peněz už má dost a kdo si chce půjčit u HomeCreditu, půjčuje si u něj. Taky má jiné druhy podnikání, vlastní obchody, kancelářské budovy, telefonního a IPTV operátora. Tohle je jen další podnikatelský zájem - takový půjčkový P2P cloud.

A proč v tom nemá peníze přímo v půjčkách? No protože investor na zonky musí zkoumat záměry těch žadatelů, číst si jejich příběhy atd atd, v podstatě dělá zadarmo to, co v HomeCreditu dělají zaměstnanci za peníze. Jeho čas je příliš drahý, než aby četl příběhy žadatelů, kteří chtějí 100 tisíc. On čte příběhy těch, kteří chtějí stovky milionů. Jsem si jist, že výnosy jen z těch provizí, i když jsou to zlomky procent, budou vzhledem k nízkým nákladům na provoz celého systému (nepotřebuje žádné bankéře, jen programátorský a správcovský tým) pořád slušný výdělek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.16 00:58

Je to projekt bývalé šéfredaktorky IHNED.cz Lucie Tvarůžkové, startupového developera Martina Pejši, kapitalizuje HomeCredit. Stačí hledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidvozak
Datum: 16.03.16 14:21

Dobrý den, Zonky jsou mi podezřelé. Propagovat úvěry budiž, ale lelší je se nezadlužovat vůbec. Proto raději odkládejme a spořme. Nuda, ale funguje to. Hezký den JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wincrop
Datum: 31.03.16 11:44

Dobrý den, sice mi mluvíte z duše , ale není to tak jednoduché. Z čeho si mají odkládt lidé s minimální mzdou po zaplacení výdajů nutných na domácnost? Vmém okolí pár lidí takových je a zrovna třeba důchodci. Důchod 9000,- inkaso 6000.- Při procházení nabídek práce nbízený plat od 10 do 12tisíc hrubého. Všeobecně se ví, že určité procento lidí i když pracují si nevydělají na zakladní nutné věci a v tom je ta potíž. Kdysi byl článek o důchodkyni, co se zadlužila, že neměla peníze na pohřeb svých blízkých příbuzných. Jasně byla hloupá že si půjčila že? Ne hloupost je v systému, že banda lidí bohatne na slušných lidech kteří celý život pracovali a naši politici rozházeli peníze na jejich důchody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.16 12:37
avatar

"Z čeho si mají odkládt lidé s minimální mzdou..."

To je demagogie. Když někdo nemá na to, aby si odkládal, nebude mít logicky ani na to, aby splácel. Na rozdíl od půjčky se mu ale nestane, že se dostane do dluhové pasti a přijde i o to málo, co už má.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: volba007
Datum: 17.04.16 15:11

Dle mého názoru je to skvělá nová myšlenka, bez rizika generovat peníze a ještě se do toho "ublížení" prostí střádalové pohrnou. A když nebudou dlužníci splácet? super! zisk bude ještě větší *pivo* . Zkuste si prosím pozorně a několikrát přečíst celé podmínky, to další bude jen Vaše volba. ( moje strana je tahle *cteni* )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 17:03

Myslím si, že tímto způsobem půjdou docela slušně a legálně vyprat peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaclavmiskovsk
Datum: 18.04.16 09:14

Dobrý den,

to se nemusíte bát. Řídíme se zákonem o praní špinavých peněz. Klient musí používat svůj účet a investor zase může nahrávat peníze pouze ze svého účtu. S pozdravem Václav Miškovský Zonky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sollar
Datum: 03.05.16 23:17

Člověk se na Zonky určitě nemusí bát, ale taky by měl mít alespoň nějakou finanční gramotnost. Diverzifikujte své portfolio = investujte po menších částkách a do více platforem. Viděl jsem i 20000kč do jedné investice!. Nevýhodu Zonky vidím v tom,že nezveřejňuje profil člověka, který žádá o úvěr. Jsou tu lidské příběhy, ale ty nemají vypovídací váhu.Jediné co má na ZONKY hodnotu je rating a délka splácení úvěru aaaá to je sakra málo.

Taky investuji do ZONKY ,i když mám výhrady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vs
Datum: 04.05.16 18:37

20000 kč do jedné investice? Jestli se nepletu, tak do jedné půjčky se dá investovat jen jednou a max. 5000 kč. Co by asi tak mělo být v tom profilu? Je to nesmysl, na zonky si mají lidé půjčovat, ne se seznamovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidvozak
Datum: 10.05.16 10:27

Dobrý den,

kZonkám toto: jako projetk jde o unikátní a sympatické řešení. Zkoumali jsme ale na firmě právní vztahy tohoto projektu a nebyli jsme schopni dostatečně přesně určit například věřitele. A to může být vážný problém například při oddlužení či exekuci. Případně při obyčejné snaze dlužníka kontaktovat svého věřitele. Doporučuji tedy uvážit i tato rizika.

Pěkný den,

JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 12:02

Pročetl jsem si smlouvy důkladně a z nich je 100% jasné, že věřitel je vůči koncovému dlužníku pouze Zonky s.r.o. Jenže tento věřitel nenese žádné riziko, protože konečný dluh přenáší prakticky ve 100% výši na "investora". Z pohledu vlastníka Zonky je to geniální a sympatické řešení. Je úplně jedno, jak budou lidé splácet, ale on si vždy přijde na své.

Lidé by měli dělat to, co umějí a v čem se vyznají. Ty také nepůjdeš operovat slepé střevo i když jsi doktor.

Já nejsem banka, abych dokázal lustrovat ženskou, co si chce půjčit na karavan. Následně zhodnotit riziko a poměřit ho s daným úrokem, který vypadne ze Zonky. Pak ještě při nesplácení věřit Zonky, že pro vymožení pohledávky udělá co může, i když jí je to vlastně úplně jedno. To co nedostanou od dlužníka, doplatí investor. Oddlužení je pro tyto malé investory také super věc, jak přijít o své peníze.

Lidé si prostě neuvědomují, že pro těch pár procent "zisku" postupují riziko, do kterýho by žádná banka nešla. Protože kdyby ano, tak si Zonky půjčí rovnou od ní a nedělá to divadlo s investorama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.05.16 12:10
avatar

Tak nějak jsem se k tomu také dostal - a částečně s vámi souhlasím - doktora má dělat doktor a ne metař...

Tato varianta je ale zajímavé zhodnocení pro lidi způsobem jako na nějaké burze - trocha toho rizika a vyšší procento než v bance na bú.

Zonky by měla minimálně prověřovat databáze jako Solus, NRKI, BRKI,... takže máte předpoklad, že klient není aktuálně ve srabu a nejedná se o podvod. Těch pár korun z každého "mikroúvěru" si bere Zonky za zprostředkování toho obchodu a platby spojené s prověřením databází (tyto dotazy se platí někde 20 a někde i 150 kč!)

Osobně bych tam neinvestoval, protože na to nemám prachy. Také bych si tam nepůjčoval, protože mi to připadne až příliš osobní. Raději si naspořím...

Ale kdybych musel hledat peníze na něco akutního a potřebného a banka měla zrovna zavřeno, asi bych se raději přihlásil sem než na inzerát "půjčky do minuty bez omezení registrů..."


doplněno 17.05.16 20:13:

@andelck - vy pracujete v bance s takovým procentem špatných klientů?


doplněno 17.05.16 20:30:

Mám informace z první ruky jedné konkrétní instituce, kde limit je 2,5% neplatičů - pokud se koef. zvedne, je průšvih a musí se upravovat nastavení. Aktuální fraud na hranici 1,6% není špatné číslo... proto mne překvapilo zřejmě průměrných 10%... to je snad vč. lichvářů a firem, co vydělávají na zástavách majetku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 13:59

andelck. Zájemce o půjčku lustruje Zonky. Tak s tím nemá případný investor žádnou práci. Je-li jediná exekuce, tak není skoro šance půjčku získat. I když pár takových žadatelů již bylo také uspokojeno (buď měli zajištění, nebo opravdu dobrý podnikatelský záměr apod).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 20:02

Někde je chyba v metrixu.

U úvěrů v bankách se dlouhodobě v selhání pohybuje cca 5% . Takže každý 20tý nesplácí, i když byl důkladně lustrován.

U spotřebních úvěrů toto číslo velice kolísá. Ale třeba v roce 2010 bylo přes 30%. Většinou je něco přes 10%.

Tyto všichni byli lustrováni. Každý předlužený člověk začal s tím, že byl absolutně čistý a bez dluhu. Každý rok je V ČR vyhlášeno skoro milión exekucí.

Takže kde dělají všichni ostatní chybu, že nedokáží přesně odhadnout možnosti splácet? To dělají záměrně?


doplněno 17.05.16 20:24:

jmlc®

Tohle všechno jsou volně dostupná číslá z České národní banky. Ne vycucané z prstu.


doplněno 17.05.16 20:43:

Těch 10% je včetně nebankovních spotřebitelských úvěrů. Takže jsou do toho zahrnuti Cetelen atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vs
Datum: 17.05.16 18:59

Zonky si nemůže dovolit moc nesplacených půjček, protože by okamžitě přišla o investory a tím pádem skončila. Od banky si taky půjčovat nebude, protože to čím se liší od ostatních je to, že "lidé pujčují lidem"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: investor97531
Datum: 17.05.16 10:07

Samozřejmě že zonky pomůže protože máš mnohem menší úruk než u banky. samozřejmě je to vyhodne i pro investora. prumerne zhodnoce 7% pri relativne nizkem riziku je dost. a pro ty kdo neumi pocitat sorry ale zonky si vezme blbe 2% zkus si spocitat kolik to je vzhledem k tomu kolik poskytli pujcek a zkus si rict jestli bys z toho zaplatil celou platformu vyvoj nekolik lidi kteri se o to staraji prostory atd ... je to jednoucha matematika

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolec
Datum: 17.05.16 14:35
Zonky je firma se silnym pozadim, schopnymi lidmi a v zahranici velmi oblibenym a proverenym systemem. Pujcuje lidem na solidni urok, proveruje je podobne jsko banky a nepujcuje na rozdil treba od Bankeratu rizikovym klientum, tskze riziko je zcela minimalni.
Nedelam Zonky reklamu, jen na rozdil od zdejsich mudrcu pracuji v tomto odvetvi a neco o tom vim.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 21:23

Mě na pochyby přivedl odborný ekonomický rozbor podobného systému půjček. Ve skutečnosti firma neriskuje vlastně vůbec nic a veškerá rizika přenáší na investora a případného dlužníka, inkasuje vždy. Argumentovat tím, že by firma za uvedených podmínek zkrachovala je bláhový, stejně jako lidé, kteří si půjčují de fakto od kohokoliv, kdo jim v kravatě a navoněn předloží dlužní úpis za nehorázných podmínek. Vždy se tací najdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.05.16 00:33

Po pečlivém prostudování a sledování jsem došel k názoru, že pro dlužníka je ZONKY docela výhodný systém, pro věřitele spíše hodně dost nevýhodný, a zprostředkovatel jen bere provizi a veškerá rizika přenáší na druhé. Pokud jsem se spletl, tak mě opravte. A schopní lidé určitě všude existují, ale volná hotovost je prostě volná hotovost, to prostě neokecáte.


doplněno 18.05.16 00:35:

A ta reklama tomu určitě nepřidá. Reklama obyčejně funguje jen jako ulití pěněz, nebo na prací prášky,či zubní pasty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 23:23
avatar

kdyzuz se to zase tak rozjelo, nechci vam do toho prudit, ale neni lepsi pujcka od mbank apod, pujcim si 150 na auto, budu splacet 3k mesicne a kdykoli bez sankci splatim kolik budu chtit... z prvni faktury tam flaknu 50k a uz splacim jen 100, za rok max nebo rok a pul vyreseno, kdyz nebudu tlacit na pilu... a nemusim 6 let splacet jak blb, jen vyuziju moznosti mit rovnou cash na auto... ted jsem podobne umoroval dluh na socce a mel jsem, a budu mit v budoucnu z toho hovno...pouze jsem nakrmil potapejici se system... takto to je v bledemodrem, jen si budu vozit u toho cely rok prdel ;)


doplněno 18.05.16 06:06:

myslim, ze Kellner se obejde i bez mych penez :) ale Airbnb se treba nebranim :)


doplněno 18.05.16 06:20:

jinak abych vypadal jako vetsi mbank naborar :D:D:D tak maji prvni pujcku do 40.000, a zaplatite jen 40.800 navic :) to v mem pripade samozrejme nestaci, ale v kombinaci s precerpanim a s vlastnimi penezi by to asi nejak sloziteji slo. Nicmene jen tlumocim to, co vidim v internet bankingu, na mbank me vlastne bavi nejvic sporeni kazdou transakci (nastavil jsem si 10% z kazde, kdysi jsem hazel drobne do sklenice, mit za mesic a pul bezbolestne nasetreno 5000 aniz bych si vsiml je luxus), jinak je to retail banka jako kazda jina, s naprosto nevyhodnou zakladni visa kartou... (vyplati se bohuzel az zlata mastercard..za prachy) ktera se snazi mermomoci nahonit klienty, ikdyz imho tak lacine postupy nepotrebuje (viz priblbla akce zaloz si dalsi ucet a my ti poslem 1000, co jako budu delat s dalsim uctem proboha, a zakladat a rusit kvuli tisicovky... mam svou hrdost), ostatne jako tento dotaz se snazi nahonit klienty na zonky... registrovany uzivatel 933 dni s 11 prispevky leccos napovida :D ja jsem jen nadseny blb po prechodu do jine banky, abych strelil do vlastnich :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 05:59
avatar
Tohle jde i na Zonky. A pravděpodobně dosáhnete na nižší úroky a nemusíte jich zaplatit tolik jak blb, když už tohle slovo rád. ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vs
Datum: 18.05.16 16:33

Zonky funguje podobně jako burza, podobné podmínky, podobná rizika. Jen se zde obchoduje s pujčkami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajkakajka
Datum: 19.05.16 13:39

Zdravím, se službou mám velmi dobrou zkušenost. Na Zonky jsem si jednak půjčila za 5,99% od reálných lidí, všecko bylo super a v pohodě. Teď jsem se přehoupla i do role investorky, takže i něco přivydělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: magda332
Datum: 01.07.16 10:26

Dobrý den, dočetla jsem se, že se platí poplatek 2% z poskytnuté částky. Manžel trvdí, že tato částka je již započtena do RPSN, já si nejsem tak jistá... jak to tedy je?

Děkuji za odpověď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 13:20

RPSN jsou celkové náklady na půjčku, takže všechny poplatky, provize, úroky, které platí dlužník. Pokud je do RPSN nezahrnují, porušují zákon.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.