Poplatek za havla, do čí kapsy jdou, za co

Od: Datum: 17.11.15 01:13 odpovědí: 8 změna: 17.11.15 14:24

Zajímalo by mě co se děje okolo poplatku za havla, třeba na črtvrtníček tv jsem viděl občas dole běžel marque text "Poplatek za použití jména václav havel zaplacen".
--´Pak jsem taky četl někde, že v Česku se nějak pořídily nějaký lavičky, ale muselo se extra platit "někam" 30 000 Korun, bez daně.
-Dál, že při použití u Letiště václava havla se to platit nemuselo.
-Pak až někde že chtěli za havla zaplatit až někde v Izraeli

Tak mě zajímá:
Kdo vlastně řekl, že se ten poplatek platit musí?
Jaká byla motivace k zavedení?
Komu ty poplatky za havla jdou?
Za co přesně se má platit?
Jak byla odůvodněná cena za jednoho havla?
Z jakého pozici vůbec ten kdo to uvedl, vybírá ty peníze?
Z jakého důvodu se to vůbec platí?
Je to nějaká licence na havla nebo m nějaká omezení platnosti?
Jsou nějaké sankce (případně trest ) za nezaplacení? Je to nějaký protiprávní chování?
Kdy ty poplatky přestanou platit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.11.15 01:19

Dobrý den, kde je jméno Čtvrtníček, tam hledejte nadsázku, humor a recesi. Pusťte to z hlavy a kochejte se vtipem. Zdravím!

doplněno 17.11.15 01:25:

Ještě něco o lavičkách VH.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lavi%C4%8Dka_V%C3%A1clava_Havla

doplněno 17.11.15 09:05:

ju - dejte odkaz na ten poplatek, ať to nemusíme hledat. Díky.

doplněno 17.11.15 10:05:

ju - budiž. Tuto informaci jsem neznal. Ovšem, stále si myslím, že pan Čtvrtníček to pojal jako recesi. Jinak - nemusíte odvozovat, jaký mám názor a na co (i když je asi jiný, než ten Váš).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.11.15 04:54

Celý život je třeba brát trochu z nadsázkou.I tady v poradně dojde někdy k šavlovačkám prakticky pro nic .Když nejde o život...Já jenom vím ,že havel už je zase o 5.Kč dražší.Holič.A Čtvrtníčka není opravdu třeba brát vážně.

doplněno 17.11.15 15:46:

Jestli je to opravdu ,pak už může v téhle zemi být všechno .Od těchto úvah radši dál ,když o tom člověk nic neví.

Ohodnoceno: 1x

Od: ju®
Datum: 17.11.15 09:03

Lidi co to tady melete, ten poplatek existuje a už si nepamatujete jak to chtěli po izraelcích a tuhle ostudu rovnalo MZ, ale v našich plátcích se objevila jen noticka...takže nesluníčkujte!

doplněno 17.11.15 09:58:

Pokud patříte k predelohavloamerickým lezcům - tak speciálně pro ně - a sluníčko ať je spálí a čert odnese do ameriky*zed**zed**cert*, pokud ne tak se omlouvám...,jinak stačí požádat strejdu GOOOOOOg http://echo24.cz/a/wYmAm/popl…va-jmena--30-000-kc-plus-dph, http://www.instory.cz/1596-da…e-vydelat-poradny-balik.html, http://mediahub.cz/komunikace…clava-havlovych-vize97-945904

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.11.15 11:12

Takový menší přivýdělek. Pozůstalí vh zjistili, že v tomto případě nechal tesař - zákonodárce díru, tak proč jí nevyužít. Akorát v Izraeli tito nenažraní narazili a muselo to řešit Ministerstvo zahraničních věcí a nenažranci začli měřit každému jiným metrem, viz letiště Praha Ruzyně. Věřím, že ten, kdo z přesvědčení někde instaloval lavičku vh už tak přesvědčen nebude. To vh není neznalost, ale úmysl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.11.15 11:17

No, mělo by to jít jako odškodnění za poškození dobrého jména všem slušným a nevinným Václavům Havlům.

Datum: 17.11.15 11:34

Za komoušů se říkalo, že nejlepší úpír byla Gusta Fučíková, protože z jedné mrtvoly sála čtyřicet let, tak dneska je to podobné, jenom jména se mění...

Od: radkapod*
Datum: 17.11.15 12:21

To jsem ani netušila a čtu to dnes poprvé...30tis za použití jména *smich*. Tak mě napadlo, Havlů bude v republice určitě dost a určitě bude alespon jeden který se jmenuje Václav. Šlo by aby tento Václav Havel z Horní Dolní, sepsal s městem smlouvu o použití jeho jména na lavičku, dejme tomu za 100,-Kč? Na tom by přece nic protiprávního nebylo, ne*smich*?

Datum: 17.11.15 14:24

Jednoho Václava Havla jsem znal. Je z Turnova. Jen nevím, jestli ještě žije.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.