CK.prodávají zájezdy do rizikových oblastí

Od: Datum: 16.11.15 11:06 odpovědí: 12 změna: 17.11.15 20:13

Chtěl jsem si s manželkou na naše výročí naplánovat euro víkendový poznávací zájezd. V české CK.mi nabídli a doporučili zájezd do Francie-Paříže nebo do Egypta-Kahiry. Manželka se úplně zděsila, jak po takových teroristických útocích v nejrizikovějších místech si to vůbec můžou dovolit prodávat české cestovní kanceláře? Nezáleží jim na lidských životech, jen provizích.Tak jsme autem zajeli do sousedního Polska i Německa, kde nám důrazně řekli v CK.,že vynechávají z jejich nabídek rizikové oblasti kde hrozí velké nebezpečí, nedoporučují tam vůbec jezdit.Naopak řeší storna od klientů.Tak jsme v Německu koupili poznávací zájezd do Petrohradu za památkami.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 16.11.15 11:15
A otazka je jaka? Odkdy je Pariz rizikova. Ciste z logiky veci plyne, ze po utocich si nedovoli v Parizi hned znova zautocit. Kdekoliv jinde mozna, ale tam ne. To je jako kdyz by se zlodej chtel vratit 2. Den pro zbytek lupu a jeste tam byli vysetrovatele.
Jinak proc to cestovky nabizi? Protoze to lidi chteji.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 16.11.15 11:27
avatar

Dobrý den, za rizikovou oblast je označováno to místo, které takto vyhodnotí ministerstvo zahraničí a doporučí tam nejezdit. Z toho potom mohou vycházet i cestovky. Tak, doufejte, že v Petrohradu nezaútočí zrovna např. nějaká čečenská "černá vdova". Myslíte, že Rusko je bezpečné? To nevíte, kolik tam již bylo útoků? Ale, manželce to raději neříkejte. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.15 11:31
avatar

"Jak si to můžou dovolit prodávat?"

A proč by si to nemohli dovolit? Prodávají to, o co mají lidi zájem (že ho Vy nemáte je Vaše věc). Samozřejmě, že jim záleží na provizích, jinak by jejich činnost neměla smysl. Ale Vás přece nikdo nenutí si takový zájezd kupovat, můžete jet kamkoliv jinam (nebo zůstat doma), je to jen a pouze na Vaší vůli. Mimochodem - proč jste přesvědčený, že další útok teroristů nebude právě v tom Petrohradě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.11.15 11:32

? Než napíšete jak si to mohou dovolit, tak napište co porušili, co jim to zakazuje a pak si stěžujte, tam, kde to budou řešit, zde je to jen výkřik. Nabídka - poptávka, neberte a platí to obecně.


doplněno 17.11.15 18:19:

Včera ve zprávách si pobyt v Paříži chválili dvě holčiny, nebezpečí nepociťovali. Jaká je pravděpodobnost být obětí teroristického útoku? To bych se spíše bál, že si ublížím sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.11.15 11:45
avatar

Cíl teroristů je především vyvolat strach, což se jim ve vašem případě dokonale podařilo.

Z hlediska turisty bych považoval Petersburg za nebezpečnější lokalitu než tu Káhiru nebo Paříž. Nevím jak teroristický útok, ale "normální" okradení nebo přepadení je tam rozhodně běžnější.

V každém případě je Pítěr skvělá volba. Zjistěte si, jestli ještě nejsou zazimované fontány v Petrodvorci - pokud jsou v provozu, je to něco úžasného. A pokud si dáte večerní procházku na půlnoční otevírání mostů, ujistěte se předem, že jste na stejném břehu Něvy jako váš hotel :)


doplněno 16.11.15 12:05:

Kdybych stornoval zájezd do Paříže, tak jen proto, že aktuální bezpečnostní opatření asi budou dost omezující.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.11.15 11:49

Pokud žijete na této planetě, tak se právě nacházíte v rizikové oblasti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 11:56
avatar

Která oblast není riziková? Někde je terorista a jinde zase moucha ce-ce. Ač je ten Petrohrad krásný, myslíte, že tam vám nic nehrozí? Proč by CK stornovala zájezdy, my totiž čekáme, že vypíše nějakou slevu a pak hurá třeba i do jámy lvové, hlavně, že to bude levné.Takže kdo chce kam...ti rozumnější hledají jiné řešení. Ale exituje vůbec nějaká zóna bezpečí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 15:38
avatar

Pokud lidi ty zájezdy kupují?Kde není poptávka-není ani odbyt!

Jinak jet i do sousedního města je riziko-statisticky několikrát vyšší ,že se Vám stane cokoliv po cestě ,než se stanete obětí teroristického činu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.15 15:48
avatar

Já si myslím, že je to pobchod jako každý jiný. Obchodníci vědí, že mají na puiltě hnus a stejně ho nabízejí a prodávají. *zed* *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.15 16:08

Petrohrad je úžasná volba. A co se týká bezpečnosti, tak ta je myslím docela dobrá. Po příjezdu na hranice nejprve vlezl do autobusu celník se psem, který nás náležitě očuchal, trvalo to dost dlouho. Pak nás nahnali do nějaké místnosti, kde nás držela v šachu policajtka/nebo co to bylo/ s namířeným samopalem, asi 3/4 hodiny. Všechna osobní auta kontrolovali tak, že musel řidič otevřít všechny dveře, kufr i u motoru a odejít a celník prohledával auta i se psem a pod autem jezdil se zrcátkem. Když nás pustili, jedna dáma si odskočila na WC a za chvíli ji vedli 2 celníci za límec jak nějakého zločince. Ale ten Petrohrad i Petrodvorce to všechno vykompenzovali, byla to nádhera.I hotel byl přepychový, v životě jsem neviděla pohromadě tolik jídla / k snídani šampaňské/, k tomu několik číšníků v rukavičkách, kteří se vzorně o nás starali.

Tak ať se vám tam líbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.15 16:55
avatar

Proč by neprodávali, když jsou zájemci. O život můžete přijít i doma, zajede Vás auto, spadne na Vás strom apod Já osobně jsem před lety byla v egyptě pár dní po atentátu v Dahabu, zájezd byl o hodně levnější a strávila jsemm tam dovolenou z pár korun.. Někdy se risk vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.15 20:13
avatar

jakubek: Docela by mě zajímalo, s jakými požadavky jste tam šel, že vám nabídli tyto dvě destinace (které jsou zcela odlišné a každá se hodí na jiný typ dovolené). Jinak nemyslím, že taková Paříž je dneska nebezpečněšjší než třeba Londýn nebo Řím. A jak už tu psal někdo jiný, i já osobně bych se cítil více ohrožen v Petrohradu, kde ta šance na nějaké nebezpečí je rozhodně větší (i když vám ho chválím, jednou bych se tam chtěl taky podívat).

A tak poslední dobou čtu poradnu tady, tak si říkám, co tam v té cestovce mají nabízet, když lidi tady kvůli událostem v Paříži se bojí jezdit i na nákupy do Prahy a Dražáďan...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.