Je výhodou osoba zdravotně znevýhodněná?

Od: Datum: 07.12.15 07:37 odpovědí: 3 změna: 14.06.16 10:36

Přemýšlím, zda si nezkusit vyřídit OZZ, abych snadněji našla zaměstnání a udržela si ho. Mám totiž diagnozu "snížená imunita" a zatím nediagnostikovanou velmi špatnou termoregulaci - jsem zkrátka v zimě často nemocná a rozhodně nemohu pracovat venku. Myslíte, že bych na to to OZZ dostala? Přijde mi, že dost vidím inzeráty, že přijmou osoby zdravotně postižené, což OZZ je. Díky za vaši radu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 07:45
avatar

Je trochu rozdíl v pojmech, OZP - osoba zdravotně postižena a OZZ - osoba zdravotně znevýhodněna...každá z nich má jiné "výhody" a "nevýhody"...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 07.12.15 08:08

Pokud Vám bude přiznán status OZZ, pro Vás žádné peněžní výhody /důchod/ a ani jiné benefity /parkování/ nevzniknou. Kdo bude mít výhody od státu je firma, která zaměstnává tyto znevýhodněné.

Protože každý podnik, firma má od určitého počtu zaměstnanců povinnost zaměstnávat zdravotní postižené, nebo doložit jiné plnění, tak byste mohla být pro nějaké zaměstnavatele zajímavá. Můžete mít štěstí a na takového natrefit, ale též nemusíte. Ono hodně záleží, co umíte, čím budete pro firmu nepostradatelná. Pokud zaplníte dlouhodobě neobsazené místo, na které se nikdo nehlásí, tak máte šanci. Ale budou se ptát, jaké máte omezení. Oříšek může být vstupní prohlídka, ale zase záleží, jestli budete pracovat v administrativě, tak tam žádné velké problémy nehrozí.

Ono je to totiž dvojsečné. Na jedné straně to vypadá, že Vás tento status chrání, ale na druhé straně znevýhodňuje. Pokud Vás zaměstná firma, která obsazuje místa ZTP,OZZ, apod. tak většinou moc neplatí, protože předpokládají pobírání důchodu.

Já jsem odcházela z podniku kvůli zdravotním problémům a při jednání s budoucími zaměstnavateli mě již toto dopředu vyřadilo, a také že jsem měla před důchodem. Ale tak nějak jsem s tím již počítala, dá se to odvodit dopředu.

Víte, není to ale pravidlem. Opravdu závisí co umíte a na jaké místo se hlásíte, v jakém odvětví podnik, firma působí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karamela
Datum: 14.06.16 10:36

Jsen OZZ ale bez nároku na důchod a chci nastoupit do chráněné dílny, budu brát stejně jako ostatní co tam dělají a ještě k tomu pobírají důchod nebo dostanu o něco víc děkuji

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.