Brání krve

Od: Datum: 15.11.15 13:53 odpovědí: 10 změna: 15.11.15 16:40

Můžu po braní krve když se to místo dostatečně nezmackne vykrvácet? Jako na vnitřní krvácení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rd®
Datum: 15.11.15 14:10

Kdysi jsem si rozřízl v práci celou dlaň, potom mi to šili deseti stehy a přesto že to byla otevřená rána, tak to ještě před tím, než to vůbec na chirurgii šili, přestalo krvácet. Takže po jednom vpichu malou jehlou to opravdu nehrozí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.11.15 14:14

určitě to nehrozí

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.11.15 14:23

Ahoj, no já bych si tím úplně jistý nebyl. Teoreticky bys krvácet neměl, ale jde o to, jakou máš srážlivost krve. Většina lidí s tím problém nemá, ale jsou lidé, kteří mají s tímhle problém, a buď se jim ranka zacelí až za nějakou dobu, nebo i vůbec. I takové případy jsou a takoví lidé by opravdu vykrvácet podle mě mohli. Řeší se pak různými léky na srážlivost. Takže podle mě: asi to není úplně pravděpodobné, NIKOLI však nemožné.

Ohodnoceno: 2x

Od: andy45
Datum: 15.11.15 14:30

Už jsem několikrát na odběru krvebyla, nic se mi zatím nestalo

Od: rd®
Datum: 15.11.15 14:37

Původně jsem to chtěl taky do své odpovědi zahrnout, ale nakonec jsem to nepsal. Jednak je to vzácné, navíc nevím, jestli by to hrozilo i z tak malé ranky jako je vpich po odběru a pokud jo, tak navíc nevím, jestli by v takovém případě vyřešilo to řádné zmáčknutí po odběru.

Ohodnoceno: 0x

Od: andy45
Datum: 15.11.15 14:46

No po odběru jsem si to místo měla zmacknout ja. Nevím, ale jestli to bylo dostatečně. Místo mě ale nebolí a žádnou modřinu tam nemám, to nevím.

Datum: 15.11.15 15:07

Pokud není modřina tak jste vpich stiskla dostatečně a máte dobrou srážlivost,takže bez obav.

Datum: 15.11.15 15:15

Buď v klidu. Kdyby ti to pořád krvácelo ven, tak to uvidíš, a pořešíš. A jestli myslíš to vnitří krvácení jako že ti to poteče ze žíly, ale někam pod kůži a ne ven, tak tolik místa v tý ruce není aby se tam vešlo tolik krve, že dřív omdlíš než si toho všimneš, a zase to pořešíš.

Od: zirir
Datum: 15.11.15 15:33

Klídek, kamarádce pravidelně při odběrech praskaj žíly - celá žíla praskne a na ruce pak má obrovskou modřinu od té vyteklé krve (ta krev teče samozřejmě dovnitř). Takže po odběru krve fakt nevykrvácíš, max. budeš mít modřinu.

Datum: 15.11.15 16:40

Nemůžeš vykrvácet. Krev je brána z žíly, kde není velký tlak. Žíla je pružná a po vytažení jehly se zatáhne. Pacient jí pomůže tím, že na místo vpichu zatlačí.:-D Starým lidem se stane, že žíla ztratila pružnost, napraskne nebo se rachle ranka nezatáhne a pak se maloučko krve vylije pod kůži a mají modřinu, která se časem vstřebá. Po lécích, které krev ředí, musí pacient po odběru krve být v klidu a několik minut sedět. ;) Ty se nemusíš vůbec obávat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.