Jedná se o pásový opar na obličeji?

Od: Datum: 14.11.15 10:30 odpovědí: 3 změna: 14.11.15 17:51
Dobrý den, asi před týdnem jsem pociťovala svědéní a mírnu bolest v oblasti mezi očima nad nosem. Pak se mi tam vaklubal jeden beďar, který jsem vymáčkla, ale pak se to začalo rozlézat a velé místo zčervenalo a vypadá to, že se to šíří dál? Jde opravdu jen o velmi nevzhledné beďary, nebo by se mohlo jednat o pásový opar?
Děkuji za rady, už si nevím rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 14.11.15 10:58

Zdravím Vás.

Ano,může se jednat o pásový opar.Kdysi ho prodělal můj strýc.Sice v oblasti beder,ale opravdu měl veliké bolesti...

Příznaky tomu u Vás odpovídají.Urychleně navštivte lékaře.

http://nemoci.vitalion.cz/pasovy-opar/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.15 11:13

Ano, podle popisu by to mohl být pásový opar.

Měla jsem ho asi před rokem, můj lékař mi řekl, že je to ze stresu. Myslela jsem, že mě bolí žlučník, a asi po týdnu se mi v oblasti posledního žebra vpravo vysypaly podobné pupínky, jak popisujete. Opar se vyseje podél průběhu nervu, a proto tak bolí. Dostala jsem nějaký lék a doporučení, abych to mazala tekutým pudrem (mimochodem, tekutý pudr už není to, co pamatuji z doby před 30 lety, když byly moje děti malé a mazali jsme neštovice). Neměla jsem ani neschopenku, bylo mi řečeno, že oparem nikoho nenakazím, že opar vznikne vnitřním rozpoložením organizmu (oslabený infekcí, stresem apod.) a ne vnějším působením, protože je to virus neštovic, které jsme prodělali všichni v dětství, a ten v těle spí a probudí se pouze v těchto případech. Že jediné, na co musím dát pozor, je kontakt s těhotnými ženami.

Ohodnoceno: 2x

Od: krasula
Datum: 14.11.15 17:51

Běžte s tím na kožní. V obličeji to není žádná sranda.A tak blízko očí. Kdyby to byl pásák, tak v oku je to peklo. U pásového oparu bývá často zimnice, trnutí prstů ap.. Způsobuje ho virus, co sídlí v nervové soustavě. Já si myslím, že ve Vašem případě se jedná o infekci nějakým stafylokokem nebo jiným bacilem. Dejte si B-komplex forte a jděte k lékaři.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.