Ošetřovné při podpoře

Od: Datum: 13.11.15 18:15 odpovědí: 1 změna: 13.11.15 18:27

Dobrý den,

potřeboval bych vědět, jestli mám nárok na vyplacení ošetřovného i když přítelkyně pobírá od státu rodičovský příspěvek?(mateřskou).

Máme 10 měs. mimčo, přítelkyně onemocněla a není schopna se o malého sama postarat, její doktorka nám papíry vypsala, v práci mám tím pádem nepřítomnost omluvenou, ale nevým jestli budu doma zadarmo, nebo nám těch 9 dní taky proplatí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.15 18:27
avatar

Zákon o nemocenském pojištění č. 187/2006 Sb. v § 39 odst. 3 praví:

(3) Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek podle zvláštního právního předpisu31); to neplatí, pokud tato jiná osoba onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

Takže podle mě nárok na ošetřovné mít budete.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.