Pomůže zatejpování od bolesti?

Od: Datum: 13.11.15 14:07 odpovědí: 6 změna: 14.11.15 15:57

Zdravím,

minulý týden na zápase, jsem si malinko prohnul koleno na druhou stranu a od té doby mě ze zadní strany kolene uvnitř píchne pokaždé, když si stoupnu na špičky (chůze po schodech, sprint, atd.) Zítra hraju další zápas a tak mě napadlo, zda by tomu nepomohlo, kdybych si to nějak zatejpoval? Pokud ano, jak přesně si to mám zatejpovat? A nebo máte nějaké jiné "fígle" jak to vyléčit? Potřeboval bych alespoň zítřejší zápas odehrá bez bolestí.

Děkuji všem, za odpovědi jsem vděčný :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 13.11.15 14:17
avatar

Dobrý den, myslím, že to je zrovna druh otázky (pokud tady mezi námi není fizioterapeut) špatně umístěná.. asi bych to stáhla obvazem.. :/..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakirka
Datum: 13.11.15 14:42

Já tejpovala synovi kotník, když jel na týdenní sportovní pobyt se školou. Má ho takový vachrlatý, každou chvíli se mu zvrtne...Koupila jsem tejpovací pásky a našla návod na internetu. Videonávod. Takže zkuste zadat tejpování kolene a uvidíte...i když nevím, jestli to zrovna vám pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 14:44

Ano, buď stáhnout obvazem, ale to v případě, že to chcete zafixovat, jako zpevnit.
Nebo můžete použít fyzio-tejpy, a ty nefixují, ale ty prokrvují tudíž pomáhají od bolesti apod. Na to je třeba trochu praxe, speciální ten tejp a hlavně vědět kam to nalepit, takže nejlepší po osobní konzultaci.

Na ten zápas bych to asi stáhla pevně tím obvazem nebo pevným tejpem (sportovní páskou) a pak bych řešila to následné vyléčení. Nebo zkuste na noc namazat nějaký chladivým gelem, tygří mastí, třeba bolest také vytáhne (alespon na ten zápas).

Jinak pokud to bude bolet stále, tak kolena nejsou sranda. Mohl jste si něco udělat s vazem. :(

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.15 14:57

myslíte, že by bylo lepší zápas vynechat?

Datum: 13.11.15 16:33

To záleží na tom, jak moc to bolí a jak se Vám s tím běhá. Nemáte v klubu třeba nějakého doktora nebo maséra, se kterým byste se mohl poradit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel53538
Datum: 14.11.15 15:57

Ahoj, docela by mě zajímalo jak jsi dopadl. Nevím, co děláš za sport, ale připadá mi to jako docela riskantní, jít do zápasu s problémem v koleni. On ti tady nikdonemohl pomoci. Zatejpovat se oleno může, ale odborně! Opravdu to může být problém, udělat to laicky. nehledě na to, že bez vyšetření ti nikdo neřekne jestli to bude stačit nebo musí být klid. Víš, dcera docela intenzivně sportuje a i když je ccelkem malá, nepodceňujeme rehabilitace ani žádné jiné problémy. Tejpy už taky měla, ale jako součást terapie, zároveň cvičení a další věci, podle povahy problému. Víš, bavili jsem se o tom s jednou bývou vrcholovou sportovkyní. Proč dřív se to tolik neřešilo a dneska ano. Je to prostě tak, že ty lidi co měli dřív fyziologický problém tak to prostě do vrcholové úrovně nedotáhli, protože to tělo neydrželo. my známe jen ty, co to zvládli. Tomu se dá předcházet zodpovědností k vlastnímu tělu, dnes už je sportovní lékařství na vysoké úrovni přístupné komukoliv, i rekreačnímu sportovci. Takže mnohem větší procento lidí není omezeno zdravotnímihledisky při vrcholovém sportu.Ale chce to zodpovědnost, kdo není zodpovědný, nesportuje na nejvyšší úrovni, to si piš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.