Podivné píchnutí do prstu

Od: Datum: 12.11.15 20:40 odpovědí: 10 změna: 16.11.15 08:29

Pěkný večer, tady jeden hypochondr :D, dneska se mi stala divná věc. Taková blbůstka, ale dost nepříjemná.

Při prolézání keřem jsem se zachytla rukou malého stromu nebo co to bylo. Trošku jsem se o něco píchla do prostředníčku, začalo to samozřejmě nepříjemně pálit a bolet. Nyní, po třech hodinách, prst tále hřeje, okolí vpichu malinko nateklé je nepříjemně citlivý, trošku začervenalý, kousek pod vpichem je jako kdyby modřina (v místě kloubu, ta se utvořila chvíli po vpichu). O jaké svinstvo jsem se safra píchla? Je to normální? Samozřejmě proběhl pokus o desinfekci, ale ranka už e dávno zatáhla. Nějaká babská rada, co s tím?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.11.15 20:46

Dobrý den, mohl Vám tam zůstat kousek trnu a nyní se to podebírá. Stejně se chová i zapíchnutá tříska. Kdo má "koule", tak vezme čistou jehlu a "operuje" - odstraní tu třísku či trn (a také trochu vymačkávat ven). Jinak, zranění to není těžké, infekce se snad šířit nebude a za tři dny to bude lepší. Zdravím!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 12.11.15 20:49

Možná černou mast, obvázat na noc? Prý "vytahuje" z rány případné úlomky čehosi, co tam mohlo ulpět. Napadlo mě to samé, co Bena. Nebo dále dezinfikovat, něčím, co proniká hluboko - Tea Tree olejíček?

doplněno 12.11.15 21:48:

Myslím, že zčásti může být ošklivost zranění zapříčiněna místem - vždyť na kloubech prstů nesmírně bolí a podebere se cokoliv. Já mám čerstvou zkušenost s tím, jak citlivá je hrana dlaně - včera jsem párkrát bouchla do zdi a dneska mám modřiny a bolí to jako čert.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.15 20:55

jodová tinktura

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.15 21:24

Většinou, pokud se to podebere, tak hnis cizí tělísko vytlačí (musí se mu trochu pomoct tím vymačkáváním), ale samozřejmě záleží, jak je hluboko. Ale ta černá mast je dobrý tip.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.15 21:54

Martino, klííídek. Kdyby vám začínala otrava krve, tak to určitě poznáte. Při vpichu se asi dostalo do ranky nějaké znečištění a tělo s tím nyní bojuje. To byste měla vidět, jak tam ty bílé krvinky zrovna makají... Já bych to potírala Betadine.

Ohodnoceno: 0x

Od: krasula
Datum: 12.11.15 22:42

Betadine mast na náplast a nechat tak přes noc.Druhý den zase. A jelikož to barví, tak převázat aspoň kapesníkem.

Datum: 13.11.15 00:12

Ahoj. Já takhle občas chytnu železnou mikrošponku. Ta jde, ta se zanítí, nebo je pořád nějak vidět. To taková tříska ze skla, ta jen šíleně zabolí při doteku. Ale vidět není a nevyhnívá. Soused ji má a asi ji bude mít navždy. Nepomohli ani doktoři.

Datum: 13.11.15 06:03

Dobré ráno a klídek Martino, pokud ses píchla o větvičku, tak je to cajk. K větvičce asi nikdo injekční stříkačku přivazovat nebude (ta by byla spíš na zemi). Z toho bych měla já strach, kdybych lezla keřem. Ale v tvém případě je to větvička, takže nech tělo bojovat samo, s rankou, do které se zanesla špína. Kdybych pohledem viděla třísku, tak bych ji sterilní jehlou všťourala...

Datum: 13.11.15 06:32

Martino, já si myslím, možná, že úplně nesmyslně, ale mohlo se stát, že ta větvička, trn nebo co to bylo, prothla nějakou cévku a trefila se do nějakého nervíku. To se úplně klidně mohlo stát a ta modřinka tomu nasvědčuje. A ta bolest není z infekce, ale z krve, která na poškozený nervík tlačí. To klidně může být.

Datum: 16.11.15 08:29

Pěkný den, s odstupem to vypadá nejblíže k Babkazov, nepíchla jsem se o trn, ale o konec větvičky, a zrovna asi do hodně blbého místa. Prst hřál ještě dva dny, ale jinak ok. Použila jsem betadinu. V místě, kde jsem lezla, je totiž spousta humusu a prachu, především z pár metrů vzdálených kolejí. Jeden nikdy neví ;).

Děkuji všem za rady a přípěvky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.