Dusnost

Od: Datum: 12.11.15 20:09 odpovědí: 12 změna: 29.11.15 11:57

Ahoj dnes mám trochu dusnost, takové trochu namahavejsi dýchání. Z čeho to tak může být? Může to být např. z toho ze není doma vyvetrano?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.11.15 20:14

Dobrý den, ano, může to být špatný a vydýchaný vzduch v místnosti. Skočte si ven (pokud není zrovna smog) a vyzkoušejte si rozdíl. No, a také si vyvětrejte. Zdravím!

doplněno 28.11.15 21:41:

No, doufejme, že tazatelka si už během těch dvou týdnu od založení dotazu to okno otevřela .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.15 20:14

Tak si vyvětrejte a uvidíte,,jak jinak?

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 12.11.15 20:22
Může a nemusí...
Neuškodí denní procházky na čerstvém vzduchu.
Spíše naopak...
----
Jinak je ve hře mnoho dalších aspektů.
Počínaje třeba stresem,nadváhou,nachlazením,oběhovými problémy,atd.,atd.

Od: krasula
Datum: 12.11.15 20:33

No a navíc, v noci na dnešek byl nov. Citliví lidé , marodi zvláště, mohou pociťovat přechodné zhoršení svého zdravotního stavu.

Datum: 12.11.15 20:38

Kláro, nevím, kolik je vám let, jestli máte nějakou nemoc, kdy ta dušnost je, jestli se horší, když se položíte nebo při námaze nebo stále, jestli vykašláváte, pískají vám průdušky a nebo jen lapete po dechu. Pokud by se to zhoršovalo a jste starší, neváhejte kontaktovat pohotovost. Pokud by stav trval, zajděte k obvodnímu, aby vás vyšetřil, či poslal na plicní. Např. CHOPN http://www.wikiskripta.eu/index.php/CHOPN je rozšířená, může se to takto projevovat, ale též i alergie, srdeční příhoda nebo zhoršení srdeční činnosti, viróza, cokoliv, takže to sledujte. Náhlá dušnost určitě normální není.

Ohodnoceno: 3x

Od: ria®
Datum: 12.11.15 22:53

Já jako astmouš jsem si přes rok nepotřebovala dýchnout akutního inhalátoru, a najednou skoro obden.. něco je ve vzduchu :/..

Datum: 12.11.15 23:40

Jak psali někteří výše, příčin může být mnoho, dokonce i to astma (ne ale fáze Měsíce*ee*). Jestli se to bude častěji opakovat, nehledejte pomoc u laiků, ale u lékaře!

Od: krasula
Datum: 13.11.15 12:51

Bruno, proč ne fáze měsíce? Mám problémy s tlakem a v tý době mi bývá hůř.

Datum: 28.11.15 21:30

A jakpak doma větráte?

doplněno 28.11.15 21:33:

A ta dušnost vypadá jak?

Datum: 28.11.15 21:37

Můžete mít plicní embolii, což je život ohrožující stav. Můžete mít skříplý hrudní obratel. Může to být ze stresu. Může to být cokoli. Obraťte se na lékaře.

Ohodnoceno: 1x

Od: aas
Datum: 29.11.15 11:20

Jděte na alerkologii,udělají vyšetření.Může to být začínající astma.

Od: xy
Datum: 29.11.15 11:57

mám astma a jak přijde vlhké počasí, mlhy, tak je dušnost čatější a "hustší "

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.