Práce ve výpovědní lhůtě

Od: Datum: 12.11.15 17:15 odpovědí: 4 změna: 12.11.15 20:50

Dobrý den,dostala jsem v práci výpověď.Dle zákona mi náleží odstupné.Výpovědí lhůta mi končí 31.ledna 2016.Nyní jsem doma,jelikož pro mě nemají na ty dva měsíce práci ​.Takže budu ještě 2 měsíce pobírat plat.Už jsem si našla jinou práci s nástupem 1.12.2015.Ráda bych nastoupila,taková nabídka nejde odmítnout.Zajímalo by mě zda nepřijdu o to odstupné z bývalé práce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 18:36
avatar

Pokud máte pracovní poměr do 31. ledna 2016 nejde dost dobře uzavřít druhý HPP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 19:02
avatar

Tak podle mě může paní úplně klidně uzavřít pracovních poměrů kolik chce. Nikde není napsané, že každý může mít jen jeden pracovní poměr. Na odstupné z nynějšího zaměstnání může mít vliv pouze důvod rozvázání pracovního poměru, tedy pokud je to z důvodů uvedených v § 52 písm. a), b), c) nebo d), náleží odstupné, i kdyby paní mezitím pracovala nevím kde. Jenom se musí nový zaměstnavatel smířit s tím, že paní mu přinese potvrzení o zaměstnání až za měsíc, pokud by je chtěl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.15 20:44
avatar

A nemůže se stávající zaměstnavatel "rozhodnout", že práce pro paní na ty dva měsíce nakonec nějaká je, a ona nebude moct přijít, protože už má nové zaměstnání (a pracovní doby kolidují)? Nebude mít pak problém v tomto? Samozřejmě neznám povahu práce ani to, jestli je možné, že jí stávající zaměstnavatel zase zadá práci na nějakou dobu před termínem ukončení HPP, ale čistě hypoteticky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 20:50
avatar

Já se připojím k inžinýrce, podle mého názoru pracovní poměr uzavřít může. V každém případě bych nového zaměstnavatele o tomto informovala.

Zajimavé to bude se slevou na dani, tu odečte jen v jedné práci. Nebo ji neodečte nikde a po novém roce si to zůčtuje komplet sama.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.