Dopis od soudu jinak než Českou poštou?

Od: Datum: 12.11.15 11:11 odpovědí: 8 změna: 14.11.15 09:53

Dobrý den,

mám takovou ošemetnou otázku. Doručuje se dopis od soudu i jinak, než přes Českou poštu? Jde totiž o to, že když jsme s manželkou nebyli doma, tak u nás byli nějací lidé, dověděli jsme se to náhodně. Poněvadž máme přes internet na email propojenou web kameru přes program Active Webcam kde máme nastaveno při jakémkoliv pohybu snímání a záznam audiovidea a foto s odesláním avíza na email. Na email nám za ten den přišlo pár upozornění a při zpětném prohlížení fotek a audiovideozáznamu jsme objevili právě lidi kteří se ocitli v zorném poli kamery u brány, měli nějakou tmavě modrou dodávku typu Ford Escort a vyřvávali na celou ulici a ptali se i po sousedech. Avšak ve schránce nezanechali byť jediný vzkaz či aspoň call číslo. Byli jsme se pak ptát sousedů a že prý vezli nějaký dopis od soudu. Tak proto se ptám, zda-li to je možné a nebo to byli klasičtí "vymahači" z nějaké vymahací agentury kteří jen předstírali že jsou kurýři. Pak jsem se dočetl, že se dokážou maskovat i za exekutory, ale je to prý porušení nějakého práva. Protože dle jejich projevu spíše lze usuzovat, že kurýři s dopisem od soudu asi těžko.

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 11:26
avatar

Řekla bych, že možné to je. U nás v jedné městské části Brna je "obecní pošťák" co nosí dopisy od obecního úřadu, prý to výjde obec levněj než posílat poštou. Obvykle chodí večer až jsou doma lidé s práce, dopis je bez známky, převzetí podepíšete do sešitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 14:16

Ono to ještě existuje? Cca před 25 lety (cca 1991) jsem dělal pro malou kurýrní službu brigádu. Hlavní zákazník bylo právě město, že bychom dělali pro soud, to už si nepamatuji, ale i to je možné. Potom to krachlo, pošta zrychlila a rozšířila služby a začaly velké kurýrní firmy jako je DHL.

Pro tazatele: Obsílku nemusí doručit jen Česká pošta, viz. třeba zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza009
Datum: 12.11.15 20:45

Sice to přímo neodpovídá na vaši otázku, ale když nejste doma a internetově jste zdatní, proč si nezřídite datovou schránku? Pak můžete dopisy od soudů (obecně s modrým pruhem) ignorovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.15 21:00
avatar

Soud doručuje prostřednictvím ČP, Policie, nebo datovou schránkou, nebo i osobně na soudě. Pokud by vám soud něco poslal přes nějakého kurýra, určitě by ten kurýr nezvonil po sousedech. Mohou to být vymahači, ale i exekutoři, pokud teda máte dluhy po splatnosti.

Doporučuji vám taky zřízení datovky, je to jednoduché a státní orgány jsou nuceny vám potom vše datovkou posílat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 12.11.15 21:11

Třeba OSŘ zná mimo vyjmenovaných i ... prostřednictvím provozovatelů poštovních služeb ... Pro vás ovšem trestní řád.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.15 00:24
avatar

To mohli být klidně tipaři. Zkoušeli kdo a jak ze sousedů zareaguje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.15 01:00
avatar
Obálky Zelený pruh doručuje Soudní doručovatel(ka).Normální je, že zazvoní po 14:00 hod.Pokud nikoho nezastihne, hodí dopis do schránky (kupón si utrhne). A podle nové úpravy zákona je považován za doručený. A pak spadla klec, pokud nestihnete podat odpor. Tak si tady žijem, nikoho nic nezajímá, ani nemoc nebo smrt.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.11.15 09:53
avatar

Odpor se podává u platebních příkazů. A u platebního příkazu neexistuje institut náhradního doručení. Pokud nepodepíšete převzetí, nebyla zásilka doručena.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.