Kam uložit 100 tisíc?

Od: Datum: 11.11.15 23:21 odpovědí: 7 změna: 12.11.15 15:16

Skončilo mi stavební spoření. Kdybych si ho prodloužila, s další cílovou částkou, tak je tam minimální úrok a nevyplatí se to. Jsem osmý rok důchodce, který za pět deset let bude peníze potřebovat třeba na zuby nebo na pečovatele. Jen teď nevím, kam je nejvýhodnější peníze uložit. Nebude lepší je mít doma v trezoru, než v peněžním ústavu? Kupovat něco/ pozemek/ nechci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.11.15 06:04
avatar

Dobrý den, pro Vás jsou to velké peníze, ale zase takový balík, aby to stálo za nějakou finanční spekulaci s nejistým výsledkem zhodnocení, to není. Volte to uložení do banky na termínovaný vklad. Úročení není velké, ale doma není žádné a peníze "žere" inflace. Nemusíte kupovat trezor (banka má svůj) a za vklady ručí. A stále jsou i vkladní knížky - to je prakticky bez úroku, peníze jsou v bance, ale můžete k nim hned. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 06:23
avatar
Doma peníze žere inflace, v bance z úroků, díky poplatkům a daním, by taky mohlo ubývat...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 06:49
avatar

Doporučil bych spořící účet s 1,5 % úroků u některé bezplatné banky.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.11.15 10:56
avatar

Penzijní připojištění? Je na 5 let, státní příspěvek měsíčně, nějaké výnosy sice nejsou nic moc, ale státní příspěvek to jistí. http://www.kurzy.cz/penzijni-pripojisteni/

Je možnost vložit celou částku ihned.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 12:29

Zkuste se zamyslet, co byste mohla za těch pár let potřebovat, zda už teď není čas na výměnu něčeho zásadního doma atp. Podle situace bych pak volil kombinaci spořícího účtů (menší část) a termínovaný vklad (TV) na maximálně dva roky. Situace se poměrně dost mění, proto bych delší vklady spíš nedoporučoval.

Úrokově zajímavé jsou momentálně kampeličky, jistotu bych pak hledal u banky.

Pozor na některé "výdělečné" spořící účty, u většiny bank musíte mít ke spořáku drahý osobní účet a poplatky za účet prakticky vynulují výnosy. Hledal bych mezi nízkonákladovými bankami (Zuno, Equa, Fio, Air, mBank...). Zohlednil bych ve výběru i možnost rychlé výplaty peněz, jaká je sankce na tom TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alf®
Datum: 12.11.15 14:30
avatar

jak někdo psal, dal bych to na penzijko nebo do dvou, tří fondů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.15 15:16
avatar

Alfe, myslím, že když by byly tři fondy na jedno jméno, nic by tím střadatel nezískal. Státní přispěvek by dostal jen jeden.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.