Odpovídat na SMS přání?

Od: Datum: 11.11.15 21:55 odpovědí: 10 změna: 12.11.15 10:01

Dobrý večer,

chtěl bych se zeptat, jestli se z pohledu etiky odpovídá na SMS blahopřání ke svátkům, narozeninám apod.

Jsem trochu jiný - nemám rád SMS k svátku, Vánocům ani Novému roku. Jediné co za SMS stojí si myslím, že jsou narozeniny. Pokoaždé právě řeším zda reagovat či nikoli. Ono v podstatě jinak než poděkováním reagovat nelze. Jmenuji se Martin a právě po dnešním dni jsem SMSkama trochu zahlcen. Myslel jsem si, že napíši hromadnou odpověď večer, ale je už trohu pozdě a nemám pocit, že je to správné.

Jaký je prosím Váš názor a jak se na to dívá etika? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 22:07
avatar

já bych reagovala - přijde mi slušné, poděkovat za přání... ale záleží na vás - jestli se vám do toho nechce, tak se nenuťte, povinnost to není...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.11.15 22:09
avatar

Taky nemám rád takové přání pomocí SMS a zpráv.

Ale slušnost je slušnost. Když už si někdo dal tu práci mi napsat, vzpomenout si, tak je slušné odpovědět a poděkovat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.11.15 22:55
avatar

Určitě poděkovat, je to nejenom slušnost,ale i projev toho,že jste potěšen,že si na vás dotyčný pisatel vzpomněl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 22:56
avatar

Normální je poděkovat... taky skrze sms. A jen tak mimochodem - taky Vám přeji všechno nejlepší, když už je dnes toho Martina :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 23:05

Zdravím,napsat minimálně děkuji,je slušnost a důkaz,že toho kdo Vám popřál nemáte u zadele. Byl byste radši,kdyby se na Vás všichni vykašlali? Třeba by Vám to jednou mohlo být i líto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.15 23:44

Podle mě ne. Pokud chci popřát, zavolám přímo. Pokud se chci jen připomenout, že jsem nezapomněl, napíšu SMS, ale už na ni nečekám odpověď a samozřejmě na podobné neodpovídám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 12.11.15 06:43
avatar

Ber to stejne jako kdyz prani chodila postou. Taky se nikomu neodepisovalo

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.15 08:58
avatar

Jestli se neodepisovalo, tak se poděkovalo třeba telefonicky nebo pokud byla příležitost, tak osobně. Poděkovat za přání je prostě elementární slušnost. A pokud je to možné během pár sekund poklepáním na displej, tak tím spíš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: msedlackova*
Datum: 12.11.15 10:00

Zdravím, já zas bytostně nesnáším vánoční rádoby vtipné smsky. Ale stejně nakonec teda s odporem odpovím, protože myslím, že je to slušnost... Ale spíše si myslím, že jde o to, jací lidé Vám psali, jak dobře Vás znají a co od Vás očekávají. Asi to zní nesrozumitelně, ale pro příklad, také jsem včera obepisovala všechny Martiny, na které jsem si jen vzpomněla a mezi těmito byli i 2, od kterých jsem odpověď prostě nečekala. Vím, že si to přečetli, možná se pousmáli a dali "smazat sms". A stejně je za rok s přáním budu obtěžovat znovu, protože oni mě také každý rok "obtěžují" s přáním ke svátku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 10:01
avatar

Prožívám stejné pocity kolem Vánoc, Nového roku a i svátků. SMS jako takové nemám rád. Raději zavolám krátký několikavteřinový hovor, ale SMS už nepíšu. Podle mě je SMSka dobrá na to, abych někomu poslal (nebo někdo mě) určité údaje, data či třeba telefonní číslo, ale používaat ji místo přání nebo dokonce místo hovoru mi přijde divné, jakobych s tím člověkem nechtěl mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.