Kde nakoupit výhodně cizí měnu?

Od: Datum: 11.11.15 19:14 odpovědí: 3 změna: 11.11.15 23:11

Dobrý den,

nevíte někdo, kde by se dala celkem hodně výhodně nakoupit jakákoliv cizí měna třeba i 30-50tisíc v přepočtu?

Děkuji za typ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 19:30

Víme: www.citfin.cz (s firmou nemám nic společného, nemám je z profesionálních důvodů rád, ale kurzy ve vašem ranku umí).

Jako všude i tam platí - jednat tvrdě o každý haléř a nedat se, dokud není protivník na lopatkách a nebrečí o milost (obrazně řečeno, nefackujte je;) ).

Střední kurzy je možné prakticky ověřovat na http://stooq.pl/q/?s=eurczk (jdou zadat i jiné páry). Ta firma má od středu zhruba +2 hal na nákup a - 2 hal na prodej, takže skoro vždy přesně víte, jakou vám dávají marži.


doplněno 12.11.15 00:02:

Jen příklad, jak je to ohledně těch 2 hal.:

Kupuju €, cena = střední kurz + cca 2 hal. spread + marže

Prodávám USD, cena = střed - cca 2 hal. spread - marže

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mikilo
Datum: 11.11.15 19:52

Dobrý den,

jak to u nich funguje? Nejsou to podvodníci? To je třeba si zarezervovat kurz a poté navštívit jejich pobočku a přeměnit peníze? Nebo nějak jinak?

Děkuji

Datum: 11.11.15 23:11

Zaregistrujete se, poté by mělo následovat ověření totožnosti - např. pošlete korunu z jiného svého účtu nebo tak něco, to přesně nevím jak to dělají. Podvodníci to nejsou, už působí pěknou řádku let, licence od ČNB mají.

Pak už jen libovolně voláte dealerovi, domluvíte si co chcete koupit, za jakou měnu a jaký bude kurz. Dostanete potvrzení mailem, pošlete jim třeba CZK a buď si EUR nebo USD nebo co koupíte necháte u nich nebo si tu sumu necháte poslat na svůj účet v cizí měně.

Samozřejmě počítejte s tím, že peníze budou chvíli na cestě mezi účty a pozor na cizoměnové poplatky ve vaší stávající bance, třeba když budete chtít třeba vybrat USD v hotovosti. A drobnost - pohlídejte si, abyste si poslal € na € účet a $ na $ účet atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.