Telefon na reklamaci - vyreklamuji micro USB?

Od: Datum: 11.11.15 17:15 odpovědí: 3 změna: 18.11.15 13:57
Zdravím mam Galaxy S3 koupený u Euronicsu a přestal mi fungovat nabíjení. Nabíječka reaguje jen v nějaký poloze. Mužů se zeptat jestli to má cenu posílat na reklamaci? Určitě jsem to nezavinil já. Telefon ale není v nejlepším stavu má prasklý displej a rámeček je hodně ošoupaný. A i v balení bych odeslal jenom krabičku a telefon myslíte, že by s tím nebyl problém a mám to tam donést? Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 18:26

Jestli je to uvolněný mikroUSB ze spoje, tak to na reklamaci asi neuznají. Ale za zkoušku to stojí. Je to bolest všech zařízení, které dnes používají mikroUSB. Moje rada pro příště.

Na konektoru (na šňůře) jsou dva pružné "zobáčky", které mají zajistit to, aby se zastrčená šňůra neuvolnila. To má ovšem smysl jen v takovém případě, že se s připojeným mobilem manipuluje. Poškození - utržení USB "samice" ze spoje je velmi častou závadou jak mobilů, tak kamer, či jiných "udělátek" s napájením přes mikroUSB. Řešením je tyto dva zobáčky obrousit nebo alespoň zmenšit. Používám to roky u nabíječek kde nehrozí odpojení a nemám problémy s utrženými konektory.

Ohodnoceno: 0x

Od: jinx®
Datum: 11.11.15 23:06

Ked to neskusis nebudes vediet.Ale.Konektor je sucastou mainboardu kde pravdepodobne bude utrhnuta cesticka.V lepsom pripade iba studeny spoj.V najlepsom pripade staci konektor vyumyvat liehom tvrdym stetcom a vyfukat stlacenym vzduchom.Mam ale aj zato ze konektor bude opotrebeny a kontakty zodrate,popripade oxidacia.Predajcovi sa do vymeny mainboardu asi nebude chcet ale pokial zaruka je tak musi.Opotrebene kryty nesuvisia s vadou.Este spominas co zabalit.Ja by som to poslal aj s nabijackou ale pozadoval by som na preberaci protokol aj poznacit ze bola dodana.Ak nie tak aspon overit funkcnost nabijacky na inom telefone aby si tam nevyzeral jak taky LOLO.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.11.15 13:57

Tak jsem nakonec vzal horkovzdušnou pistoli dal jí na plno. Mobil rozebral a namíril na micro USB konektor a chvíli si s ním pohrál trochu ho smažil. Pak jsem to zapojil zpět a funguje, perfektní jako nový i micro USB konektor sedí líp drží tam jak přibytej.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.